Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1125126128130131193

Komentarz

  • To raczej przegorzan kulisty, @Basja poczytaj sobie o nim
  • Ja mam tylko takie najprostsze liliowce pomarańczowe,
    hhttp://rosliny.urzadzamy.pl/baza-roslin/byliny/liliowiec-ogrodowy,5_153/
    na ewntualna wymianę - moge wykopac i podesłac. 
    Mam jeszcze irysy, ale sa w trakcie rozrastanai sie - dostałam od taty, i goździki. http://rosliny.urzadzamy.pl/baza-roslin/byliny/gozdzik-siny,5_497/
  • Na wiosnę chętnie podzielę się marcinkami, mam kolor fioletowy i biały, dorastają do 40- 50 cm

    będę też miała astry nowobelgijskie takie wysokie, fioletowe, ja już nie mam na nie miejsca, te wyrastają do max 1,2 m
    Podziękowali 1balum
  • @Karolinka chetnie przyjme :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • na wiosnę odkopię wątek i się odezwę
    a wysokie czy te niskie ?
    Podziękowali 1edytam
  • Moga byc i jedne i drugie.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Karolinka jeśli można to ja też chętnie :) u mnie biało fioletowy ogródek :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • Chcemy mieć jakiegoś iglaka w ogródku ale nie wyrobiłam sie z kupnem w lato. Pomyslałam ze moze wzięłabym na święta jodłę w ogrodniczym z korzeniami zeby potem wsadzić do gruntu. 
    Bedzie mozna wsadzić w styczniu czy to raczej słaby pomysł?
  • Będzie można. Choć my z dobrym skutkiem trzymamy chojaka do wiosny i dopiero wtedy wysadzamy, lubiy mieć ubrane drzewko do 2. lutego, a po takim czasie już by zmarzło wystawione na zewnatrz.
  • @Skatarzyna , trzymasz iglaka w temp. pokojowej do wiosny? Da się? 
    @Karolinka , wysłałam priva w sprawie kwiatków, bo tu temat juz uciekł... ;)
  • Te świerki, ktore trzymaliśmy w domu do wiosny po posadzeniu rosły, a te ktore zostały wysadzone jeszcze zimą nie.
    Podziękowali 1balum
  • Nam własnie 2 do 3 sie  nie udało (sasiedzi nam swoje oddawali) i szukam lepszej metody na ten sezon ;)  Czyli podlewasz normalnie, jak kwiatek pokojowy. I ma przyrosty juz?
  • Tak. Zdejmuje ozdoby i dalej stoi i podlewam. Ma przyrosty dlatego wysadzam, aż nie bedzie mrozu. 
  • Hm myslalam ze moge wystawić na dwór po rozebraniu. Czyli lepiej do gruntu nie wsadzać zimą? A w donicy na dworzu nie przeżyje?
  • Obawiam sie, że nie. 
  • Tez prawda..
  • edytowano listopada 2016
    @annabe z choinkami wszelakimi w doniczkach przed Swiętami trzeba uważać, bo często są to dopiero co wykopane z nędznym korzeniem rośliny z gruntu, które mają marne szanse na przyjęcie. Jeśli będziesz kupowała w donicy, to zwróć uwagę, czy jest dobrze przekorzeniona - w otworach na spodzie donicy powinny być widoczne korzenie.
  • @Bea a sadzisz te sadzonki ze szkolki od razu do gruntu w miejsce docelowe czy najpierw w jakies donice, zeby podrosly? 
  • Moze ktos mi podpowie co zimozielonego w donice na schody zewnetrzne mozna zastosowac, co ewentualnie do gruntu by poszlo z czasem?
  • @Hania juz sie niestety kiedys natknęliśmy na taką w doniczce co to niby korzenie miała mieć... Ale wzięłabym w ogrodniczym a nie u sprzedawców choinek..
  • @annabe w ogrodniczym a nawet w szkolkach trzeba zajrzec pod spod donicy i sprawdzic czy korzenie widac. Przed BN niestety sprzedaja co sie da. My sie tak nawet w szkolce oszukalismy
  • Teoretycznie moznaby ubrać choinkę 24 a zaraz 27 rozebrać i jeśli ziemia nie zamarnieta całkiem i da radę dołek wykopać to wysadzić do ziemi. Chodzi o to by nie wypuściła młodych pedow w cieple w domu. Jak postoi do sylwestra to puści młode liście i już nie bardzo można wysadzić. Nam sie przyjęło ale wolimy dłużej trzymać w domu. Lubię choinkę.
  • To chyba zrezygnuje i kupie świąteczna a potem do ogródka wiosną. 
  • @annabe Jesli bedziecie kupowac teraz na swieta to zwroccie uwage co sie dzieje na donicy od spodu. Jesli beda korzonki przez dziurki wygladaly to powinna sie pozniej przyjac w ogrodzie. Zawsze jest prawdopodobienstwo że sie nie przyjmie, ale moze kilka dyszek w kieszeni zostanie jesli uwaznie sie bedzie wybieralo ;)
  • @Jadwiga, a gdzie zamawiałaś? Ja do tej pory kupowała pnącą taką: http://www.epnos.pl/sklep/nasiona-warzyw/warzyw/NSWP0343,fasola-szparagzielona-tyczna-hilds-neckarkonigin-10g i byłam z niej bardzo zadowolona. W tym roku chcę też ją kupić.

  • @Jadwiga, a jak pięłas fasolke po czeresni? Zwyczajnie posadziłas przy pniu ( w pojemnikach?) ? Sama sie czepiała, czy trzeba podwiazywać? Wystarczy słońca pod takim drzewem?  Nie zaszkodzi drzewu? (jakie małe/duże drzewo) ?
     Mam starą czeresnię i bym ja wykorzystała do czegoś, skoro już jest i my nic z niej nie mamy... (czeresnie są zjadane przez ptaki, zanim owoce dojrzeja... :/)

    Miej wyrozumiałośc dla raczkujacego ogrodnika... ;)
  • @Jadwiga, ale to nie jest fasolka szparagowa? Bo ta, którą kupowałam, jest szparagowa i mi na takiej zależało.
  • Srodek zimy, ale za jakiś miesiąc bede przycinac winorośl. Zaatakowała mi ja szara plesń (tak to wyglada na oko), w zeszłym roku zniszczyła mi większość owoców, była tez na liściach. Spotkałam sie z opinią, ze z takie rośliny juz nic nie bedzie i trzeba ja w całości wyciąć w cholere. oczywiści mi szkoda, bo ta winorośl jest w zacisznym miejscu przy domu, nie przemarza, ładnie sie rozrosła, ma smaczne deserowe owoce (jesli mam co zbierać). Moge ja dośc radykalnie przyciac a potem czymś pryskac - macie jakieś doświadczenia? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.