Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

191012141578

Komentarz

  • kopiuję z wątku o inhalatorach bo tu jednak więcej ludzi zagląda:) :

     "inhalator kupiony, kurier będzie w poniedziałek (a miał być dzisiaj,
    wrrr). To teraz prosze o instrukcje w temacie: czym i jak długo
    inhalować w sytuacjach nagłych tzn, mega katar czy męczący kaszel w
    niedzielny wieczór. Co można stosować ( i warto mieć w domowej apteczce) zanim dotrze sie do lekarza?
     Dodam że w domu nikt nie jest astmatykiem ani alergikiem.  . "
  • edytowano listopad 2013
    sól fizjologiczna (dużo :) )
    mam na stanie jeszcze zazwyczaj berodual i pulmicort  (nebbud)
  • berodual i pulmicort na receptę...sól nie :)
  • czytałam gdzieś ze taką sól fizjologiczną można zrobć samemu - nadawała by się awaryjnie do inhalatora (jak znam moje szczęście to aptecznej soli zbraknie nam dokładnie wtedy gdy będzie najbardziej potrzebna).? Jak ją zrobić?
  • @kitek - sól fizjologiczną sugeruję jednak kupić. W internecie można w bardzo dobrej cenie.
  • edytowano listopad 2013
    Mam dosyć pilne zapytanie. Mam nadzieję, że nie przedstawie chaotycznie. Nasz dobry znajomy miał z 4-5 tyg. temu drobny wydawałoby się wypadek, skutkiem czego była lekko zdarta skóra na goleniu. Zrobił się strupek,ale pojawił sie w jakiś czas  potem taki jakby pierścień zapalny dosyć spory. Po konsultacji w aptece i telefonicznej z lekarzem, znajomy zastosował maść maxibiotic - przez 7 dni. Dodatkowo ranę przemywa octeniseptem i baslamem szostakowskiego (po zakończeniu kuracji maścią z antybiotykiem strupek odpadł i pojawił się krater( tak na 1cm może 1,5), z którego cały czas się sączy prawdopodobnie  płyn surowiczy). Obrzęk (pierścień zapalny) zmniejszył się.Na chwilę obecną wygląda to tak imageimage
    ">. I pytanie w związku z tym czy można coś jeszcze zrobić aby przyśpieszyć gojenie się rany, czy lepiej udać się bezpośrednio do lekarza (tutaj leczenie drogie,a znajomy ów za dwa tyg. będzie wracał do PL i tam nie ma problemu z ubezpieczeniem). Chodzi  o to czy to co robi jest wystarczające i dotrwa on jeszcze te dwa tyg. czy jednak wygląda to na coś bardzo poważnego i lepiej niezwłocznie udać się na pogotowie? Bardzo proszę o poradę....(zdjęcia  nie dla wrażliwców)
    http://imageshack.us/photo/my-images/202/wtrk.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/203/gwep.jpg/
  • @Hanq - a czy on nie ma przy okazji cukrzycy? (moja babcia miała takie trudno gojące się rany, nawet większa powierzchnia i właśnie tak to wyglądało). Tym bardziej warto do lekarza.
  • Hanq 
    może by do chirurga się udac? 
    Syn miał taką ranę po wypadku rowerem. 
    Coś pamiętam ,że martwica skóry była.
     Ale dostał maśc specjalną i dos szybko się zagoiło.
  • Cukrzycy nie ma,a w każdym razie nic mu o tym nie wiadomo. Mój mąż miał po nieumiejętnym usunięciu znamiona podobną ranę tylko parę razy mniejszą i też smarował maścią (dermbrazinem) i mu się wygoiła. Jak pisałam kolega cały czas pielegnuje ranę, ma nawet wrażenie ,że jest dużo lepiej i że się delikatnie spłyciła, ale dość długo to trwa. Dodam, iż lekarz z którym się konsultował wcześniej i który przepisał mu ten antybiotyk, mówił, że po nim właśnie strupek ma odpaść. Tylko on obawia całego zamieszania i kosztów z tym związanych i choć czuje niepokój to wizyta u chirurga za granicą to u niego ostateczność.
  • @Hanq - rozumiem, że brak objawów infekcji ogólnej? Ja bym pewnie z tym łaziła, aż by się samo zagoiło. Ale ja nie koniecznie jestem dobrym przykładem ;-) Rzecz nie wygląda na całkowicie zagojoną, więc warto kontynuować jakieś zabiegi przeciwzapalne tudzież przeciwobrzękowe (maść z antybolem, okłady z sody, może jakieś ziołowe przymoczki np. z kory dębowej).
    Na pewno nie zaszkodzi monodieta jaglankowa ;-)
  • @Katarzyna gorączki nie ma i w ogóle dosyć dobrze się czuje, cały czas pracuje, co jednak nadwyręża nogę. A okłady z sody to jak przygotować? Jakie proporcje?
  • Może okłady z aloesu by pomogły.
  • @Hanq - łyżeczkę sody na szklankę ciepłej wody. Moczyć w tym gazę i okładać obrzęknięte miejsce na dłuższy czas - pół godziny, godzina.
  • edytowano grudzień 2013
    czy ktoś wie jaka moze być przyczyna silnego bólu brzucha u dziewięciolatki.

    Wyrostek wykluczony, ma juz wycięty
    Na jelitówkę to nie wygląda.
    Nospa forte nie pomogła
    stres odpada bo dziecie ze szkoły wróciło.
  • ból jest tak silny że dziecko płacze z bólu
  • Pytałąm się córki, nikt jej nie uderzył , zaczeło ją bolećgodzinę po dziesiejszym basenie
  • Wyprózniała się wczoraj, stolec normalny- tak mówiła.
  • Nie rozumiem dlaczego jeszcze nie jesteście w drodze do szpitala...
  • Jeśli oprócz bardzo silnego bólu nie ma żadnych innych objawów i nie zdarzyło się nic, co by ten ból uzasadniało, to ja bym ją zabrała niezwłocznie do lekarza. Diagnostyka wskazana.
  • do przychodni czy od razu na SOR?
  • do szpiala. Zaraz maz bedzie zeby zostać z reszta dzieci. zabieram młodą i jadę . Nie wiem czy jest sens do przychodni czy od razu na izbę.
    Proszę o modlitwę.
  • edytowano grudzień 2013
    Hanq, nie chcę straszyć, ale mam bardzo złe doświadczenia z podobnie wyglądającą i trudno gojącą się raną  na nodze mojego męża. Też leczona była domowo- maściami antybiotykowymi, okładami z sodki, etc., etc.
    Skończyło się sepsą i szpitalem. Pierwszy objaw sepsy - okropne dreszcze i b. wysoka gorączka. 
  • czy ktoś wie co to QT, i co znaczy że jest ponad normę?
  • @Agnieszka3 - to zapalenie to za każdym razem w tej samej piersi w tym samym kwadrancie?
  • edytowano grudzień 2013
    Zastanowiłabym się na początek, czy aby nie karmisz z tej piersi za rzadko albo za bardzo nieregularnie.
  • Odstep QT - nie zalamek:) Wydluzenie moze byc  z wielu przyczyn, np w zaburzeniach elektrolitowych ( zwlaszczaprzy obnizeniu poziomu potasu, wapnia i magnezu), moze takze swoadczyc o niedotlenieniu miesnia serca lub pojawic sie w niektorych chorobach OUN ( tych na tle naczyniowym). Moze tez wydluzyc soe pod wplywem neiktorych lekow. A wreszcie -bywa wrodzony. Raczej nalezaloby popatrzec na caloksztal zapisu, bo sam wydluzony QT to troche za malo informacji...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.