Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18990929495148

Komentarz

  • Dodam jeszcze oscypki z żurawiną.
    Podziękowali 2joachm1 madzikg
  •  @joachm1 ;  a moze to:
    Genialny jest batat posmarowany zielonym pesto i posypany pokruszoną fetą . Batat wczesniej zblanszowany czy podpieczony w piekarniku

    Cukinia, wydrążona( trochę zabawy z tym jest,bo musi byc w całości, nieprzecięta wzdłuż), w wydrążenie ciasno upychamy mieszaninę posiekanych warzyw z fetą,lub tylko fetą z suszonymi pimidorami,posiekanymi).
    Warzywa dowolne, podduszone. Fajnie tez jest to wymieszac nie tylko z fetą,ale tez i z mozzarellą pokrojoną
    Trzeba zrobić to dzien wczesniej,a potem kroic ostrym nożem plastry ok 1cm i na grilla. Ewentualnie po prostu łodeczki z cukini zrobic. 

    Ziemniaki marynowane
    Plastry ziemniaka,nie grubsze niz ok pół cm wrzucic do marynaty z oleju,czosnku i ulubionych przypraw plus łyżka,dwie octu.  Na noc a najlepiej dłużej do sloika,zamkniętego pojemnika itp. Co jakis czas przemieszac.
    Inna wersja ziemniaka,ale z bajerem. Przed grillowaniem lekko otrzec z marynaty,pod kiniec grilowania posypac trochę drobno startym serem parmezanowatym
  • co zrobic z rozgotowanym mięsem z rosołu z kurczaka? (nie potrawka, nie pasztet, nie nadzienie do klusek, nie kotlety coś mi jeszcze zostało?)
  • Pasztecik pomidorowy, do smarowania, w słoiku?
  • jukaa powiedział(a):
    @MonikaN , zrobiłam twoje tiramisu. Oj, masz u mnie przechlapane  :s

    zjadłam 3 porcje... 
    Najpierw się zleklam, że niezbyt dobre. Poe się uśmiechnęłam. Smacznego!
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano czerwiec 2019
    @uJa ;mieso posiekaj, dodaj jakies warzywa,, pieczarki, etc... dopraw do smaku, zawin w ciasto francuskie, ponacinaj i zapiecz. Podaj z domowym sosem czosnkowym. U nas zawsze takie danie znika błyskawicznie.
  • Z jednej części zrobiłam suchy sos do makaronu: cebula, oliwki, pomidory, mięso, natka pietruszki- pyszne. A. Drugiej coś od was, może to nadzienie albo kotlety? Pomyślę dzięki!
  • Czy ma ktos może sprawdzony przepis na chaczapuri?
  • mader powiedział(a):
    Co to znaczy suchy sos?
    no taki bez smietany, przecieru pomidorowego wody taki suchy :D ale do makaranu
  • Tylko dla mnie i dla męża ,dzieci dostały makaron z truskawkami 
  • Uja trochę za późno ale można jeszcze pokroić na kawalki i wymieszać z sałatą lodową i jeszcze jakaś jaką lubisz i sosem czosnkowym na jogurcie do tego pomidory oliwki cebula ogórek i wszystko zawinąć w tortille 
  • Nie za późno bo jeszcze jest druga część;) i zrobię tak jak mówisz na dzisiejszy obiad! Dzieki
  • Jako spaghetti chyba też takie mięso drobiowe rosołowe wejdzie.
    Najpierw poddusić warzywa: papryka, marchewka, cukinia i cebula. Dodać mięso drobno pokrojone i trochę sera (opcjonalnie), wrzucić  ugotowany wcześniej makaron i zalać sosem pomidorowym (korzystam z gotowca).
  • Jest sposób, wiem to na pewno, bo moja babcia robiła konfitury truskawkowa z kawałkami owoców. Tylko niestety nie wiem jaki :'(
  • W dużej patelni dużo truskawek i cukru ile chcesz
    I gotujesz to po kilka minut kilka, kilkanaście razy przez dzień lub dwa, zależy jaką chcesz konsystencję @Elunia ;

  • Nie piszcie dzis o smażeniu :/)
  • jakie mąki bezglutenowe użyć do ciasta drożdżowego? czy da się coś takiego upiec?
  • edytowano czerwiec 2019
    Mozna zupę meksykanska z mleczkiem kokosowym lub dodać do risotto.
    Szkoda ze tylko ja bym u nas to jadla. 
    Nasi wszyscy tylko polskie dania B)
  • Gotuję buraczki w małej ilości wody, doprawiam i studzę 
    Kroje ogórka, rzodkiewki, szczypiorek, koperek i łącze z zimnymi burakami
    Doprawiam i jogurt naturalny daję

    Można dać pomidora, ale to chyba się gryzie z ogórkiem

    I jajka gotowane dać 
  • Pizza z bakłażanem
    Pizza z łososiem i pietruszka

    Na kolację poddusilam bakłażana z cukinią 
  • I te buraczki dobrze doprawić czosnkiem, sokiem z cytryny ..... Mają być aromatyczne
  • Iwonaanna powiedział(a):
    jakie mąki bezglutenowe użyć do ciasta drożdżowego? czy da się coś takiego upiec?
    @Iwonaanna, piekłam drożdżowe na mące owsianej - wyszło bardzo smaczne i wyrosło ładnie.  Ale dałam mu sporo czasu na to wyrastanie dodając mąkę w kilku etapach.  Z tym, że owsiana jest naturalnie bezglutenowa ale najczęściej zanieczyszczona glutenem. Moja nie była ze znaczkiem bezgluta. Może było go w niej sporo skoro ciasto wyszło?
    Podziękowali 1Iwonaanna
  • Chciałbym upiec spody do pizzy, najlepiej drożdżowe,, często robiłam że zwykłej mąki i zamrażałam. W słoiki sos do pizzy i dzieciaki miały coś na kolację albo obiad, od kiedy wiemy że nie wolno nam jeść glutenu zaczyna się wymyślanie . Dziś zrobiłam kotlety serowe na jutrzejszy obiad w piekarniku. Bez bułki tartej jako spoiwa trudno się przewraca na patelni. Zamiast bułki tartej dałam kaszę jaglaną. 
  • @jukaa @ola_g jaki przepis na te gryczane spody do pizzy? 
  • @jukaa dodawałaś do ciasta coś klejącego np. mąkę ziemniaczaną , lnianą , tapiokę? 
  • @Elunia czy te pieczarki  nadziane serem to na grill normalnie na ruszt czy jak ziemniaczki owinąć w folię aluminiową?
  • Do tego sera można też dodać rozgniecione/zmiksowane awokado z odrobiną czosnku.
    Podziękowali 1joachm1
  • @kociara jakiej grubości mają być slimaczki drożdżowe, tj.na jaką grubość pociąć?
  • Ewasz powiedział(a):
    @kociara jakiej grubości mają być slimaczki drożdżowe, tj.na jaką grubość pociąć?
    A to zalezy,jakie lubisz :)
    Jak lubisz puszyste w srodku i chrupiące z zewnątrz-min 1.5 cm
    Jesli całe chrupiące-ok 1 cm
    Podziękowali 1Ewasz
  • edytowano czerwiec 2019
    Potrzebuję czegoś niebanalnego, łatwego do zrobienia i "podręcznego". I tak sobie przypomniałam jak je chwaliłaś.
    Podziękowali 1kociara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.