Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1111214161778

Komentarz

  • Mam pytanie dotyczące leku Rituximab.Czy to etyczny lek?
    Jeśli wierzysz Wikipedii- mało etyczny- dla chomika.
  • @MagdaCh - wątroba kumuluje toksyny z organizmu. Przy współczesna technologii produkcji zwierzęcej ma co kumulować. To taki trochę śmietnik ustroju. Nie mam przekonania, że jedzenie tego jest dobrym pomysłem. Jeśli ktoś jest przekonany, że produkty mięsne są mu w diecie potrzebne i wątróbkę bardzo lubi i ceni, to sugeruję by ją pozyskiwał ze źródeł innych niż przemysłowa produkcja.
  • Pytam na serio bo taki lek zaproponowali mojej córce dwa lata temu kiedy nagle zachorowała (Schonlain-Henoch, potem póksiężyce w nerkach w biopsji, plazmaferezy,solumedrol, endoxan, sterydy i w końcu cyklosporyna).Dużo kosztowało mnie wybronienie się, że jednak nie chcę tego chomika.

    Czy o tym dziale medycyny można coś pewnego powiedzieć?
  • In Spe, miała objawy nerkowe??? Dlaczego zrezygnowałaś? Poczytaj o monoklonalnych przeciwciałach, chociażby na Wikii- ucza nas mniej więcej tego samego.
    Co to znaczy coś pewnego?
  • Miała białko w moczu.Czytam o monoklonalnych przeciwciałach, ale nic nie rozumiem.

    Pytam jako prosty człowiek:czy nie ma w tym nic złego i czy nie zrobię krzywdy dziecku ewentualnie zgadzając się na to?
  • Widzisz, biologiczne leki są dość nowe- tak naprawdę ich pełne działanie będziemy oglądać po iluś latach badań. Ponieważ twoja córka dostała i tak leki zaliczane do p nowotworowych, więc sytuacja była dośc poważna- S-H nie leczy się na ogół, chyba że dotyczy przewodu pokarmowego i moczowego- tutaj powikłania choroby mogą byc bardzo ciężkie.
    Jak rozumiem, nie chodzi Ci o działanie uboczne tylko o ewentualne etyczne wątpliwości? Oczywiście ja w fabryce nie siedziałam, ale o ile dobrze rozumiem, to immunoglobuliny nie są wytwarzane z komórek płodów, tylko komórek ludzkiego szpiczaka zhybrydowanych z komórkami gryzoni. Jeżeli nie przeszkadzają Ci badania na zwierzętach, to powinno być ok.
    Jeżeli chodzi natomiast o dzialania niepożądane to:
    "nie wykazano jednoznacznie związku terapiii ze wzrostem zapadalności na nowotwory" ale dalej szukam na PubMedzie, ok?

  • edytowano grudnia 2013
    Dziękuję poczekam
  • Agnieszka3 jak rtg? Mam już wynik. Udam się z nim do ortopedy. Ogólnie za dobrze nie jest, ale pozostaje dalsza aktywność  L-)
  • Katarzyno, rozumiem, myślałam, że jeszcze coś innego masz na myśli. dziękuję.

  • Czy można zarazić się szkarlatyną mając wycięte migdałki podniebienne?
    :-?
  • Czy można zarazić się szkarlatyną mając wycięte migdałki podniebienne?
    :-?
    A dlaczego nie?
  • Agnieszka3, to uderzaj na tę rehabilitację. U mnie rotacja kręgów i takie tam, ale dyskopatię ma podobno 50% ludzi, tym się pocieszam. Zobaczymy, co ortopeda na to. Idę 28 grudnia.
  • edytowano grudnia 2013
    Czy można zarazić się szkarlatyną mając wycięte migdałki podniebienne?
    :-?
    A dlaczego nie?
    Tak sobie dedukuję, że szkarlatyna to taka angina z dodatkami, więc skoro ludzie po wycięciu migdałków przestają chorować na anginy, to może i szkarlatyna ich ominie. Wyczytałam w internecie, że niemowlęta do 6 miesiąca rzadko zapadają na szkarlatynę ze względu na niedorozwój tkanki limfoidalnej w gardle.

    Nie wiem co o tym myśleć. Wiele bzdur wyczytałam już w tym internecie...
    Opiekuję się dwiema córkami chorymi na szkarlatynę. Dziewczyny są w osobnym pokoju a ja tylko dostarczam im leki i jedzenie oraz odbieram resztki.
    Po ilu dobach antybiotykoterapii dziewczyny przestaną pluć paciorkowcami?
  • Moim zdaniem, szkarlatyna nie jest szczególnie zakaźna. Dorośli rzadko łapią. Moje dzieci nigdy nie przyniosły, chociaż miały kontakt wielokrotnie.
  • Moje doświadczenie jest inne. Koleżanka z klasy poczęstowała bakterią sześć osób czyli 50% klasy ( w tym moją córkę). Starsza córka zaraziła młodszą jeszcze przed zauważeniem przez nas objawów. Potem izolowałam dziewczyny do czasu aż młodsza zagorączkowała. Mąż który opiekował się gorączkującymi dziewczynami na ten czas zdrowy.
  • Można.... dlatego trzeba wytępić go do końca i zbadać ASO miesiąc po infekcji. Tak wygooglałam sobie.
  • Można.... dlatego trzeba wytępić go do końca i zbadać ASO miesiąc po infekcji. Tak wygooglałam sobie.
    Myśmy badali ASO - bada się 3 miesiące po infekcji, jak jest niżej 1000 to nie ma się co martwić. Córka miałą 800 i daltego jeszcze po 3 następnych miesiącach miałą badane. Najważniejsza jest tendencja spadkowa.
  • @AleksandraB - to jakiegoś wyjątkowo paskudnego paciorkowca trafiliście... :-(
  • edytowano grudnia 2013
    @Katarzyna
    Bardziej prawdopodobne jest to, że dziewczyny mają obniżoną odporność. Mają zagrzybione jelita (wyszło w badaniach) i objawy alergii pokarmowej (szorstka sucha wysypka na plecach). Dwa tyg. temu wdrożyłam im dietę bezmleczną, niskocukrową i niskoglutenową walcząc jak lwica z personelem szkolno-przedszkolnym, konfiskując słodkie paczki mikołajkowe. Kiedy zauważyłam pozytywne efekty w postaci poprawy apetytu przyplątała się szkarlatyna i antybol.
  • Czytałam ostatnio książkę - pamiętnik opisującą dawne kresy, kiedyś szkarlatyna była jak zaraza, jak weszła do miasta łapały to dzieci jedno po drugim i ciężko chorowały, bo antybiotyki nie były podawane, pewnie dlatego też się tak rozchodziła, bo cały czas choroby zarażano mocno. U nas w przedszkolu jak sie pojawiła, to zachorowało około 30% grupy, czyli chyba dość zaraźliwa, bo zakaża kilka dni już przed objawami silnymi.

  • ratunku , pomocy , jak przetłumaczyć zabieg skleroplastyki na język angielski ?
  • Katarzyno, czy na trzaskanie w kolanie można coś zaradzić Czy to tylko powolne zużycie organizmu i trzeba z tym żyć. Kontaktować się z ortopedą czy dać sobie spokój.
  • @Diana ; Scleroplasty, moim zdaniem
  • @ele99 - jeśli wierzysz, że ortopeda może pomóc, to się skonsultuj. Może Ci zapisać jakiś artresan, czy inny środek na stawy. Moim zdaniem, to nie rozwiąże problemu, choć może zamaskować go na jakiś czas.
    Długofalowo można by próbować zaradzić zmianą stylu życia i odżywiania.
  • edytowano stycznia 2014
    @Katarzyna mi też trzeszczą kolana, u ortopedy byłam RTG zrobił, zmian brak, kazał się przyzwyczaić.
    a co można zmienić w trybie życia i odżywiania?
  • A post wg Dąbrowskiej sobie robiłaś? A odżywiasz się w zalecany przez nią sposób?
    W jakich godzinach sypiasz?  Czy codziennie się odpowiednio dużo ruszasz, na świeżym powietrzu najlepiej?
  • Post robiłam - max 18 dni i robię regularnie raz na kwartał ok 7-10 dni
    Nie stosuję stricte jej zaleceń po poście, choć jem dużo kasz, b. mało mięsa, sporo warzyw, trochę nabiału, nie za dużo, jajka rzadko 1x w tygodniu 1-2 sztuki, no ale inne grzeszki mi się zdarzają (typu cola, pizza domowa).
    Sypiam 22-5-6 jestem skowronek i b. rzadko zdarza mi się pójść spać po 22ej.
    Codziennie co najmniej godzina spaceru z dziećmi, poza tym ruch po domu;-)


  • A to trzeszczenie, to Ci w czymś przeszkadza? Może to taka uroda, po prostu, a nie sygnał, że coś się złego dzieje?
  • szczególnie nie przeszkadza, trzeszczy już kilka lat, wcześniej tego nie słyszałam.
    pamiętam, że jako dziecko b. często mnie kolana bolały do wieku późno nastoletniego ale rozgrzewałam szalikiem na noc i przechodziło. Od wielu lat już nie bolą.
    Znaczy polubić mam to?;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.