Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1192022242578

Komentarz

  • Dorotko - wieczorem zapytam mojego domowego radiologa.
    Tak jak pisałam - mówił, abym ustaliła tę wielkość czy nie aby powyżej 2 cm zmarszczywszy się :))) - że teraz to modne każdy jeden w brzuchu  nazywać powiększonym.
  • Moja 16letnia siostra ma już od dłuższego czasu opuchnięte i czerwone, czasem nawet sine palce u rąk i nóg. Najbardziej dokuczliwe jest to zimą i wtedy się nasila. Zostało to zdiagnozowane jako objaw Raynauda. W szpitalu miała robioną morfologię, EKG, USG rąk - wszystko w normie. Siostra miała kiedyś przepisane leki "na krążenie", które powodowały zasłabnięcia. Oprócz tego próbowała różnych maści, ale nic jej nie pomaga. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? A może warto zrobić jeszcze jakieś badania?
  • Patia moja córka ma od 2 lat z tym problem, jest w trakcie diagnozowania, w końcu kwietnia idzie na tydzień do szpitala żeby ja tam dobrze obadali, wiem, że lekarz zaczął od badania tarczycy i endokrynologa, ale tam wszystko w porządku to wysłali na kardiologię, jak coś mądrego wybadają to dam znać, ale gdzieś na początku maja będę coś wiedzieć
  • @Zuzapola A jak łagodzicie objawy? Smarujecie czymś np.?
    A ile lat ma Twoja córka? Któryś z lekarzy sugerował, że to może być problem okresu dojrzewania i samo przejdzie...
  • moja córka ma 14 lat, problem gdzieś od roku, stosowaliśmy naprzemienne kąpiele zimna, ciepła woda, co do przyczyny lekarka sugerowała, że mało prawdopodobne aby tylko dojrzewanie i że może być wiele groźnych dla zdrowia przyczyn, dlatego trzeba gruntownie przebadać, ale też mam nadzieję, że nic nie wynajdą i zostanie to dojrzewanie....
  • U siostry też problem się zaczął ok. 14 roku życia.
  • Poproszę Was o poradę dotyczacą bólu głowy i nadpłytkowości.

    Moja siostra ma 33 lata, od kilku lat silne bóle głowy, że "nawet Ketonal nie pomaga".Ostatnio w pracy wezwali pogotowie i zawieźli ją do szpitala bo miała zawroty głowy.Przebadali, ale nic nie wyszło.Natomiast we krwi ma za dużo płytek - ponad 680.000 ( górna norma to 400.000) i niski poziom hemoglobiny.Ona mieszka w Kanadzie i nie wiem czy te normy są takie jak u nas.
    Żyje bardzo nerwowo i odżywia się byle jak.Jak mogłabym pomóc tej babie?Co powinna przebadać i o czym mogą świadczyć te objawy?
  • W Polsce podobne normy dla płytek. W moim laboratorium górna granica 440 tys./mikro litr.
    Sugerowałabym diagnostykę w kierunku stanów zapalnych (na początek OB i CRP) oraz rozbudowaną diagnostykę niedokrwistości (niska hemoglobina na to wskazuje i to może być przyczyna podwyższonych płytek) - ferrytyna, B12 i kwas foliowy. Prawdopodobnie wskazana będzie jakaś suplementacja, żeby pozbyć się anemii, ale warto zbadać jej przyczyny.
    Tarczycą moża by się też zainteresować(TSH, FT3, FT4, USG tarczycy), bo to może być przyczyna i bólów głowy i niedokrwistości.
  • Dziękuję serdecznie.Przekażę jej.Szkoda mi dziewczyny bo się tam za oceanem marnuje...
  • Pytanie mam... Moje 1,5 roczne dziecko spadło dzisiaj z części takiej piaszczysto-glebowej skarpy... Przewróciła się, pojechała trochę na brzuchu, odwróciło ją, tak, że zrobiła fikołka i zatrzymała się. Ma otarcia na czole, ale nie żadne głębokie. Zaraz po zajściu płakała, ale szybko się uspokoiła. Wyczyściłam ją, zapakowałam do wózka i wróciłam do domu. Zjadła i poszła spać na południową drzemkę. Zachowywała się w domu normalnie, coś tam pod nosem jakby szlochała, ale miałam wrażenie, że ze strachu. Moje dziecko nie śpi nigdy dłużej niż 1,5h .. mija już 2,5 a ona śpi. Przebudziła się dosłownie na chwilę i dalej śpi. Obserwuję ją dla pewności, no ale nic się nie dzieje. Kiedy jest czas,żeby zacząć się ew.martwić? Póki co ten sen jest dla mnie bardzo dziwny.
  • tak uderzyla spadajac z takie gorki
  • a może się zestresowała tym upadkiem i odreagowuje??  dalej śpi?
  • Próbowałabym budzić
  • Stres na pewno,bo wygladalo dramatycznie. Wstala... bede obserwowac.
  • Obserwuj, wymioty są niepokojącym objawem, kontroluj źrenice.
  • edytowano marca 2014

    Co ogranicz wchłanianie żelaza

    herbata czarna  rosliny strączkowe   rabarbar  mleko szpinak  zboza
    https://www.diagnosia.com/de/medikament/dreisafer-100-mg-filmtabletten
  • edytowano marca 2014
    Jakie hormony? Jak bardzo szczegółowo? Jak długie masz cykle?

    Badanie minimum: Fsh, LH i Estradiol między  3 a 5 d.c., progesteron ok 5-7 dzień fazy lutealnej.

    Badanie rozbudowane: oprócz powyższego: estradiol i LH w okolicach owulacji (12-16 d.c. - zależy jak długie masz cykle), progesteron oznaczany trzykrotnie: 5, 7, 10 dzień fazy lutealnej (żeby sprawdzić, czy nie pikuje w dół).
  • Mojemu mężowi leci krew z nosa! Najczęściej wieczorem albo rano po wstaniu... Pije duzo kawy, je nieregularnie... Co mu może być? Albo na jakie badania go wysłać;)?
  • @Taja - od morfologii bym zaczęła. I ciśnienie pobadać. Jeśli jakieś wątpliwości w kwestii ciśnienia, to rozważyć Holtera ciśnieniowego.
    Kawę ograniczyć i narzucić regularny, zdrowy tryb życia.
  • Pod koniec ciąży jednej i drugiej robiły mi sie na kolanach takie jakby otarcia, sucha skóra a potem rany. Za pierwszym razem zniknelo po jakimś czasie, a teraz nie dość, że to coś nie znika, to jeszcze pojawia sie na łokciach i stopach. Co to może być i co się z tym robi? Wygląda okropnie...
  • @kluska

    eee ... tarczycę zbadać warto
  • tak zrobię, dzieki!
    A jakies smarowidla pomagają?
  • smarowałam wszystkim co mi w ręce wpadło, łącznie z olejkiem migdałowym, masłem shea i lanoliną - pomagało wyłącznie doraźnie

    w moim przypadku sprawę definitywnie rozwiązała suplementacja hormonów tarczycy - czasem, zwłaszcza zimą, problem wraca (choć w nieporównywalnie mniejszym stopniu) - wtedy wiem, że czas na zbadanie hormonów i podwyższenie dawki
  • Ech, ja też mam takie suche zrogowaciałe miejsca na stopach i kolanach, które się bardzo nasiliły pod koniec ciąży. A w teście tarczycowym mi tylko ten objaw wyszedł... Badać? Jeśli tak, to czy trzeba odczekać jakiś czas po porodzie?
  • @Hania
    zbadaj się 6-8 tyg. po porodzie - jak się połóg skończy

    generalnie takie rzeczy nasilają się w ciąży ponieważ tarczyca ciężarnej pracuje niejako "podwójnie" - i jeśli ktoś ma problemy z tarczycą (zwłaszcza z niedoczynnością) - to z pewnością nasilą się one w trakcie ciąży
  • Czy to prawda ze po wycięciu trzeciego migdala zdarza sie ze dziecko zaczyna rosnac?
  • Obawiam się, że okulary do czytania z apteki mogą popsuć Waszemu synowi oczy. Skoro poprzednie kosztowały Was 4 stówy, to spodziewam się, że to dość specjalistyczne szkła musiały być.
  • Pytanie cukrzycowe do Katarzyny.... :)
    Jestem w 26 tygodniu, mierzyłam cukier bardzo regularnie tak ok. 20 tygodnia.
    Ostatnio jak mi się przypomni.
    No i 2 wyniki po obiedzie mam: 160 i 141. Czy jest już powód do paniki? Ten wynik 160 to po obiedzie z deserem w postaci sernika z cukierni.
    Ginekolog mówi, że powinno być poniżej 125. Idę do niej w poniedziałek, ale chcę sie doinformować jak z nią rozmawiać.
    Bo ona jest z tych 'takie są zalecenia'
    Testu obciązenia glukozą nie miałam, kupiłam se ten glukometr i paski.

  • @Malia - 160 nie brzmi dobrze, ale jako jednorazowy wynik w ciąży po posiłku ze słodkim, by mnie nie przerażał. Granicę 125 to sobie pani ginekolog z którego paluszka wyssała?
    A musisz się taj pani chwalić tym 160?
  • No właśnie nie wiem czy się chwalić. Po to się pytam :) Bedę jeszcze na pewno mierzyła...

    Te 125 to myślę, że sobie z tego wykoncypowała, że norma jest 140 w ciąży (chyba tak jest z tym testem obciążenia glukozą....?), ale z krwi. A na ulotce do glukometru napisali, że wyniki z glukometru są o 12% niższe niż z krwi. No i wrzuciłam w kalkulator i wyszło mi że pani gin czytała ulotkę od glukometru ;)   Ale to tylko moje fantazje. Nie wiem tak naprawdę jakie są normy...  i powtarzam za lekarzem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.