Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1150151153155156193

Komentarz

  • czy azalia o tej porze ma prawo mieć zbrązowiale liscie zeszłoroczne? czy po niej?
  • @Bea u nas winogrona maja juz pączki na zeszlorocznych pędach. Jesli chodzi o takie podrywanie zbednych lisci, obrywanie "pasierbów" czy rosochatych nowych witek, ktore rosna na boki i maja bujne liscie - to oczywiscie, ze mozna je formowac w czerwcu, lipcu czy tam kiedy ale zasadniczo takie ostre cięcia roslina lepiej zniesie koncem lutego niz dajmy na to teraz.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • agnieszkamama powiedział(a):
    czy azalia o tej porze ma prawo mieć zbrązowiale liscie zeszłoroczne? czy po niej?
    @agnieszkamama a patrzylas z bliska na te liscie czy nie maja jakis obgryzien? Jest taki wstręciuch - opuchlak truskawkowiec, ktory sie nie patyczkuje tylko zzera liscie az milo. Trzeba wygrabic wszystkie zeschle, opadle liscie spod rosliny i grzebnac troche w ziemi czy nie ma tam larw opuchlaka albo czy nie łażą takie czarne żuki - dorosle osobniki.
    To zbrazowienie to moze byc tez choroba i wtedy szybko oprysk.
    Azalie sa zimozielone i w sumie nie powinny przemarzac, zalezy tez gdzie je masz, jaka ekspozycja, czy sa przytulone do jakis iglakow czy szpaleru, ktory ochroni przed mrozem.
    Na pewno warto je zasilic( i od razu podlac) juz teraz nawozem do rododendronow, niedlugo ich okres kwitnienia.
  • A ja jestem smutna. Będę się chyba żegnać z moim ogródkiem....
  • A to dlaczego?
  • edytowano kwietnia 2018
    Nie dam rady pielęgnować, truskawki dwuletnie do wyorania, ogród jak tak się będę czuła jeszcze kilka dni też do wyorania tylko dla tego że durna już część posialam.. ba nawet wschodzić zaczęło  
  • Mlodzieniec do truskawek, gwiazda do cebuli, malensto do grochu czy jak ich tam nazywasz, pół godziny i robota zrobiona! A kto.nie.chce pracować niechaj tez nie je!
    Podziękowali 1Barbasia
  • Tak, tylko ich nie ma od 7-16 a nawet 18 praktycznie codziennie, w soboty nie ma ich od 10 do 16 , nim zjedzą odrobią lekcje to i spać trzeba 
  • Ale za to dzis mamy piękna słoneczna niedziele do wieczora jeszcze daleko, znajdź pstryczek od wifi ;d i w pole! Wiem ze niedziela ale jak.mus to mus:)
  • Ale żeby w soboty byly obowiązkowe zajęcia to mnie zszokowalas!
  • W sobotę jeżdżą do babci i dziadka dziadkowie jeszcze bardziej potrzebują pomocy , mała w soboty w lekcjach pomaga dla koleżanki lub K.
  • No cóż jak sie nie da to sie nie da:d
    Heheeh

    zmykam do pracy! By
  • Kupiłam azalie, wsadziłem do ogromnej donicy...
    na jesień wkopać do ziemi czy trzymać w donicy jeszcze w niej a wiosna wkopać?

    oleander -słabo rośnie skubaniec, choć kwitnie, trzymałam dwie zimy w domu 
  • Teraz sobie @hipolit zasadz do gruntu, dobry czas, nie ma co do jesieni czekac, do jesieni Ci sie ladnie juz ukorzeni w tym miejscu, w ktorym ja zasadzisz.
    Podziękowali 1hipolit
  • Namoczyly się, to nawet szybciej :-)
    Podziękowali 1nowa
  • Ptaszory by ziarnka grochu wydziobaly raczej i nie zostawily na wierzchu. Skoro piszesz, ze byly powsadzane w miare gleboko to przychodzi mi do glowy kret albo inny ryjec. Mogl kret ryc sie pod grzadka z groszkiem, bo zalozmy tamtedy przebiegala jego najnowsza magistrala. Nie mam innego pomyslu co to moze byc?
  • A ja bym Wam chętnie pokazała jakie porzeczki będę miała! 
  • A ja mam tylko jeden ale taki 
    Podziękowali 4celinka Monika73 Agax4 Rejczel
  • No zachwyciłam się rok temu u sąsiadki jak czerwona grona widziałam jedno na drugim i kupiłam do siebie. W zeszłym roku było licho ale w tym będę się zachwycać własną. 


  • W tym roku debiutuję jako działkowiec jako że udało nam się wynająć domek z ogródkiem. Ogród trochę zapuszczony był. W zeszłym roku  w lipcu bukszpan, którym jest otoczona działka, zaatakował szkodnik i wyjadł liście. Bukszpan nie opuścił się prawie wcale ponownie. Czy mocne przycięcie pobudzi go czy raczej na straty spisać go trzeba? Ma ktoś doświadczenie? I druga rzecz- na działce rosną dwie jabłonie i obydwie zaatakowane przez jakiegoś grzyba pewnie (kora pokryta naroślami szarymi). Jedna jabłoń już na dniach będzie kwitnieć a druga nic jeszcze nie ruszyła(w zeszłym roku mało jabłek dawała i prawie wszystkie opadły). Są jakies ekologiczne sposoby na walkę z taką chorobą? I jak jabłka mają być zdrowe dla dzieci czy jakies opryski przeciwko szkodnikom można zastosować? Bo druga jabłoń miała piękne jabłka i duzo na jesieni ale zanim dojrzały wiele opadło a te co zostały to i tak w wiekszości robaczywe.
  • Tutaj szkodnikiem była ćma bukszpanowa. Właścicielka zapomniała opryskać w zeszłym roku i pojechała na długie wakacje i jak przyjechała to było już po wszystkim. Gdzieniegdzie pojawiło się parę listków w zeszłym roku ale ogólnie żywopłot wygląda strasznie. A na wiosnę puki co nic nowego więc nie wiem czy pryskać praktycznie same gałęzie.
  • Tak jak radzi Bea - opryskac bukszpan. W suchy, pochmurny dzien przystrzyc ten bukszpanowy szpaler, to mu dobrze zrobi. Bukszpan lubi cięcie, rosnie wprawdzie bardzo powoli ale kazde postrzyzyny sprawiaja, ze sie pieknie zageszcza, no i przybiera taki ksztalt - jaki sobie zyczysz :)
    Podziękowali 1Hanq
  • Chcę w tym roku zająć się ogrodem. Wszystko przygotowane, ziemia, folia, kamień itp. Doradźcie czym obsadzić, Jakie krzewy i kwiaty bo nie mam pojęcia. 
  • Folia żeby badylska nie było między roślinami 
    Podziękowali 1weronika85
  • edytowano kwietnia 2018
    Dalabym geowloknine, zeby ziemia pod ta folia sie nie "zaparzyla" i zeby mogla oddychac. 
    Jak zakladalismy maly ogrod przed domem to kupilismy sobie geowloknine w kolorze ciemno zielonym. Nie rzuca sie tak w oczy jak czarna, wyglada ladniej moim zdaniem.
    Podziękowali 1weronika85
  • A jaki kolor? :) Obstawiam, ze zolte :)
  • mam i ja!



    tylko trawy miejscami brak ;)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Julianie, tylko Ty mogles na to wpasc :) Marylin Manson by sie uradowal w Twoim tulipanowym ogrodku!
  • włókniny, folie itp dają schronienie pomrowom

    najlepiej sprawdzała się agrotkaninana na  duży teren wysypany kamykami
    o wiele gorzej kiedy robimy te dziury na krzaki, po roku góra dwóch korzenie w znajdują się tuz pod agro,
    tak gdzie się dało szmatę wywaliłam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.