Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1101113151678

Komentarz

  • Jest zle jestesmy w szpitalu prosze przeklej do odpowiedniego watku prosbe o modlitwe za nia.
  • Jestesmy w szpitalu podejrzenie niedroznosci jelit i zrostow po operacji wyrostka. Chca ja operowac
  • +++ bedzie dobrze ...
  • załamek QT? w ekg?

    ile masz lat? czy nie bylas chora?
    za krotki ten zalamek czy za dlugi?

    za długi, to nie chodzi o mnie ale moja 17 latke, nie była chora
  • edytowano grudnia 2013
    To jakiś cudotwórczy wątek - wyżaliłam się w temacie zębów i samo mi przeszło :D (tzn.nadwrażliwość okazałą się chwilowa, nie uzębienie).
    To ponarzekam na stopy dzisiaj. Problem pojawia się od kilku miesięcy; bolą mnie zewnętrzne krawędzie, a potem i łydki. Również tak jakby sztywnieją. A co najciekawsze, jest to niezależne od tego, czy chodzę dużo, czy nie.
    Mam 3 pomysły:
    - wreszcie się zbuntowały, nie chcą dłużej mnie dźwigać (całkiem zrozumiałe;);
    - nietypowa reakcja kiedyś złamanych kości;
    - starość nie radość :-S

    e:pomysł z reumatyzmem nie jest zły :)
  • Może to reumatyzm....
  • W mojej bliskiej rodzinie mam trzydziestolatka, który ma problem z nietrzymaniem moczu. Tzn. zdarzyło się to dopiero kilka razy i tylko w czasie wybudzania się ze snu. W takiej fazie, gdzie jeszcze w połowie się śpi, a w połowie jest się już na jawie. Wtedy czuje, że musi iść do łazienki, ale kończy się na zmoczeniu łóżka. Czy to może być jakiś problem fizjologiczny, czy też ten półsen jest najistotniejszy i nie ma na to rady? Dodam, że diagnozować się wstydzi... Dlatego pytam, może pomożecie :) @Katarzyno? :)
  • MNie połamało, boli mnie kręgosłup, promieniuje do ud.....znam to juz parę razy miałam, musiałam się jakoś przegiąć czy jak...

    jak ten wątek cudotwórczy to może i mi przejdzie, bo chodze noga za nogą jak na zwolniony obrotach i lestem lekko przekrzywiona w jedną strone
  • W mojej bliskiej rodzinie mam trzydziestolatka, który ma problem z nietrzymaniem moczu. Tzn. zdarzyło się to dopiero kilka razy i tylko w czasie wybudzania się ze snu. W takiej fazie, gdzie jeszcze w połowie się śpi, a w połowie jest się już na jawie. Wtedy czuje, że musi iść do łazienki, ale kończy się na zmoczeniu łóżka. Czy to może być jakiś problem fizjologiczny, czy też ten półsen jest najistotniejszy i nie ma na to rady? Dodam, że diagnozować się wstydzi... Dlatego pytam, może pomożecie :) @Katarzyno? :)
    Ja nie Katarzyna, ale chyba warto diagnozować? Ma jakieś inne objawy?
  • edytowano grudnia 2013

    Nie ma innych objawów. Rozpoczęło się dwa lata temu, zdarzyło może z pięć razy. I to w dużych odstępach czasu.

    Ale jak diagnozować, kiedy pacjent nie chce przebywać w tym samym pomieszczeniu, co lekarz? ;)

  • edytowano grudnia 2013
    @Ponura Kura - zgadzam się w 100% z @Fabulosita (aż dziwne ;-) ) Bardzo zachęcam do diagnozy, bo to poranne nietrzymanie może być objawem początków jakiegoś poważniejszego schorzenia. Nie podam żadnych konkretnych jednostek chorobowych, bo to bez wróżenie bez sensu, gdy się tak niewiele wie o pacjencie, ale to mogą być początki poważnych problemów. Wiem, że są tacy ludzie, co to od lekarzy lubią się trzymać z dala, ale w pewnych przypadkach warto się przełamać.
  • edytowano grudnia 2013
    @Katarzyno i @Fabulosita, dziękuję!:) Potrzebowałam tego, żeby ktoś powiedział to głośno i wyraźnie. Spróbuję popracować nad potencjalnym pacjentem. Oby się udało.
  • Brałam przy karmieniu Radirex i dzieci nigdy żadnych sensacji nie miały.
  • badań ciąg dalszy:
    jutro mam USG (czekałam tylko miesiąc)

    może to woreczek - ból pod lewą piersią
    może coś innego
    na razie bez diagnozy jestem
    aha
    bóle kręgosłupa wg lek. gin
    dlatego że "wiele razy rodziłam, a to obciąża bardzo kręgosłup"
    taaa
    nie zna małgorzaty z forum
    co po 11 dzieci biega w maratonach ;)
  • Po czternaściorgu! :D
  • edytowano grudnia 2013

    Agnieszka3, też jutro mam rtg lędźwiowego, ale nie zamierzam nic brać na przeczyszczenie, choć tam piszą w instrukcji, ale to raczej jako propozycja, "ewentualnie". Żeby wspomóc siły natury, do obiadu wypiłam kefir i planuję pić dużo, dużo wody... 

    Kręgosłup mnie bolał bardzo przez dwa tygodnie bardzo, trudnością było schylanie, przekręcanie się z boku na bok itd. Wczoraj po południu się złamałam i łyknęłam naproxen. I wstałam rano bez bólu. Od razu świat jest piękny jak nie boli. Odpoczęłam w nocy od bólu i wyspałam się.

    Po prostu unikam przeciwbólowych jak mogę, więc biorę jak już nie daję rady...

  • Spojrzałam do netu i okazuje się, że niektórzy nawet 2-3 dni przed badaniem (rtg kręgosłupa lędźwiowego) zalecają dietę płynną. Dostałam instrukcję z przychodni, na której bło, że dzień przed nie jeść wzdymających, ale nie było, że aż tak...

    Ponieważ ogólnie brzuch mam niespokojny, więc darowałam sobie przeczyszczające. Staram się w wieczór przed nadrobić sprawę bardzo dużą ilością płynów. Mam nadzieję, ze to wystarczy.

    Badanie mam jutro po południu o 15ej.

    Spróbuję więc zjeść raniutko jakieś symboliczne śniadanie.

  • Czy pod koniec zapalenia spojowek mozna wziasc już dziecko na spacer? Czy podmuchy wiatru nie pogorszą stanu? Dzieć lat 1.
  • Niedawno okazało się, że moja najstarsza córka  9-latka nie widzi  dobrze z wiekszej odległości. Dziś byliśmy u okulistki i wyszła krótkowzroczność tzw. szkolna 2,5 dioptria w każdym oku. Okulary ma przepisane na dal po 2 dioptrie. Dodatkowo okulistka przepisała tran i klarin junior. Jakość nie mam przekonania do tych sztucznych witamin. @Katarzyna czy wystarczy dieta bogata w witaminę A? Odżywiamy się zdrowo, dużo warzyw, strączkowych, kasz, jaglanka to podstawa, żadnej chemii. Czy podawać jednak ten klarin? 
  • @AnkaAso - ja bym pewnie nie dawała tylko zwiększyła w diecie.
  • Tak właśnie myślałam, ale czekałam na Twoje potwierdzenie. Dzięki. Dobrze, że córka wątróbkę uwielbia  ;)
  • Wątróbki bym nie polecała - za duże ryzyko. Chyba, że masz swoje zwierzęta, to można czasem zjeść. Za to warzywa z wit. A (marchew, dynia, jarmuż szpinak)  podane z olejem lnianym powinny być bardzo OK.
  • Cieszę się, że wątróbka jednak odpada - odzwyczailiśmy się od mięsa. Bałam się, że jestem matką wyrodną żywiącą rodzinę jaglanką z ciecierzycą i gotowa byłam wrócić do wątróbki.  Niby to oczywiste, że wątroba gromadzi najwięcej toksyn... Jeszcze raz dzieki!

  • Mam pytanie dotyczące leku Rituximab.Czy to etyczny lek?
  • Wątróbki bym nie polecała - za duże ryzyko. Chyba, że masz swoje zwierzęta, to można czasem zjeść. Za to warzywa z wit. A (marchew, dynia, jarmuż szpinak)  podane z olejem lnianym powinny być bardzo OK.
    Dlaczego wątróbka nie?
    AnkaAso: czy jesteście wegetarianami?
  • Czy można wyleczyć alergię na chwasty ( konkretnie bylicę i babkę) bez brania szczepionek co tydzień przez 3 miesiące i potem co miesiąc przez 5 lat ? Jest jakiś domowy sposób?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.