Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1136137139141142193

Komentarz

  • @nowa a co Cię interesuje z mojej szerokiej oferty? :smiley: 
  • @bea @Ania D. dzieki za nasionka!
    Jutro wysylam ostatnie obiecane nasionka i sadzonki :)
    Podziękowali 1Ania D.
  • marcinki posadzę w doniczki i tak zamiaruję wysłać
    poproszę o adresy chętne osoby
  • edytowano kwietnia 2017

    @edytam

    @uJa

    @Bea

    @balum

    @Ula

    @groszek

    @Monira


    mam nadzieję, ze nikogo nie pominęłam, proszę wołać gdyby ktoś jeszcze reflektował


    Podziękowali 1balum
  • @Bea nasionka dotarły. Dziękuję :)


    a może ktoś ma
    https://www.google.pl/search?q=pierwiosnek&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjxh_zsnY7TAhUFBiwKHb9RCi8Q_AUICCgB&biw=1366&bih=651#spf=1

    takie niskie, inne kolory niż żółty i fioletowy

    marzę, pragnę i pożądam ;)
  • miałam wiśniowe z żółtym środkiem...jak się odnajdą w krzaczostanie po moim tacie to chętnie podzielę się z Tobą.
    Podziękowali 1Sylwunia
  • @celinka  jadalne roślinki to co jeszcze nikt nie wybrał ,no co zostało bardzo dziękuję
    Podziękowali 1celinka
  • @Karolinka, jak jeszcze jakieś marcinki zostały, to poproszę1 
    Podziękowali 1Karolinka
  • To te sla mnie prześlij dla Skatarzyna!:) dziękuję
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • MMMMMMMMALINKI przyszły,super bo w mokrą ziemię posadzę bardzo dziękuje 
  • edytowano kwietnia 2017
    Bea, ja bym chciała bluszcz. Ile jego jest? 
  • A tak nie dzialkowo a domowo... Ma ktos moze sadzonke pilei do oddania/sprzedania?
  • U nas warstwa śniegu i mróz:/ mam nadzieje ze nic nie przemarznie.
  • Przykryć groszek i rzodkiewke? Mam w skrzynkach na balkonie. 
  • Warstwa śniegu wzrasta.  Nie cierpię tego zjawiska w kwietniu,  choć juz się powinnam przyzwyczaić co roki to samo. 
  • @sylwia1974  jakoś mam przypominać? Naciskać ? ;) 
  • edytowano kwietnia 2017
    Powiedzcie mi proszę

    Dlaczego moj ogrod rusza tak pozno gdy na sasiednich ulicach juz te same rosliny sa duzo do przodu? 
    A moje tulipany to juz chyba nie wzejdą :( wyszly liscie tak na 15-20cm i dalej nie idą. A sasiadka zza plotu ma juz rozwiniete... 

    Cos czuje ze msci sie na mnie to ze nie uzylam jako jedyna tego ch*** round upa...
  • Teraz rośliny trochę przystopowaly, bo się zimno zrobiło. Twój ogród jest młody, więc wiadomo, że z mniejszą siła rośliny startują. Odmian i gatunków też jest mnóstwo, a każdy ma inną porę rozpoczynania wegetacji.
    Podziękowali 1annabe
  • I mam ogromny smutek bo chyba przedziorek zaatakowal jedna tuje (tzw olbrzymia) ktora zdecydowalam sie kupic w zeszlym roku.droga byla. Piekna i duza. Nie wiem czy ją uratuje. 
    Na zime igly zrobily sie takie bagniste, ale nie uslchly, teraz ma powolutku male lekko zielone przyrosty ale wyglada na oplakany stan. Ale sucha nie jest, tylko gdzieniegdzie znajduje male pajeczynki.. 
  • Nasi sąsiedzi właśnie sieją trawę- ledwo i byle jak rozwieziona nawieziona ziemia, bez sensownego wyrównania, zwałowania, latają z dziećmi z miskami i sieją! :D
    Podziękowali 1madzikg
  • @Bea, ja zrezygnuję z tego bluszczu. Mąż nie chce. 

    Przy okazji zapytam się o coś. Mam ogród od pół roku i zielona jestem w temacie. Ogród założony kilka lat temu przez poprzednich właścicieli. W jednym rzędzie rośnie 6 choinek, różnych odmian. Choinki  1 i 4 uschły, 2 i 3 też żółkną igły, ale jeszcze  się trzymają, 5 i 6 w dobrym stanie na razie. Co z tym zrobić? 5 i 6 gdzieś przesadzić? Nie zarażą mi innych roślin? 
  • edytowano kwietnia 2017
    Wg mnie duze prawdop ze zarazą. Skoro 2 i3 zaczynaja zolknac to zaraza idzie dalej. 
    A moze by potraktowac czyms te zolknace? I prewencyjnie te w dobrym stanie?
  • edytowano kwietnia 2017
    Chętna byłabym na te maliny, ale to pewnie za późno. 
    @Bea , ja bym przygarnęła bluszcz, tylko nie znam tego słowa, co kazałaś z nim zrobić (choć może nie o bluszczu mówiłaś).
    I nasiona dyni, jeśli masz. Kupione w sklepie nie weszły mi poprzednio.
  • sztobry, to pocięte patyki do ukorzenienia; winobluszcz korzeni się na tyle łatwo, że nawet ja nie zmarnowałam :)
  • Chcę posadzić tak, żeby mi płot pozarastał. Można tak? 
  • Można. Ma zalety, zarasta szybko i pięknie się przebarwia. ma też wady - zimą jest łysy, no i jest ekspansywny.
    Podziękowali 1mamababcia
  • edytowano kwietnia 2017
    O, dziękuję. Za tydzień spotkanie. Już się cieszę. Wymyśliłam, że jak płot będzie zarośnięty, to co wyrośnie po oknem, będzie nadawało się do spożycia bez mojego wyobrażania sobie, ile spalin tu wpłynęło.
    Zimowa "łysość" mnie nie poraża, bo głównie chodzi tu o osłonięcie przed spalinami wtedy, kiedy coś będzie rosło, a więc wtedy, kiedy płot będzie zarośnięty.
  • Dziękuję. Będę wiedziała, na co zwrócić uwagę.
  • mam 3-4 sadzonki jeżyno-maliny do oddania, wysyłka jutro więc trzeba się szybko decydować :-).
    bardzo łatwa w uprawie, plenna - owocuje na zeszłorocznych pędach, już w czerwcu są owoce. jedyna uciążliwość to kolce, ale przy odpowiednim prowadzeniu - paliki, podpórki nie jest to takie straszne.
  • też bym chciała , @pierniki ;
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.