Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18889919394148

Komentarz

  • O, to jakieś bezowe rafaello!
    Och @jukaa, tak mi przykro muszę wypróbować :wink: 

  • Nie mam pomysłu na obiad. Chciałabym spożytkować jajka.
  • Te kotlety robiłam juz 2 czy 3 razy i jest zachwyt wszystkich, także dzięki Elunia bardzo!

    A ja dziś na śniadanie zrobiłam pieczonego naleśnika https://www.kwestiasmaku.com/przepis/dutch-baby-z-jablkami
    kilkasnaście sekund mieszania i samo się piecze w piekarniku, też był zachwyt, tym bardziej, że na słodko jemy bardzo rzadko.

  • Skatarzyna powiedział(a):
    Nie mam pomysłu na obiad. Chciałabym spożytkować jajka.

  • Szukam pomysłu na zużycie butelki białego półwytrawnego wina portugalskiego. Inaczej niż w kieliszku B)
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Szukam pomysłu na zużycie butelki białego półwytrawnego wina portugalskiego. Inaczej niż w kieliszku B)
    Jak nie kieliszek to szklanka ;) 
    Podziękowali 1madzikg
  • Elunia powiedział(a):
    Gotowana rzodkiewka z bułką tartą smakuje jak coś między szparagami, a kalafiorem. Pychota.
    Jak długo gotować?
  • Elunia powiedział(a):
    Gotowana rzodkiewka z bułką tartą smakuje jak coś między szparagami, a kalafiorem. Pychota.
    Muszę spróbować, bo i jedno i drugie uwielbiam. I dzieci też lubią, więc jest szansa, że chętnie zjedzą. 
  • Bułki dziś upiekł :)
    Później zjemy, wyglądają ok
  • Tiramisu lepiej zrobić dzień wcześniej czy tego samego dnia rano zakładając, że będzie zjedzone po południu?
  • Ja robię bez jajek i wystarczy trochę wcześniej
    Nasączasz kawą z amaretto?
    Podziękowali 1Hope
  • coś takiego  pysznego sobie w nagrodę upiekłam  i polecam
    http://gotujebolubie.pl/przepis/jablecznik-ten-najlepszy
    Podziękowali 3Polly blaekie Rejczel
  • Pierwszy raz będę robić, a amaretto w Tesco nie było. Lepiej poszukać?? Gdzie to kupię?
  • @matka6, to ja zrobię go jutro :)
  • Hope powiedział(a):
    Pierwszy raz będę robić, a amaretto w Tesco nie było. Lepiej poszukać?? Gdzie to kupię?
    Możesz bez amaretto. Z jajkami możesz? Mam przepis na najlepsze Tiramisu ever! 
    Ale z jajkami. Pyszne!
    Robię dzień wcześniej, mam wrażenie, że z każdym dniem lepsze.
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano maj 2019
    W przepisie pierwszym lepszym, który znalazłam chyba nie było jajek. W sumie jadłam surowe jajka dopóki na forum gdzieś nie wyczytałam, że chyba lepiej nie. Daj przepis Monika :smiley: 

    A swoją drogą możecie mi napisać o co chodzi z surowymi jajkami?
  • @Polly - trochę mniej cukru można, ja dałam jeden cukier z wanilią a nie dwa, ale ciasto elastyczne a po upieczeniu super
    Podziękowali 2WandaB Polly
  • @Hope, oto i przepis

    Składniki:

    300 g biszkoptów podłużnych
    500 g mascarpone
    300 g kawy już gotowej rozpuszczonej
    4 jaja
    100 g cukru
    kakao do posypania

    Sposób przygotowania:
    oddzielamy żółtka od białek, ubijamy żółtka, najpierw same, potem dodajemy cukier puder i ubijamy dalej, aż staną się lekko puszyste, potem dodajemy po łyżce mascarpone i ubijamy dalej, aż dodamy cały mascarpone.
    Na spód formy smarujemy krem, niedużą warstwę, ale na całym spodzie. Na to kładziemy biszkopty, które maczamy jeden za drugim w kawie. Nakładamy krem i znów biszkopty i znów krem.
    Na wierzch sypiemy kakao.
    Zalecane są minimum dwie godziny w lodówce, zanim zaczniemy degustację.
    (można przechowywać w lodówce kilka dni, można zamrozić około 2 tygodnie).
    Podziękowali 1Bridget
  • A spod formy czymś wykładasz? Jak to się potem podaje?? 
  • Niczym nie wykładam. Robię w takiej ceramicznej formie.
    Potem kroisz i wykładasz łopatka.
  • dziś mam w kuchni jajka od kur zielononóżek :o zielone- dziwne , serio 
    Podziękowali 1madzikg
  • Pokaż...  :o
  • edytowano czerwiec 2019
     :) 

  • edytowano czerwiec 2019
    @MonikaN wielkie dzięki! Mąż powiedział, że nie wiedział, że umiem takie dobre tiramisu robić :smiley: cóż, ja też nie wiedziałam ;) tylko formę muszę sobie jakąś ładniejszą kupić :)
    Podziękowali 1MonikaN
  • Cieszę się @Elunia i @Hope, że Wam smakowało.
  • Śmietana mi się zwarzyła, czy można jej do czegoś jeszcze użyć? @Elunia
  • @Ojejuju ; - ja używam mieszanek lub przypraw jednorodnych kupowanych w sklepiku prowadzonym przez pasjonatów bioekowegeoszołomów ;)
    Może poszukać w necie czegoś podobnego?
  • Elunia powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    Śmietana mi się zwarzyła, czy można jej do czegoś jeszcze użyć? @Elunia
    Ale jaka kwaśna czy słodka? Podczas ubijania się zwarzyła?
    Tak, 30% :(
  • Dziewczyny poratujcie poradą co przygotowac na grila dla wegetarianki. Proste, do podszykowania dzień wcześniej. Znam tylko ziemniaki z masłem czosnkowym i serek pleśniowy grilowany...
    Pierwszy raz będę miała takiego gościa na swięcie u nas typowo mięsnym... i jednak wypada coś dla niej przygotowac specjalnego skoro już się zgodziłam na zaproszenie...

    Stres dla mnie duży  :o
  • @joachm1, zrób więcej, bo miesozercy będą też zjadać. 
    Podziękowali 1joachm1
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.