Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1414244464778

Komentarz

  • Do Atteny, ja zaleczyłam sobie kamienie w woreczku dziką różą w proszku.Mam2 kamienie jeden 10 mm, drugi 16 mm.Codziennie na wieczór biorę 2 łyżeczki dzikiej rózy zmielonej.  Od ponad roku nie mam żadnych dolegliwośći, z tym że ja nie miałam ataków kolki,tylko uczucie niestrawności.Możesz spróbować kuracje z dzika różą, nie wiem czy tobie pomoże.Na pewno nie zaszkodzi.
  • @ela99, a robiłaś po tym roku usg, jakiej wielkości są kamienie teraz?
    Oczywiście diety też przestrzegasz przy tym?
    Niestety, ja mam urocze ataki, na które w dodatku nic nie mogę wziąć ,bo dziecko na piersi, a które potrafią trwać całe noce,zwijam się wtedy z bólu.Własnie jestem po konsultacji z chirurgiem i zdecydowałam się na usunięcie,najprawdopodobniej w połowie sierpnia. :-SS ,mam nadzieję,że się uda laparaskopowo.
    Tak się zastanawiam,jak to będzie z karmieniem piesią po zabiegu,znieczulenie ogólne chyba nie jest przeciwskazaniem, sądząc po cesarkach?

  • Nie, jeszcze nie robiłam usg, wybieram sie w sierpniu. Nie mysle,  ze kamienie sie zmniejszyły, no ale dolegliwości brak to nie zamierzam robić operacji. U ciebie jest gorzej także rozumiem, że w tej sytuacji chcesz operacji i skończyc z bólem. Mam koleżanke po operacji, niestety ma teraz problemy bo stale wyrzucana żółć podraznia jej układ pokarmowy dlatego ja dalej walczę. Jeżeli masz dostęp do dzikiej róży mielonej to spróbuj, może troche ci pomoże.
  • Diety zupełnie nie przestrzegam,.
  • czy operacyjne naprawienie przepukliny kresy bialej i zszycie miesni brzucha ma sens/jest konieczne/niekonieczne?
    po drugim porodzie i intensywnych cwiczeniach obie dolegliwosci jeszcze sie powiekszyly.
  • @kluska - po takiej operacji niewskazane jest zachodzenie w ciążę. Ciąża zniweczy efekt operacji. Jeśli ćwiczenia pogorszyły stan, to obawiam się, że mogły być niewłaściwie dobrane.
  • mam problem :(

    bolą mnie miejsca gdzie miałam wkłute wenflony:
    - z boku powyżej dłoni - tam miałam najpierw wkłucie, ale powyzej mi spuchło i mam cały czas takie twarde i bolesne miejsce wzdłuż żyły (tak z 6-7 cm)
    - w zgięciu łokcia - boli mnie miejsce po wkłuciu (w promieniu ok. 3 cm)

    czy mogę to czymś smarować? a może jakieś okłady?
    normalnie boli mnie cała ręka (lewa - oba wkłucia w te samą - a ja jestem mańkutem)

  • Okład z sody na pewno. Jeśli nie, to z altacetu tez można. Gdyby się nie poprawiało, to pokazałabym lekarzowi.
  • Pisze z telefonu z wakacji. Co to może być jak boli pępek nawet przy dotknięciu. Dziś się raczej nie wybiorę do lekarza a nie wiem czy panikować bo nie mam takiego zwyczaju.
  • Jakaś infekcja? Może coś ukąsiło?
  • Jak długo może puchnąć ręka po użądleniu osy? Wczoraj ugryzła - wcale nie było tak źle, tylko mocno bolało, ale rano obudziłam się z wielkim, boląco-swędzącym, twardym plackiem. Teraz jest ok.15 cm i rośnie. Hm?
    Fenistil żel oraz cebula były w użyciu, ale większego efektu nie widzę. No chyba, że to po nich tak rośnie...
  • O po osie jak się jest uczulonym to ze dwa dni jak nic
  • Wapno doustnie?
  • Miał ktoś z Was spirometrię? Czy robienie jej ma sens? Jedna osoba powiedziała mi, że tak, druga, że nie i nie wiem, komu wierzyć ;)
  • Jak masz możliwość, to warto zrobić. Nie boli.
  • Ja robiłam dawno temu.Tzn. chciałam zrobić ale nie byłam w stanie całego badania, bo za małe płuca mam i nie miałam siły dmuchać na tyle żeby pomiary wszystkie wyszły.
  • mój mąz robił wiele razy - kiedyś miał wynik coś ok 80 % (alergia astma) za to teraz ma 108% - ale on sporo sportu uprawia to i płuca się poszerzyły, że tak niefachowo to ujmę.
  • taka sprawa:
    3 tygodnie temu wbił mi się kleszcz, wyciągnęłam praktycznie natychmiast, zdezynfekowałam.
    teraz bolą mnie stawy i czuję się przeziębiona, nie mam gorączki (37 z jakimiś kreskami, ale do 37,5 nie dobijają), za to dziś jeszcze boli mnie kark.
    I teraz pytanie: czy mam już panikować i się badać na boleriozy, czy inne choroby odkleszczowe?
    dodam, że stawy bolą mnie od czasu do czasu od lat więc teraz to być może zwykła zbieżność.
    czy po 3 tygodniach w badaniach coś już wyjdzie?
    jestem w 7 miesiącu ciąży, ogólnie wolałabym nie mieć żadnych atrakcji dodatkowych.
    udam się grzecznie do lekarza jak będzie trzeba.
  • @rusałka
    Odradzam Ci tą szczepionkę z lizatami bakterii. Ciągle szukam w internecie co się stało mojej córce po szczepieniu BronchoVaxonem i w wielu miejscach znalazłam opis mechanizmu powstania choroby mojej córki związany z podaniem szczepionki. Córkę po kuracji BronchoVaxonem podczas trwania nasilonych objawów AZS dobiłam jeszcze szczepionką DTP podawaną w 6 roku życia. Na szczęście podałam acelularną i nie pozwoliłam wlać jej "dwóch niegroźnych kropelek do ust" które były żywym atenuowanym wirusem Polio.
  • Pisałam kiedyś. Skopiowałam siebie z innego wątka

    Córka 6 letnia miała kurację podobnym preparatem BronchoVaxon. Niedość,
    że nie zmniejszyła ilości infekcji  to spowodowała przerost 3 migdałka,
    problemy immunologiczne w tym, wysypki AZS-podobne, rozwolnienia, 
    chudnięcie.  Nie mam dowodu, że te problemy  są wywołane przez
    szczepionkę ale zbieżność w czasie jest uderzająca! Dopiero
    rygorystyczna dieta bezglutenowa, bezmleczna powoli ją leczy. Dieta trwa
    już pół roku i po 6 tyg zmniejszył się 3 migdał. Skóra ładna. Zrobiłam
    kilka dni temu prowokację i poszliśmy na pizzę. Nic się nie stało.
    Sprawdzałam
    pasożyty w Felixie - wynik ujemny. Mimo to przeleczyłam Vermoxem i
    objawy nie ustąpiły. Więc co jej zaszkodziło jeśli nie szczepionka?
  • @Predikata, badaj się i to zaraz tę boreliozę. Niestety objawy mi brzmią znajomo. Antybiotyk jest naprawdę duzo mniejszym złem.
  • @Dorota rozmawiałam dziś z zaprzyjaźnioną lekarką, kazała mi zrobić crp, ob i morfologię. Mówi, że bolerioza mi jeszcze nie wyjdzie w badaniach. Co Ty na to jako praktyk? Trzy tygodnie temu ten kleszcz był.
  • znajoma lekarka kazała synowi robić przeciwciała po 8 tygodniach
  • edytowano sierpnia 2014
    Powinno wyjśc . Ja bym zrobilła elisę. I tam pokazują przeciwciała IGM ( nowa choroba) i IGG ( starsze zarazenie) I IGM jezeli masz boreliozę powinno być podwyższone. Według mnie nie ma na co czekać. Koszt badania około 90 zł, ale jest refundowany ze skierowaniem

    Ja też miałam takie objawy i nikt mnie nie zbadał, a skończyło się nieciekawie

    edit: igm nie ige
  • edytowano sierpnia 2014
    @Predikata, przy boreliozie przeciwciała w klasie IgM pojawiają się zwykle w czasie 2–4 tygodni od zakażenia, przeciwciała IgG pojawiają się zwykle pomiędzy 4 a 8 tygodniem od zakażenia.
    Najpierw rutynowo lekarze robią zazwyczaj ELISA (test przesiewowy) , a potem jeśli ELISA da wynik dodatni lub wątpliwy wykonuje się Western blot (test potwierdzający). Jeśli ELISA da wynik jednoznacznie ujemny testu Western blot nie wykonuje się. Jeśli ELISA wyjdzie dodatni, a Western blot ujemny to trzeba powtórzyć Western blot po 2-4 tygodniach.
    Ja na Twoim miejscu po 4-6 tygodniach od ukąszenia zrobiłabym sobie jednak chyba oba testy, niezależnie od wyników ELISA, bo ELISA to taki sobie test...
    Niestety istnieje ponadto borelioza seronegatywna - daje ujemne wyniki w testach, tak więc ujemny Western blot nie przesądza sprawy. Tak w zasadzie to z tego względu zwykłego pacjenta leczy się na podstawie wywiadu i kliniki ale czy zasada ta obejmuje kobiety w ciąży to szczerze powiedziawszy nie wiem.
    Edytuję - zrobiłabym test jednak po 6 tygodniach, wcześniej nie ma co, bo może nie być przeciwciał.
  • dzięki Dziewczyny, wybiorę się w tygodniu do lekarza po skierowanie na badania.
  • Dziś stawy bolą okropnie w zw z frontem pogodowy, Jasne, Predi, nie lekceważ. Tylko mówię, że ból stawów nie musi być od razu od boreliozy.
  • edytowano sierpnia 2014
    @Predikata czy miałaś po tym kleszczu jakieś miejscowe objawy po ukąszeniu? Rumień wędrujący chyba to się nazywa...
    Jak weźmiesz skierowanie (od POZ albo od gina), to możesz się udać do przychodni przy szpitalu wolskim (ciężko się tam dodzwonić i z terminami różnie, ale kobietę w ciąży przyjmą szybko, jak będziesz miała, że na cito lub jak uznasz, że chcesz odczekać te doradzane wyżej tygodnie. Badania robią od ręki na miejscu, wynik następnego dnia.
    Co do samych testów, to ja sobie darowałam ELISA tylko od razu robiłam western blot, ale nie mam pojęcia jaka jest procedura na Wolskiej w kwestii Boreliozy, bo tam byłam z toksoplazmozą, a borelię badałam prywatnie.
  • Elisa podobno często nie wychodzi. mi wyszła. Wysoka że ho ho..
  • edytowano sierpnia 2014
    @AgaMaria wiem, że niekoniecznie od boleriozy. Też na zmiany pogodowe mnie bolą czasem. Tyle, że u nas dość stabilny upał póki co i stąd mój niepokój.
    A w sumie zrobić badań nie zawadzi, przynajmniej spokój ducha będzie jakby co. Bo najbardziej mnie martwi, że młodzieniec coś niefajnego może dostać.
    @Winda po ukąszeniu miałam odczyn alergiczny, który po jednym dniu zanikł. Teraz mam ciągle kropkę w tym miejscu. Rumień się nie pojawił.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.