Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1363739414278

Komentarz

  • edytowano lipca 2014
    Jak pokrzywkowe, to Fenistil w kroplach może trochę znieść świąd. Ale warto szukać przyczyny i ja wykluczyć.
  • Coraz ich więcej. Swędzionka do zniesienia przez alergika-weterana ;)

    Zrobiła mi się między innymi krosta na brodawce, dziwnie duża.

    Nie wiem, czy to, że od wczoraj boli mnie gardło (trochę) i głowa (bardzo) może mieć jakiś związek?

  • mańka a poziom cukru w porządku?
  • pozziom wszystkiego nie jest w porządku na pewno

    Jutro wizyta u lekarza w związku z operacja bariatryczna.

  • Zdiagnozowałam się wstępnie :D Chyba mam ospę. Nie powinnam dać się lizać zwierzętom, nie? :-S
  • @Katia

    a co nie chorowałaś nigdy?
  • Jeśli takie rzeczy zawsze wpisują do książeczki zdrowia dziecka, to nie chorowałam. Wspomnień w temacie nie posiadam.

  • A dzis utrzymujesz diagnozę z wczoraj? ;)
  • Zdecydowanie :(
  • To Fenistil może przeciwświądowo pomóc. A na krosty najlepszy fiolet na wodzie. Tylko wygląda średnio...
    I może warto się lekarzowi objawić, bo ospa u tak dużych dzieci często ma powikłany przebieg.
  • Owsiki  :((   Najstarszy przyniósł, dostał lek daliśmy go też 3 latce , czy wystarczy wyprać wszystko i odkurzyć czy coś jeszcze ?
  • Warto całą rodzinę przeleczyć i po 10-14 dniach powtórzyć kurację. Wyjątek można dla ciężarnych zrobić i niemowląt poniżej 7 kg.
    Przy okazji leczenia:
    - pościel koniecznie zmienić następnego dnia na czystą, a zdjętą albo wygotować, albo po praniu wyprasować gorącym żelazkiem dokładnie,
    - dokładnie odkurzyć wszystkie kąty, nie tylko dywany ale też półki, książki itp., podłogi najlepiej potraktować odkurzaczem piorącym na gorąco,
    - uprać zasłony i tapicerki, gdzie się tylko da,
    - umyć, uprać lub zdezynfekować zabawki.
    Jaja owsików mogą długo zalegać w kurzu domowym i innym brudzie.
    Z diety warto wyłączyć cukier, za to dawać dużo kiszonek, czosnku i podobnych nielubianych przez robale produktów. Można też pomyśleć o podawaniu przez jakiś czas balsamu kapucyńskiego, paraprotexu lub czegoś podobnego.
  • Ło matko, ale sprzątania...   @-)   dzięki Katarzyna :)
  • Od tygodnia wiem, ze mam bakterie w moczu. W posiewie e.coli. Jednak nie miałam objawów bólowych a subiektywnie wydaje mi sie ze stan moczu sie poprawia. Poniżej porównanie badania ogólnego moczu sprzed tygodnia i dzisiejsze. Czy ta poprawa jest wystarczająca żeby wstrzymać się jeszcze z antybiotykiem? Mam go juz wykupiony ale jestem w 11tc i boję się o malucha.


    Barwa żółta
    Przejrzystość przejrzysty
    PH 5,0 5,0 — 7,5
    Ciężar właściwy 1,018 1,005 — 1,030
    Białko nieobecne nieobecne
    Glukoza (L43) nieobecna nieobecna
    Urobilinogen w normie < 1,0
    Bilirubina nieobecna nieobecna
    Ciała ketonowe nieobecne
    Leukocyty nieobecne nieobecne A były obecne
    Azotyny obecne nieobecne
    Krew nieobecna nieobecna a był ślad
    Mikroskopowy osad moczu
    Nabłonki płaskie pojedyńcze w.p.w. pojedyncze wpw były nieliczne
    Leukocyty - liczba 1-3 w.p.w. 0-3 w.p.w. Było 5-10
    Erytrocyty nieobecne. były 0-2 w.p.w.
    Bakterie nieliczne w.p.w. nieobecne były liczne

    W skrócie nadal mam azotyny i bakterie ale z licznych spadły na nieliczne. Pozostałe parametry już w normie.
  • Wizytę mam w piątek, a antybiotyk przepisał mi nie moj lekarz prowadzący.
  • @Megan - zrobiłabym posiew i zobaczyła, ile tych bakterii wyrośnie.  Faktycznie, w b.o. jest poprawa.
    U mnie E.coli świetnie się likwidują dietą, żurawiną i dużą ilością wody. Nigdy antybola nie brałam.
  • Podobno borówki amerykańskie są dobre na pęcherz, że niby bakterie nie przywierają do ścianek pęcherza. Wolę nie sprawdzać na necie bo się okaże że nie, a zawsze mąż mi kupuje jak mi zaczyna pęcherz doskwierać..
  • edytowano lipca 2014
    @Katarzyno dziękuję za odpowiedz. Czyli myslisz zeby zrobic posiew i choc do piątku wstrzymać sie z antybiotykiem? U mnie to picie jest gehenną bo mam mdłości praktycznie po każdej wypitej cieczy ale walczę;)
  • @Joanna36 sprawdziłam i faktycznie mają takie właściwości. Nie wiedziałam o tym.
  • Moja metoda na coś zaczynającego się z pęcherzem to gorąca woda tak ciepła jak się da do picia - duuużo, i borówki jak są. Często mam kłopoty np. od siedzenia w aucie długo albo od majtek niebawełnianych, i po godzinie z gorącą wodą do picia (a jak jest możliwość to pod prysznic z gorącą wodą), przechodzą początki zapalenia. 
  • @Megan - jeśli nie czujesz objawów infekcji pęcherza, nie pogarsza Ci się, b.o. moczu wskazuje na poprawę, to wstrzymanie się z antybolem wydaje mi się dość rozsądnym posunięciem.
  • Gorący prysznic w ciąży nie wskazany.
  • Nie wiem, czy borówki amerykańskie też, ale zasadniczo na pęcherz to żurawina.
  • A w ciąży, no jasne.
    • Borówki chronią przeciwko infekcjom układu moczowego i redukują ryzyko jego infekcji. Dzieje się tak gdyż pewne związki uniemożliwiają bakteriom wnikanie do zdrowych komórek, które to wyścielają ściany przewodu moczowego... Pewne substancje działają zabójczo na bakterie E.Coli. 

  • Ciekawe, czyli faktycznie mechanizm jest nieco podobny. Dobrze wiedzieć, bo borówki zdecydowanie smaczniejsze. Dzięki! :)
  • edytowano lipca 2014
    No i już mam borówki :)
    @Joanna36 dziekuję za informacje
    @Katarzyna bardzo dziękuję za sugestie!
  • Na czczo.
  • Córka 3,5 roku... od środy na ceclorze z powodu zapalenia ucha (bez perforacji, ale była gorączka, ból duży i okropny kaszel)..... wczoraj mąż nie podał na noc leku (2 razy dziennie 5 ml). We wtorek byłam na kontroli i lekarka orzekła połowe leczenia, miała brac lek 8 dni (na tyle starczy) a potem Pulneo 7 dni.. 
    Teraz sie boje ze przez to opuszczenie dawki dziecko mi nie wyzdrowieje.

    Mam mozliwosc wykupienia jeszcze tego antybioryku..... Kupić jeszcze i przedłużyć kurację?
  • Skonsultowałabym rzecz z lekarzem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.