Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1394042444578

Komentarz

  • Jeszcze pytanie: Czy córki mogą się razem kąpać?
    Intuicja mi mówi że lepiej osobno. Mam rację?
  • Nie wiadomo, co to za bakteria. Lepiej razem ich nie kąpać, choć zapalenie pęcherza zwykle ma etiologię wewnętrzną - człowiek się zakaża własnymi bakteriami.
  • Co mozna brać podczas karmienia na okropny bol zatoki?
    Boli tak,ze nie wiem czy zasnę.
    Jak sie jutro nie zmniejszy-idę do lekarz,bo nie pociągnę tak dlugo.
  • Skoro i tak ze spania nici -kombinuje,jak moge.
    Aktualnie:skarpeta z sola,na glowie moher mamy,na twarzy maseczka chirurgiczna skropiona Amolem.

    X_X
  • Sinupret można. Inhalacje z sody ale takie z wrzątku nad garem ręcznikiem na głowie. Okłady z gotowanych ziemniaków.
  • A ibum forte (taki w syropie dla dzieci) mozna?
  • Wnioskując z postu Agnichy - tak.
  • Namawiam cię do sinupretu, ibuprom/ nurofen możesz wziąć doraźnie ale musisz wyleczyć te zatoki a sinupred jest ziołowy.
  • Taa jest!
    Nad ranem lyknelam ten ibum w syropie, żeby żeby zasnąć trochę.
    Zaraz skombinuję ten sinupret.

    Nocne zabawy z rozgrzewaniem przyniosły częściową drożność zatoki (to dobrze?).
    Wydzielina bezbarwna.

    Aaa i nad ranem jak padlam,bo moja mama zajela się F., to zasnelam z miejsca na skarpecie z sola i mam teraz taki czerwony placek poparzony.


    :-((
  • edytowano lipca 2014
    @Agnicha

    a co ladowalas w nebulizator?

    A jak mi sie odblokowala to dobrze?Mulic nadal muli,choć bie tak jak w nocy..,
  • Dziewczyny, a ten Sinupret serio mozna?
    Bo w ulotce napisali,ze nie.O.o
  • Można.
    W ulotce różne rzeczy pisze producent, żeby własny tyłek chronić.
  • Zawiera odrobinę alkoholu i zioła. Ja bym spróbowała i obserwowała dziecko. Antybol który Ci grozi jest znacznie gorszy.
  • Mojemu 7 latkowi wycinalismy migdała i przez jakis czas ogolnie bylo ok a teraz znow ma problemy z nabieraniem powietrza.ma lekka infekcje gardła i musi nabierać powietrze jak ryba.lekarz zalecil tantum werde do psikania gardla.Ma ktos doswiadczenie z trudnościami w oddychaniu u dziecka.co to moze byc? Ogolnie nic go nie boli i slabo mu nie jest.
  • asiao, może być jakaś przeszkoda w krtani, spowodowana obrzękiem. Laryngolog powinien zajrzeć. A jak się zapomni, np. o czymś opowiada/śpi, to jest różnica? Bo jeśli wtedy normalnie, to może robi to tylko ze strachu przed dusznością?
  • Katia, polecam nie czytać stron o chorobach. Tzn na orgu mogę, ale takich opisów, forów poświęconych danym schorzeniom z zasady nie czytam. Mnie te informacje nie pomagają, a strasznie rozwalają. Omijam szerokim łukiem, polecam.

    Lepiej w tym czasie skupić myśli na czymś przyjemniejszym.
  • Pierwotnie przyczyną był ten trzeci przerosniety migdał ..po wycięciu w kwietniu do wczoraj było normalnie a teraz znów to robi ..i nie mam go w domu bo jest u dziadków 350 km stąd i wszystkich straszy tym nabieraniem powietrza . Czyli najlepiej jakby poszli z nim do Laryngologa ? Bo Pediatra powiedział ze to lekkie opuchniecie z powodu drobnej infekcji gardła :-/
  • Opuchnięte migdałki mogą powodować trudności z oddychaniem.
  • Czym mu mozna pomóc? 
  • Trochę zależy od przyczyny opuchnięcia. To może być infekcyjne - wtedy trzeba wyleczyć, a może być alergiczne - wtedy trzeba znaleźć alergen i wykluczyć kontakt z nim.
    Koleżanki syn reaguje obrzękiem migdałków na sezam - dramatycznie to wygląda, alergolog uznał, że istnieje ryzyko, że kiedyś się udusi.
  • @Katarzyna

    z zatoką trochę lepiej - w miarę drożna i nie łupie tak.
    Katar dość duży, gardło drapie jak nie wiem co i stan podgorączkowy.
    Ogólnie rozbicie i do dupy.

    Brać jeszcze ibum czy odstawić?
  • fantastycznie  :(
  • @chabrowa - jeśli cierpisz tak, że nie wytrzymasz, to brać. Jeśli znosisz ten ból, to nie brać. Po co się truć? Na gardło jakiś specyfik z tymianku z podbiałem możesz wziąć. Katar wysmarkać. Jak bardzo gęsty, to możesz się znebulizować soloą fiz. albo zinhalować sodą.
    A jak F.? Przechodzi mu trochę?
  • @Katarzyna

    Dzięki Bogu  F całkiem nieźle. Czasem pokasłuje, nos przyblokowany głównie po nocy. Zero temp. , dobry humor mu dopisuje.
    Mam nadzieję, że ja Go zwrotnie nie zarażę, bo ja naprawdę czuję się podle.
    I jeszcze momentami bardzo mi" się odrywa" podczas kaszlu... 
  • Asiao, trzeci migdał może odrosnąć
  • Tak wiem...
    No nic na razie to mu zaleczymy ta infekcje.. zeszta nie mam go pod reka to i tak nic wiecej nie zrobimy :(
    Alergolog pewnie jest nieunikniony 
    no i nie mam pojecia co on tam u dziadkow pochłania ..pewnie wszystko co tylko chce ... 

  • Asiao u nas obecnie chorujemy na coś z krtanią, kaszel, duszność itp., może jakiś dziwny wirus.
  • @chabrowa - dobrze, że z F. coraz lepiej. A tym, że Ci się odrywa podczas kaszlu, to tylko się cieszyć. Gorzej, jakby się nie odrywało.
  • Zrobiłam córce badanie ogólne moczu. Dziecko wygląda na zupełnie zdrowe.
    W moczu są obecne nabłonki okrągłe 2-4, ślad cukru, leukocytów brak, c.wł 1.015, krwinki białe 0-1,ph-6.
    W kwietniu badanie wykazało nabłonki okrągłe 0-1  (c.wł. 1.010) i lekarz nie przejął się tym.
    Czy mam się czym denerwować?
  • Własnie się dowiedziałam,że jestem właścicielką 3,3 cm kamienia w pęcherzyku żółciowym.
    Nie jestem zaskoczona, kobiety w mojej rodzinie tak mają, no i do tego "liczne" ,wg. lekarza ciąże , to mam.
    Tak się zastanawiam, usuwać, czy nie usuwać?
    A może się da jakoś podziałąć na te kamienie, żeby je zmniejszyć?Wiem, primo- dieta :-< ,odkąd się pilnuję ( bo ataki zaczęły się właśnie w ciąży z młodą),jest lepiej, ale jak tylko się zdenerwuję, to ból murowany.
    To co, jaglanka pomoże? :-\"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.