Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1181921232478

Komentarz

  • Jak zrobic inhalacje z sody, jakie proporcje?
  • Na litr wody łyżeczka sody. Ja gotuję w małej łazience w otwartym czajniku elektrycznym, żeby się naparowało w całym pomieszczeniu i siedzę tam z dzieckiem z 10 minut w tej parze. Dobrze się sprawdza śpiewanie w tym czasie. Po inhalacji oklepuję.
  • ja kiedyś tak próbowałam ale mój czajnik się wyłącza sam jak się gotuje  efekt był taki, że musiałam ręką w rękawiacy trzymać cały czas ten pipek, poparzyłam ręce ale jakoś się udało
  • Jak się mdleje? Słabo, ciemno przed oczami, nagle chłodno w twarz?
  • @Agnieszka3 - badałabym siki. Jak wyniki będą OK, to czekać można.
  • Na tarczycowe problemy to mi nie wygląda. Raczej na wirusa.
  • @Agnieszka3 - zbadaj sobie lepiej ferrytynę, bo żelazo, to można sobie w buty wsadzić, to jest niestabilny wskaźnik. Jaką masz hemoglobinę? Jakie RBC?  Ja suplementowałam żelazo preparatem o nazwie floradix (do nabycia w zielarskich sklepach i w necie). Dobrze to tolerowałam, a żelaza aptecznego nie toleruję wcale. Może spróbuj. Może warto też zbadać B12, bo jak masz niedobory, to suplementacja żelaza na plaster będzie.
  • Pomóżcie!
    Wieczorem zauważyłam ze mój 3 latek ma bardzo powiększony brzuszek i b.twardy. Twierdzi ze go nie boli, nie skarży sie tez.
    Wiem jak wyglada u niego brzuszek wzdety. Jest spory zwykle ale nigdy tak.
    Nie wiem co jadł bo był od wczoraj u mojej mamy,my sie przeprowadzalismy dziś cały dzień.
    Czy to moze być przepuklina? Jakie daje objawy? Czy mozna czekać zeby sie upewnić ze to nie wzdęcia?
  • @annabe - jeśli go nie boli, to chyba bym czekała. Przepuklina, to raczej w konkretnym miejscu (najczęściej nad pępkiem albo w pachwinie), a nie cały brzuszek i boli. Czy do dziś się poprawiło?
  • Trochę jakby zeszła opuchlizna/ wzdęcie. Pępek jakby bardziej wypukly niż zwykle ale będę obserwować. Wyczytałam ze niekoniecznie musi bolec. Dopiero jak stan poważny. Będę czujna.
  • @annabe - jak przepuklina nie boli, to można z nią spokojnie czekać i obserwować.
  • Chora jestem, najpierw gardło ale prawie przeszło tyle, że zeszło niżej... klasyka u mnie, tzn powoli przestaję mówić. No i dziś już kicham i leje mi się z nosa.

    Jem czosnek w ilościach hurtowych, co jeszcze mogę....
    żebym tylko dzieci nie zaraziła...
  • Na noc możesz @Aneczka08 herbatę z lipy+maliny, tylko najlepiej taką prawdziwą z ekosklepu czy zielarskiego. Na noc, opij się wody, bo możesz się porządnie spocić. Na wirusy przeziębieniowe u mnie działa super.
  • Macie jakis sposob na mega katar? Leje mi sie z nosa jak z kranu, oczy lzawia, nie spalam przez to pol nocy...
  • Można płukać nos wodą z solą. Na chwilę powinno przynieść ulgę. Niektórym pomagają inhalacje np. z Olbasa.
  • No to mecze dalej ;)
    Co mozna zrobic na poprawe ogolnej kondycji, wieeeelkie zmeczenie? Jestem po grypie, drugi dzien mi juz lepiej, ale jestem totalnie wyczerpana. Siedzenie mnie meczy, jedzenie mnie meczy, powiesilam dzis pranie i musialam sie na godzine polozyc. No nie da rady tak zyc, nie jestem w stanie nic zrobic, nawet wziecie prysznica to prawie ponadludzki wysilek dla mnie... Moze jakies witaminy? Soki? Sama nie wiem.
  • @Maciejka - a może po prostu Twój organizm potrzebuje teraz, po chorobie, odpoczynku? Może nie warto się przeciw temu buntować?
  • Eh, no tez tak podejrzewalam, maz tlumaczy, ze kiedys ludzie umierali masowo na grype, ale mialam nadzieje, ze istnieje jakas malutka tableteczka na moje problemy ;)
  • no właśnie może by tak poczekać, wyluzować :)



  • Podczas badania kontrolnego USG brzucha wyszły u córy powiększone węzły chłonne w brzuchu. Jaka moze być przyczyna??? Lekarz sugerował ze mozliwe życie wewnętrzne lub alergia. Tyle ze podczas pobytu w szpitalu trzy miesiące temu, oprócz dziesięciodniowej głodówki córa brała mertonidazol a to chyba jest zabójcze dla zycia wewnętrznego.??? U córy czesto wystepują bardzo suche dłonie i stopy.
  • Moja Gosia ostatnio przy bólach brzucha miała powiększone węzły, przypisali to infekcji.
  • a ją nic nie bolało, wiec dziwne...
  • Czy ktoś wie, czy zwykłe badanie moczu wykryje ew. infekcję układu moczowego, czy trzeba posiew robić od razu?
    Pięciolatek ostro mi gorączkuje i twierdzi, że go boli przy siusianiu. Nic nie widać "na oko", żadnego zapelania zewnętrznego.
  • @Inka - w badaniu ogólnym wyjdzie, czy są bakterie. Posiew potrzebny do stwierdzenia, jakie to bakterie i jak liczne. Na pierwszy rzut polecam bo, bo da wynik od ręki. Na wyniki posiewu trzeba czekać 2 dni minimum.
    @Dorota - metronidazol zabija bakterie i  pierwotniaki (lamblie, ameby, rzęsistki) ale nic mi nie wiadomo o tym, by rozprawiał się z całym życiem wewnętrznym. Robale powinny go przeżyć.
  • i dziesieciodniowy post tez..... Niedobrze..
  • Dorotko,
    ale konkretnie, to jak duże te węzły wyszły? 
  • Troche powiększone nie jakieś bardzo duże. Ale na tyle wyraźne że radiolog zwrócił na nie uwagę. Na opisie musiałabym sprawdzić, tylko potem bo teraz małego usypiam.
  • Istotne, czy większe niż 2 cm czy nie. Teraz generalnie taka moda radiologiczna na powiększone węzły chłonne w brzuchu :D
  • Uff..,uspokoiłyście mnie....
    Węzły chłonne maja wielkośc 13- 14 mm- wiec to chyba nadgorliwy radiolog...


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.