Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18788909293148

Komentarz

  • Może tu, polecam Tiramisu truskawkowe, po prostu pyszne.

    Uwielbiam kawowe, ale to też było pyszne i pięknie wyglądało .

    W razie czego służę przepisem.
    Podziękowali 1antonina
  • Ja też proszę
  • No @MonikaN nie daj się prosić.  Spójrz- niektórzy już od 6 rano na tiramisu czekają... ;)
  • edytowano maj 2019
  • Ok, ok, chyba już za późno.
    Śmietana 400 ml
    Mascarpone 250 ml
    Truskawki 800 g - kilka odłóż do dekoracj
    Biszkopty 300g - ja mam słodzone już
    Żelatyna
    Cukier

    Ubić najpierw śmietanę,  dodać mascarpone i 5 łyżek cukru. 
    Przygotować truskawki,  umyć, osuszyć i pokroić na kawałki. Włożyć do rondelka plus wody dac na tzw oko, plus cukru 5 łyżek.
    To ma się zrobić taka zawiesina. Rozpuścić 3-4 łyżki żelatyny w wodzie i dodać do tej truskawkowe zawiesiny,  poczekać aż przestygnie i trochę stężeje 
    Wziąć naczynie i na dno wyłożyć biszkopty, na to te zelke truskawkowa i na to śmietanę z mascarpone. Potem to samo. I na wierzch układać plasterki truskawek.
    Do lodówki 

    Wczoraj całą forma zniknęła.

    Podziękowali 3antonina andora Katanna
  • A po co?
  • @PaniWiosna kawa ponoć pobudza na ok 2h po czym jeszcze bardziej obniża ciśnienie. Czyli efekt końcowy może być przeciwny do zamierzonego. Może lepiej sprawdzić czy dziecko na dosyć snu a jezeli tak, przyjąć,  że to po prostu taki etap rozwojowy. O ile oczywiście nie ma przesłanek, że to problem natury zdrowotnej. Wtedy leczyć.
  • ale widzę, ze drogi dość
    ja kupowałam 2 lata temu chyba :|
  • @mamlu z ikei sa dobre, tylko male, ale cieplo trzymaja (corkom do szkoly obiady dawalam i jadly cieple) i cena tez przystepna.

    https://m2.ikea.com/pl/pl/p/efterfragad-termos-na-zywnosc-stal-nierdz-40288354/
    Podziękowali 1Ula
  • Oscypek;) wiem nie pomogłam
  • Mam kubki termiczne Smile -maja tez termosy obiadowe. Z kubka jestem baaardzo zadowolona. Zimne i ciepłe trzyma tak jak producent napisał. 
  • Muffinki wytrawne
    Rolsy z łososiem w tortilli
    Jajka faszerowane


  • Jajka z majonezem,(szczypiorkiem, groszkiem , ogórki kiszone) parówki z szynki/ frankfurterki na ciepło, sałatka ryż , pierś z kurczaka, kukurydza, ananas, rodzynki. Tak świętowaliśmy po spowiedzi a przed Komunia 3maja z chrzestnym Tosi który nie mógł być na przyjęciu po bo ich syn tez szedł. Parówki i frankfurterki- największe wxiecie
  • @MonikaN rzuć No przepisami na te cuda 
  • edytowano maj 2019
    Oscypki nam zostały po komunii fa bo kolacja to był błąd..( gorąco i wszyscy ozarci , wszystko zostało) ale ja jadłam je tdotowane przez następne 2tyg z przyjemnością :-)) duza
  • @mader, masz na myśli przekąski na przyjęcie? Takie przy stole czy koktajlowe?
  • A jeszcze może być na przykład przekąska: 
    Szparagi zawinięte w prosciutto crudo (szynka parnenska)
    Albo paluszki grissini zawinięte w szynkę parmeńska 

    Jeszcze można upiec spod muffinki, albo kupić gotowce z ciasta francuskiego bądź kruchego i nałożyć do środka hummus lub inną pastę.


    Jeszcze mini kanapeczki. Pociąc bagietka na kawałki i na każdy kawałek jajka z warzywami, lub szynka z warzywami lub łosoś.

    Jeszcze są bruschetty, czyli małe kromki-grzanki z różnymi dodatkami.


  • @MAFja,  tortille gotowe lekko podsmazasz, nakladasz serek philadelphia, sałatę, rukola, co tam masz zielonego i łososia, albo szynkę parmeńska, albo jajka smażone i zawijasz. Owijasz folia spożywcza i do lodówki, na jakiś czas, wyjmujesz i kroisz na plastry.

    Muffinki, roztrzepujesz widelcem kilka jajek w misce. Siekasz drobno warzywa rozne w drobne kawałki, szynkę czy ser, co tam chcesz. Pieczarki lepiej uprzednio podsmażyć. 
    Wkładasz do foremki na muffiny lub do kokilek te składniki wg własnej fantazji, a potem zalewasz jajami i pieczesz że 20 minut Max.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja robilam sakiewki z ciasta francuskiego. Na cieplo i na zimno jedli. Ciasto francuskie w kwadraty, kazdy kwadrat do foremki od muffinek i w to wszystko co sie da. W sumie to mozna zrobic z takimi dodatkami jak pizza, tylko bez sosu do srodka. Pieklam ok 20 min. Do tego sosy pomidorowy i czosnkowy.
  • Już kiedyś pisałam - ślimaczki z ciasta drożdżowego (czasami kupuję gotowe), takiego pizzowego (bez jajek, bez mleka i bez masła)
    Ja najbardziej lubię z mielonym wędzonym boczkiem (lub jakąś metką wędzoną), wymieszanym z przecierem pomidorowym i drobno utartym serem żółtym (albo takim parmezanowatym).
    Taką pastą smaruję płat ciasta, zawijam, kroję na plasterki, plasterki przenoszę nożem na papier na blaszce, dociskam nożem i piekę w 180 st bez termoobiegu do zrumienienia. Hicior spotkań

    Robiłam mnóstwo różnych wersji  z tym boczkiem, salami, tylko z przecierem i serem, z oliwkami, suszonymi pomidorami, samym parmezanem 
  • @mader, u nas ostatnio bardzo się sprawdziło takie menu:

    Kulki mięsno-warzywne:

    1 kg mięsa mielonego z indyka
    2 jajka
    bułka namoczona w mleku
    puszka kukurydzy
    papryka zielona i czerwona (po pół) posiekana w drobną kostkę
    cebula
    szczypiorek
    sól, pieprz, papryka w proszku, czosnek, zioła, co kto lubi.

    Wszystko wymieszać jak na mielone, zrobić niewielkie kulki, obtoczyć w mące, smażyć na oleju. Podać na zimno, jak się powbija ładne wykałaczki, to wygląda i smakuje super.

    Do tego pasta z awokado (dojrzałe awokado rozgnieść, dodać soli, pieprzu, czosnku, cytryny i odrobinę oliwy z oliwek) i hummus w miseczkach i pieczywo.

    Plus nachosy i warzywa w słupkach (ogórek, kalarepa, marchewka, seler naciowy, papryka) a do nich ze 3 sosy (np. majonezowo-czosnkowy, pesto zielone, pesto czerwone).

  • edytowano maj 2019
    Elunia powiedział(a):
    Od lat piekę biszkopty na ziemniaczanej i wychodzą pulchne i chyba nawet lepsze niż na pszennej.
    Tylko na ziemniaczanej też robię.
    Lepsze. 
  • Od @Elunia nauczyłam się piec na ziemniaczanej!
  • A na ziemniaczanej  można nasączać i jest smaczne?
  • Moze mi ktos na szybko poradzic ile czasu piec 3 kurczaki w piekarniku? Musze ustawic czas, bo piec sie beda jak mnie nie bedzie, a takiej ilosci nigdy nie pieklam.
  • Mam kilka pomysłów, ale wtedy się wyda, dlaczego jestem w wątku "zmagania z nadwagą"... 
    Podziękowali 2Skatarzyna madzikg
  • @jukaa można zrobić maslo,  ale to średnio opłacalny interes. Chyba, że w celach edukacyjnych, jesli młodzież nie wie jak powstaje masło.  Można też zrobić sernik na zimno, taki jak z jogurtu greckiego,  tylko bardziej kaloryczny. Dla gości,  rzecz jasna, np. nieprzyzwoicie szczupłych przyjaciółek... ;)
  • Moja teściowa robi chłodnik na zasadzie, że gotuje botwine w minimalnej ilości wody i dodaje jogurtu greckiego (żadnego mleka itp.) , wychodzi taki pyszny, gesty, dość tlusty ;) Ja bym po prostu dodała  jogurtu zwykłego i trochę tej śmietany. Do tego ziemniaczki gotowane ciepłe! , jajka do takiego tłustego moim zdaniem nie pasują.

    Albo truskawki że śmietana i cukrem? :) nie wiem, jaki ma termin śmietana...

    Albo dodać galaretki rozpuszczona w małej ilości wody, jakieś orzechy (polecam pekan,), no, taki deser

    W sumie teraz myślę, że cokolwiek, co potrzebuje dużo jogurtu greckiego, można te śmietanę rozcienczyc zwykłym i powinno być ok. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.