Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1545557596078

Komentarz

  • @Taja - ja bym z tym aerobikiem zalecała rozsądek - warto zacząć od stopniowego wzmocnienia mięśni brzucha (w odpowiedniej kolejności) i dna miednicy. Jak w tych dwóch miejscach będzie ok, to można zacząć obciążać. Zdanie doktora bardzo istotne - fajnie, że nie widzi przeciwwskazań do normalnego funkcjonowania. Względem indywidualnego programu ćwiczeń sugerowałabym jednak kontakt z kimś specjalizującym się w rehabilitacji poporodowej. W Warszawie bym Ci fizjomamę poleciła. U Ciebie nikogo nie znam.
  • Kolano mi strzyka (robi takie "pyk") przy wchodzeniu po schodach. Przy schodzeniu juz nie. Nie boli, noga w pelni sprawna, tylko glosne to to jest. Co robic?
  • brak magnezu ?
  • @Katarzyna moja 5 miesięczna córeczka ma całe czerwone oko, lekko łzawi, ma stan podgorączkowy ilekki katar, czy to może być wirus? Nie wygląda żeby ją to oko bolało, jest wesoła, czasami je pociera. Nie wiem jak rozróżnić, czy jej coś tam weszło czy wirus. Pytam Ciebie bo walczyłaś z tymi wirusami. Obdzwoniliśmy wszystkich okulistów i zostaje tylko dyżur w szpitalu, ile można czekać z takim małym dzieckiem jak to oko tak źle wygląda.
  • Dzięki! Ja myślałam na początek o basenie, a potem pilates... Ale przy moim zapale to różnie bywa ;)
  • @babka4 jesli to wlasciwy trop, to mozebyc dobry ;) Kawe, takka siekiere pijam....
  • to magnez sobie łyknij
    np. magne B 6 
    czy inny
  • @Zuzapola - myśmy całorodzinnie przeszli coś podobnego i było to krwotoczne zapalenie spojówek. Wirusowe. Wyglądało paskudnie i utrzymywało się przez kilka dni ale przeszło bez powikłań. Myśmy lekarzowi nie pokazywali, ale jeśli masz się martwić, to umów sie na konsultację chociaż do pediatry. Jak dla mnie - jak z oka nie leje się ropa, to raczej nie bakteria. Dzieci sąsiadów miały to samo, nawet niektóre były leczone przez okulistów (także antybiotykami) i przechodziły podobnie, jak moje.
  • I tylko jedno oko było, był też przy tym lekki katar? Ile dni było oko czerwone, pamiętasz? U nas drugi dzień i dziś gorzej, poczekałabym do jutra, bo nie boli chyba, dziecko tylko lekko marudne ale się śmieje często, nie chcę w tym szpitalu się wyczekać niepotrzebnie, może rzeczywiście umówię ją na piątek do pediatry, tylko tam będziemy w korytarzu czekać z chorymi i niezbyt mi się uśmiecha na to złapać coś jeszcze
  • Zaczęło się od jednego oka, po jakimś czasie dołączyło drugie (może po 3 dniach? Nie pamiętam dokładnie). Przebiegało różnie u różnych członków rodziny - niektórzy mieli gorączkę, katar, problemy z gardłem, objawy grypopodobne. Córka, która zachorowała pierwsza tylko czerwone (okropnie czerwone!), łzawiące oczy.
  • @Zuzapola

    Jak sie zdecydujesz juz na poradnie,to nie da rady wywalczyć,żeby Cie bez kolejki wpuścili?U nas podobno dzieci do roku bez kolejki wchodzą.
  • Wymiękam,może coś mądrego poradzicie. Nasza M. ma 2 lata i miesiąc. Od dłuższego czasu ładnie w dzień odpieluchowana, ale pojawił się problem. Zaczęła posikiwać w majtki. To znaczy w praktyce to jest tak,że ostatnio często zapytana, czy chce siku, odpowiada,że nie,a za chwilę krzyczy "siusiu" i biegnie do łazienki, z tym,że już zdąrzyła popuścić w bieliznę. Oczywiście "dosikuje"całą resztę na nocnik/wc. Już tłumaczę,pokazuję,ona rozumie suche/mokre,sama pokazuje,próbuję zawstydzić-nic,jak grochem o ścianę. Mnie się wydaje,że to z lenistwa/znudzenia. Już sikanie na nocnik nie jest fajne,więc czeka do ostatniej chwili?
    No a może jednak jakiś problem fizjologiczny?Zaznaczam,że to się dopiero po jakimś czasie pojawiło,na początku nie było takich wpadek !!!
    Coś mi się kojarzy,że ktoś pisał o czymś takim, @Taja też coś wspominała. Rady, rady..........
  • Na początku tak bylo. Teraz już jest ok. Długo to nie trwało ;) teraz od wielkiego dzwonu jest wpadka z posikiwaniem ale to może raz na miesiąc ;) będzie dobrze;)
  • Ale u nas to się już ciągnie, ja wiem, z drugi miesiąc? Mam dość zmieniania majtek i tłumaczenia.
    Zastanawiam się,czy nie zrobić jej chociaż takiego zwykłego badania na mocz? Nie wiem, żurawinę dać do picia na wszelki wypadek? Intuicja mi podpowiada,że to problem w głowie, a nie w jej fizjologii/zdrowiu,ale nie chcę zaniedbać
    :(
  • U mnie u jednej córki było tak z siusianiem, ale posikiwała niestety aż do 4 r.ż., przyczyna nieznana, ale okropne to było ciągle musiałam mieć dla niej coś na zmianę
  • Ale też było ok,a później się zepsuło? W badaniach nie było infekcji itp?
  • nasza robiła kupę w majtki przez 4 miesiące po odpieluchowaniu. Codziennie.
  • myśmy teraz mieli epizod z regularnym siusianiem w majtki po pół roku od odpieluchowania-jak nie pilnowałam, to i po kilka razy dziennie. Czasem tuż obok nocnika, bo nie zdążył spodni zdjąć. Badanie moczu zrobiliśmy, nic nie wykazało, ale podaliśmy żurawinę i od dwóch dni spokój. A dwa tygodnie to trwało!
  • hmm, czyli chyba zacznę od żurawiny, na razie bez badań,ona i tak nie zaszkodzi....Tylko czy po niej nie sika się jeszcze więcej?
    :-B
  • Na początku jak pilnowałam żeby często siusiała i były jeszcze nagrodyy, to sama często leciała siusiać, żeby naklejkę nową przykleić, to było ok, potem się popsuło
  • A jak nerki, jaka kreatynina? Przyjmujesz pod jakąś postacią potas?
  • Zaburzenia rytmu w kierunku bloku przewodnictwa i asystolii. Potasu się używa, żeby serce zatrzymać podczas operacji na otwartym. Ale 6,5 to jeszcze bez dramatu. Podawanie wapnia zmniejsza wpływ potasu na serce.
  • Jesteśmy na wyjeździe i pilnie potrzebuje dac Łucji berodual... Mamy pulicort już dałam. Ale ona zaczyna coraz gorzej oddychać. Już mam wizję obturacyjnego zapalenia oskrzeli.... Co robić? Na SORze nam wypisza?? W przychodni z lekarzem dadza receptę?!
  • Pomoc doraźna? Jesli jesteście w innym woj, dowolny lekarz w POZ może was pr3zyj3
    ąć
  • edytowano września 2014
    Jesteśmy w tym samym województwie 200 kilometrów od domu do soboty
  • No to w każdym powiecie istnieje pomoc doraźna po 18. 
  • A w zwykłym pozie nas przyjmą?
  • mój mąż po poparzeniu udał się do zwykłej wiejskiej przychodni w innym wijewództwie i przyjęli go bez problemu
  • sam pesel wystarczy, resztę niech sobie sprawdzą w systemie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.