Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1114115117119120193

Komentarz

  • Już zacieram ręce na sianie do pudełek dyni i cukini. Czy rozsadę dyni ozdobnej też się robi/?Przeżyje przesadzanie w maju?
  • @Agnieszkamama, robi się też rozsadę dyni ozdobnej. Zasady takie same jak u dyni - każda roslinka osobno, w osobnym kubeczku czy doniczce. Nie robi się tu rozsady tzw rwanej jak w przypadku pomidorów, bo dyniowate są wrażliwe na uszkodzenia korzeni i bardzo długo się regenerują.
  • dziękuje ! :x
  • Czy myslicie, ze moge przesadzic ogorki do gruntu pod tunel? W nocy temperatura wynosi okolo 8stopni, ma co prawda tez spasc do 2 stopni n'a chwile. W dzien okolo 18. Spieszy mi sie troche, bo nie mam za duzo miejsca na parapetach.
  • myślę, że tak, jak będą zapowiadać przymrozki można w tunelu podnieść temp. zapalając na noc znicze :)
  • Chyba jeszcze poczekam, nie bede sie bawila zniczami. À tak z ciekawosci, to ogorki jaka température najnizsza toleruja?
  • O,zapomnialam o ogórakch, czas rozsadę robić powoli....
  • ja z ogórkami poczekam do drugiego tygodnia maja :)
  • Dzieki, tez poczekam. Trudno, bede sie jeszcze troche o nie potykala ;-)
  • u mnie groszek wschodzi,jednak bobu ni widu,ni słychu :(
  • uJauJa
    edytowano maja 2016
    O warzywach się nie wypowiem bo nie mam gdzie siać a piękny lubczyk złamał śnieg zjezdzajacy z dachu:(
    Ale kwiaty w doniczkach posadzilam;)

    I szukam podpowiedzi jakie kwiaty pnace do cienia, takie które szybko zaslonia plot i będą ozdobą do późnej jesieni?

    Edit: najbardziej lubię groszek pachnący ale z 2 opakowan wysianych w zeszłym roku wzeszlo 5 roślinek, które potem zdechly. Sialam też wilca i on ładnie rósł ale może jest jeszcze coś innego?
  • udaję, że tego wątku nie ma w tym roku X_X
    wszystko leży i ja leżę... rosną chwasty i dzieci
  • Ale bym chciala zeby to coś kwitlo; ) najlepiej na fioletowo i obficie:d
  • Ja chyba w ciąży w zeszłym roku lepiej ogarniałam niż teraz,serio! Ale jakoś z roku na rok mam coraz mniejszą spinę,zawsze coś urośnie i coś zmarnieje,taki lajf :)
  • melduję, że mam już spore rzodkiewki ( ze 3 cm!), wzeszła marchewka, cebula z nasion i pietruszka. Dymka puściła już ładny szczypiorek, wschodzi koperek.
    Wykiełkował łubin...a groszek pachnący co się sam zasiał z zeszłorocznych roślinek wyrywałam dziś masowo na kompostownik, bo zarósłby mi pół ogrodu.
    Mięta i melisa przetrwały zimę, powoli odżywa lawenda...

    jestem zadowolona :D bardzo :D
  • Zbrodnia! Wywalić groszek pachnący!
  • U nas raczej mokrusza. Rzeka pełna, pranie nie schnie. Dziś kropi.
  • Jeszcze jedno pytanie mam, czy są rośliny balkonowe wiszące?
    Takie żebym mogla zasadzic je w donicy na górnym balkonie i żeby mi zwisaly kwiatowo liściaste pędy na dolny balkon. Czyli muszą mieć tak -1,5m długości. I być białe różowe lub fioletowe; )
  • A ponidorki koktajlowe dalyby rady wisieć?
  • Nie wierzę że tp urośnie takie ladne jak na obrazku. Chyba że masz sprawdzoną odmianę i dostawce?
  • Pytanie, co znaczy dobrze przechowywać?
  • Jadwiga ale taki Wilec, groszek pachnący kobea (czy jakoś tak) w ciągu kilku tygodni dorastają do 3 metrów, pytanie czy będą równie dobrze rosły wiszac co wspinajac się.
  • U nas susza okropna znów.
  • @uJa - obawiam się, że ich heliotropizm będzie silniejszy i będą się cały czas chciały piąć, a nie zwisać.
  • A z wiszących balkonowych najdłuższe są: glechoma (ozdobna z liści), plektrantus (komarzyca inaczej - ozdobna z liści), bidens (inaczej uczep - kwitnący na żółto), surfinie i pelargonie bluszczolistne (najdłuższe pędy mają odmiany o pojedyńczych kwiatach). Ale 1,5 metra to raczej małe prawdopodobieństwo, żeby któreś osiągnęły w zwykłym korytku.
  • się udzielę w wątku mimo ze działkowcem jestem biernym (uroki przyrody ogrodkowej doceniam ach niekoniecznie musze miec udział w ich, tych urokow, tworzeniu ;) )

    do rzeczy: czy ktoś wie jaki gatunek ptaka o tej porze roku ma zwyczaj spiewac przez CAŁĄ prawie noc? mieszkam w mieście, niemalże centrum, ogródek mam taki sobie normalny, bez cudów przyrodniczych. wiedziałam, że niektóre ptaki zaczynają swój dzień już nawet o 3 w nocy, a ten śpiewa i śpiewa :)

  • Dziewczyny a co na gołębie? Mieszkam w mieście i w tym roku mamy jakiś "wysyp" gołębi. Atakują dom z każdej strony, elewacja obes...a, na około domu tak samo nie wspominając o dachu- choć dach to najmniejsze zmartwienie. U sąsiadki na kominie wentylacyjnym miały gniazdo, u kolejnych sąsiadów na wystających elementach dachu. U nas jeszcze nie było gniazda ale elewacja straszna. Na przeciw naszego domu są bloki i u nich podobny problem, gniazda robia na parapetach, balkonach- pranie obes...e. U nas jak siadały na belce nad balkonem to na początku bały sie a potem nic- klaskanie wymachiwanie miotą nic.... Stanęłam na krzesło i zwalałam tego gołebia miotłą- jak kurę z grzędy..... może macie jakieś sposoby na ich przepędzenie- nie mamy niestety zamontowanych tych kolców i teraz juz nie da się
  • @Sylaba a jakby postawić takiego plastikowego wielkiego czarnego kruka? Widziałam, że ludzie mają takie na parapetach i balkonach, podobno działa, bo one się ich boją

    Mam na myśli coś takiego: http://www.ceneo.pl/27264866
  • @jukaa Wiciokrzew na pewno, winobluszcze, powojniki, winorośle, rdestowka, wisteria.
    @uJa do cienia kwitnące wieloletnie pnącze to jeszcze hortensja pnąca, ale nie mam doświadczenia w sadzeniu jej przy płocie.
  • A i wiciokrzew pomorski i wiciokrzew Tellmana też można w lekkim cieniu sadzić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.