Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1171820222378

Komentarz

  • A ma jakieś inne niepokojące objawy?
  • Podobno ok, zadnych dolegliwosci, tylko to latwe wyprowadzanie z rownoeagi
  • Dość prawodopodotne są problemy z tarczycą ale powinny też dawać inne objawy. Mogą też być problemy z hormonami płciowymi. Mogą być też inne problemy hormonalne (np. nadmiar wazopresyny) ale zwykle labilność emocjonalna nie jest wtedy jedynym objawem.
  • A mój mąż i ja tej koncepcji nie potwierdzamy - mąż wątrobę ma zajechaną przez antybole serwowane przez całe dzieciństwo i młodość, a jest siła spokoju. Za to ja wątrobę mam jak należy, a nerwus ze mnie okropny.
  • edytowano stycznia 2014
    @Katarzyna - skonsultować się muszę ;)
    rozłożyło mnie do reszty
    mimo skarpety i nebulizatora ropa z krwią mi z zatok cały czas spływa, boli głowa, 38 się utrzymuje od piątku, samopoczucie fatalne, osłabiona jestem tak, że po zrobieniu śniadania jestem mokra z wysiłku, cukry fatalne, kaszlę trochę sucho a trochę odkrztuszam, dziś znów potwornie boli mnie gardło, nie bardzo mogę spać - i tak od zeszłego wtorku wieczorem
    karmię ofkors
    zapisałam się do lekarza, bo poprawy nie odczuwam, a dziś jedyny termin kiedy mogę
    cholera, niestety jest tylko konował i zastanawiam się czy mnie chociaż osłucha, ale tupnę nogą i niech się chociaż postara
    Co mi może przepisać i w razie czego cefalosporyny przy karmieniu mogę - bo wydaje mi się że mogę? Tylko jak karmienie ustawiać sobie do nich?


  • Można cefalosporyny przy karmieniu. Chyba bym sobie nie łamała głowy ustawianiem karmienia, bo i tak młoda trzeba na żądanie.
  • Pytanie chyba główne do Krzysztofa - jakie zioła łagodzą objawy menopauzy? te psychiczne i fizyczne?
  • Syn dostal przy okazji wizyty w klinice dermatologicznej krem na sucha skore - Physiogel. Nie jest to u niego jakis specjalny problem, ale pani lekarka powiedziala, ze mozna posmarowac po kapieli. Co o nim myslicie? Sklad niby ok, ale czy rzeczywiscie warto smarowac, czy to tylko ladowanie chemii?
  • Podobnie, jak oparzenia. Chronić przed zakażeniem. Jeśli skóra uszkodzona, to warto nakryć jałowym opatrunkiem. Można rozważyć maść z antybiotykiem jeśli są znaczne uszkodzenia skóry.
  • Można czymś nawilżać. Najlepszy byłby sterylny opatrunek żelowy. Może zapytaj w aptece?
  • BArdzo proszę powiedzcie o czym może świadczyć podwyższone PCT w ciąży, wyszło mi w morfologii 0,43, normy 0,17-0,35, cz tak w ciąży może być, czy to infekcja? Jutro idę do lekarza, ale się denerwuję, może by trzeba jakieś wyniki zrobić?
  • @Zuzapola - nie panikowałabym. To nie jest alarmująco wysoki wynik. Ale warto to jutro z lekarzem omówić. Może jakaś wirusówka Cię toczy?
  • @Katarzyna dziękuję, ale właśnie doczytałam, że pct to są 2 skróty i ten w podstawowej morfologii to płytkokryt, ma chyba coś bardziej wspólnego z płytkami krwi niż infekcją, ale też nie mogę znaleść o czym świadczy to podniesienie, a jak już jesteś, to przypomnij proszę, w którym tygodniu ciąży pogarszają się, a w którym powinny poprawić wyniki hemoglobiny, jestem w 29 i poleciały mi wyniki w dół, i nie wiem czy tak teraz fizjologicznie czy nie.
  • Ok. 28-30 tc zwykle hematokryt jest najniższy, a przez to lecą w dół wszystkie wskaźniki czerwonokrwinkowe.
  • pęka mi dolna warga - bujam się z tym od 2. miesięcy :(

    smaruję z 10x dziennie, nie oblizuję,
    w pewnym momencie zaczęłam nawet smarować tribiotikiem, bo się nie chciało goić

    bywa, że wygląda już bardzo dobrze i.... wystarczy, że kichnę - pęka, krwawi i leczę od początku

    jakieś pomysły?
  • Wiesiołek łykać?
    Jakby ktoś coś mądrzejszego wymyślił, to też chętnie przeczytam, bo sama mam ten problem i syn średnie też ma i to w tragicznym nasileniu.
  • ja smarowałam miodem, zagoiło się
  • Ja miód na wargi stosuję już od wielu lat :-)
    też polecam (smaruję takim jaki akurat mam w domu)
  • Dla pękającej wargi, sucha skóra, może pić olej lniany, omega3
  • Maź pojechał odsłuchać naszego 7latka bo kaszle. Lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli i od razu antybiotyk. Młody nie ma gorączki. Ogólnie czuje sie dobrze i przyznam sie ze nie jestem przekonana do tego antybiotyku. Wolałabym powalczyć inhalacjami. Macie jakieś mądre przemyślenia w tym temacie?
  • różnie bywa u nas po 10 dniach wziewów zmiany nadal były bardzo duże i skończyło się niestety na antybolu.

    Lekarka mówiła, że coś takiego jest teraz, że bez antybiotyków nie idzie bo już iluś dzieciom dawała wziewy i niestety nie mijało.
    Ale bywa różnie, pytanie ile i jak kaszle, ile czasu i czy próbowaliście już inhalacjami.

    Nam się zwykle inhalacjami udaje ale tym razem niestety nie dało rady
  • edytowano lutego 2014
    @Megan - zdarzało mi się leczyć z sukcesem w domu bez antybola u dzieci nie tylko zapalenie oskrzeli ale też zapalenie płuc. Ale ja to robiłam pod kierunkiem lekarza. Trudno mi ocenić, czy Twojemu synowi lekarz dał antybiotyk, bo faktycznie jest taka nagląca potrzeba, czy raczej dlatego, że ma taki zwyczaj i każdemu przepisuje.
    Nie doradzę, bo odpowiedzialność za duża :-(
  • Jutro ide do kolejnego lekarza. Jak potwierdzi antybiotyk to trudno, dajemy. @Katarzyna my tez już wyszliśmy obronna ręką z zapalenia płuc z tym gagatkiem dwa lata.
  • @Megan - jeśli wstrzymujesz się do jutra z antybolem to koniecznie inhaluj go czymś na rozrzedzenie wydzieliny i na rozkurcz oskrzeli oraz oklepuj, żeby mu ta wydzielina nie zalegała.
  • Dostał w zaleceniach pectodrill wiec mu podaję+inhalacji solą fizjologiczną. Ide teraz klepać te moje 140cm szczęścia :)
  • A nie masz berodualu? Próbowałaś kiedyś inhalować sodą oczyszczoną? Moim zdaniem dużo skuteczniej rozrzedza wydzielinę niż sól fizjologiczna oraz różne apteczne wynalazki.
  • Lekarz twierdził ze nie ma skurcze oskrzeli wiec nie wiem czy berodual ma sens. A soda oczyszczona w jakich proporcjach?
  • edytowano lutego 2014
    podepnę się 

    @Katarzyna , @MartynaN mogłabym Was prosić o rzucenie okiem ? :)

    czy CRP 6,59 i OB 14  to dobrze czy  źle?
  • Zapomniałam napisać, że kolejny osłuchujący pediatra niczego w oskrzelach nie słyszał. Kaszel sam sie stopniowo wyciszył przy niewielkiej pomocy leków wykrztuśnych.
  • edytowano lutego 2014

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.