Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1121315171878

Komentarz

  • Chyba najlepiej będzie polubić :-)
  • U mnie trzeszczy tylko jedno kolano, pójdę do lekarza, jak nic nie poradzi to trudno. Mnie nic nie boli ale jak długo mam zgiete i próbuje rozprostować, to jakby coś przeskakiwało w środku.
  • mam pytanie jak leczycie u dziecka pękający kącik w ustach, kupić aftin w aptece i smarować czy witaminę b?
  • Jak to jest z tym karmieniem piersia? To moje aktualne niemowle skonczylo 7 mcy i ani mysli odpuscic. Ja sie czuje cala oslabiona, czesto boli mnie glowa i stale mnie ssie w zoladku ..o poirytowaniu nie wspomne ...
    Najchetniej karmila bym tylko do snu ale to dziecko chce kilka razy dziennie i ze trzy razy w nocy
    Poprzednie dzieci w tym wieku juz same sie odstawialy a tutaj jazda jak z noworodkiem.
    Czy powinnam suplementowac dodatkowo witaminy ?
  • @asiao - wystarczy, jeśli będziesz się zdrowo odżywiać.
  • Świetna też jest maść tranowa, z tych klasycznych.
  • @asiao a czemu cie ssie w zoladku>? nie jesz? glodzisz sie? jedz kochana - zdrowo ale jedz


    Nie nadążam
    Ze tez mi sie taki zarlaczny ssak trafil..jak ja nie lubię tego karmienia brr
  • od jakiegoś czasu mam rano, przy wstawaniu z łóżka, krwotoki z nosa. Nie mam żadnych objawów jakieś choroby, nie mam wahań wagi itd. O czym to krwawienie może świadczyć i jak sobie z nim radzić?
  • @kitek - jeśli nie jesteś w ciąży i nie przyjmujesz leków, które mogłyby się przyczyniać do krwotoków z nosa (np. aspiryna, warfaryna, hepraryna) oraz nie masz w zwyczaju dłubać w nosie, to najprawdopodobniejszymi przyczynami problemu mogą być:
    - infekcja błony śluzowej nosa (może być przewlekła i skąpoobjawowa),
    - przesuszone powietrze w sypialni (można zmierzyć wilgotność i wdrożyć nawilżacz),
    - problemy z krzepliwością (warto zbadać morfologię)
    - zmiany rozrostowe śluzówki nosa np. polipy (warto pokazać nos laryngologowi).
    W bardziej poważne przyczyny nie warto wchodzić dopóki nie wykluczy się powyższych.

  • @Katarzyna, dziękuję. Chyba wybiorę się do laryngologa bo krwotoki są za każdym razem z jednej tej samej strony.
  • @Katarzyna, dziękuję. Chyba wybiorę się do laryngologa bo krwotoki są za każdym razem z jednej tej samej strony.
    To jest krew, czy brunatny płyn? Katarzyna mądrze pisze, idź jak najszybciej do laryngologa, może wydłub od rodzinnego morfologię.
  • czysta żywa krew. Zaczyna lecieć (i to mocno) w chwili gdy podnoszę głowę z poduszki.
  • Czy mdłości, zawroty głowy podczas/blisko owulacji to fizjologia, czy już jakaś patologia? :(
  • Może być fizjologia.
  • Dzięki Katarzyna, bo czuję się fatalnie, jeszcze ta sztywność karku i już sobie wmawiam nie wiadomo co.
  • Jeśli nigdy przedtem tak nie miałaś, to warto może się z lekarzem zobaczyć, bo może to nie ma związku z owulacją. Znam osoby, które zwykle owulacje ciężko przechodzą - u nich to taka fizjologia.
  • Nie miałam tak zawsze, ale już kilka razy mi się zdarzyło coś podobnego w ostatnim czasie...

  • Dobrze myślę, że na trzeszczące kolana powinna pomoc dieta Dąbrowskiej? Ile taka dieta powinna trwać, żeby przyniosła efekty? 
    Właściwie to moje kolana nie tyle trzeszczą, co czuć nawet pod ręką, że się kruszą  :(  Kiedyś tylko trzeszczały, więc ma porównanie. Bardzo utrudnia mi to życie już pewnie z dwa lata. Dodam, że w domu mam schody na piętro i kolejne na poddasze. Pokonuję je kilkadziesiąt razy dziennie. Wchodząc po schodach nie dam rady prosto postawić nogi, muszę stawiać lewą nogę lekko na zewnątrz i szybko przenoszę ciężar na prawą nogę. Siedząc, gdy próbuję wyprostować powoli nogę i unieść do góry to słyszę i czuję  powolne kruszenie, a przy całkowitym wyprostowaniu noga zaczyna mi bardzo drżeć. 

  • Mam prośbę, mojej znajomej syn 9 miesięcy ma zapalenie płuc, dosyć lekkie ale niestety wogóle nie kaszle, do tego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dostał dwa antybiotyki, i jak mu się nie polepszy do piątku grozi mu 3 antybiotyk, na razie jest inhalowany berodualem i pulmicortem do tego syrop wykrztuszany hederasal, ale on nie odkasłuje, wczoraj miał też postawione bańki, może macie jakiś pomysł jak sprawić żeby zaczął wykrztuszać wydzielinę ?
  • edytowano stycznia 2014
    Oklepywać? Inhalować sodą oczyszczoną?
    Swojego bym jeszcze potraktowała moksą na wysokości oskrzeli, bo mam doświadczenie, że to dobrze mu robiło przy zapaleniu płuc. Ale to trzeba umieć zrobić.
  • Dzięki, sodą oczyszczaną w jakich proporcjach ? I co to jest moksa ?
  • Od kilku dni w ciagu dnia gdzieś co godzina czasem częściej patrzę na nogę bo łapie mnie takie uczucie ciepła na prawej piszczeli jakby ktoś polewal mnie woda.. Dziwne. Miał ktoś podobnie?
  • @efka - roztwór sody ok. 4%. Moksa to takie jakby cygaro z chińskiego piołunu. Rozpala się to i rozgrzewa tym plecy na wysokości oskrzeli. Ale trudno to zrobić samemu, jak przynajmniej ktoś nie pokaże, jak to robić.
  • edytowano stycznia 2014
    Pierwsze widzę takie urządzenie.

    Ja mam pytanie medyczne z sobą zwiazane. Wiele pomiarów ciśnienia na przestrzeni lat pokazało mi podwyższony puls przy normalnym ciśnieniu. Jak byłam w ciąży to myślałam że normalne to jest. Puls zwykle mi się wacha od 96 ( przy zerowej aktywności) do 120 jak wcześniej troszkę pochodzę po domu. olać czy do lekarza się wybrać? Nie mam nadczynnośći tarczycy.
  • tarczyce miałam badana w ciazy ostatniej . Tsh prawidłowe, ale stosunek ft4 do ft3 wskazywał na niedoczynność. A kołatanie serca jest przy nadczynności.
    Kiedyś miałam małe guzki na tarczycy. A potem spokój.
  • Rozumiem, czyli nie ma na co czekać i iśc do lekarza. Zeby mnie tylko nie olała.

    A z tarczyca to jest coś na rzeczy. Moja matka tak miała-przez wiele lat- myślała ze to klimakterium a to tarczyca była. Wytrzymać się z nia nie dało. Myślę że ja tez jestem trudna dla domowników moich.
  • @Dorota - Podwyższone tętno w ciąży (nawet ok. 90 spoczynkowe) może być całkiem normalne. Ale poza ciążą to trochę za dużo. EKG robiłaś? Elektrolity badałaś?
    Co do tarczycy - niedoczynność to się raczej powinna objawiać bradykardią (obniżone tętno), więc ten trop nie bardzo pasuje.
    Może się okazać, że taka Twoja uroda i żyć z tym trzeba ale warto wykluczyć jakieś problemy, które mogą się tak objawiać.
  • Nie nie badałam się.
  • @Agnieszka3 - Hashimoto to niedoczynność na tle autoimmunologicznym. Tahykardia raczej nie jest charakterystycznym objawem dla Hashimoto. Ale skoro Dorota już wcześniej miała nieprawidłowe wyniki badań tarczycy, to, niezależnie od tętna, warto rzecz zgłębić. Przydałoby się zbadać przeciwciała antytarczycywe.
  • Tak, czy owak, zgadzamy się, że problem tarczycy, w przypadku Doroty, warto zgłębić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.