Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1152153155157158193

Komentarz

  • Tylko ze to wszystko weźmie.. A parę drzewek i krzaków owocowych mamy.. Ta glebogryzarkach to bez chemii wtedy? 
  • Nie wiem czy glebogryzarka to odpowiedni sprzęt, ale sugeruję Ci mechaniczne rozprawienie się z zielskiem, szkoda czasu i nerwów
    krzaków nie żałuj, w perspektywie Waszego długoletniego mieszkania w domu to pikuś, nad drzewkami bym się zastanowiła
  • Bea powiedział(a):
    Ja na spożywcze czosnek stosuję.
    Na ozdobne opryskałam dziś Decis
    Czosnek? W jaki sposób? 
  • Taki roztwór z dużej ilości czosnku trzeba zrobić, tez psikalam. 
    Podziękowali 1September
  • Dostałam od sąsiadki rozrobiony miedzian ale część drzew już kwitnie, czy mogę zrobić oprysk czy popali?
    Podziękowali 1MAFJa
  • No właśnie, a czy będzie jakiś efekt jak zastosuję miedzian pod folią?  Jeszcze nic nie sadzilam, mam starą folię, starą ziemię
  • @Bea a czemu nie przechowam? Trzeba od razu po rozrobieniu stosować?
  • @monika5, kupiłam tunel taki jak Twój tylko 0,5m węższy. Ale widzę sporo krytycznych komentarzy co do wysyłki - ponoć niektórzy tygodniami czekają :/ Kiedy kupowałaś i ile czekałaś?

    @Bea, Twój tunel mial fartuchy przysypane ziemią i mimo to fruwał? Miejsce mam dość osłonięte, może jednak ocaleje? ;)

    Podziękowali 1monika5
  • Chcę kupić obrzeża trawnikowe, jest kilka rodzajów, czy zastosowaliście u siebie i polecacie coś konkretnego? Na razie potrzebuję na około 60mb, muszę oddzielić część z kamieniami od trawnika.
  • edytowano kwietnia 2018
    Tego typu są dobre - łatwo się je montuje, trwałe:

    http://www.ekobord.pl/produkty-eko-bord-uni

    Nie musi być dokładnie ta firma - swego czasu miała dość wysoką cenę (byli wtedy pionierami na rynku).

    Na pewno odradzam tego typu:

    https://www.rabatka.pl/i1275_Obrzeze_trawnikowe_faliste_zielone_15_cm_x_9_m.html

    Nie da się przy nim wykosić trawy kosiarką i bardzo szybko zaczyna się kruszyć/łamać.

    Czasem stosujemy w pracy jeszcze tego typu:

    http://www.ogrodniczy-sklep.pl/tasma-dylatacyjna-ogrodowa-uka-15mb-wys-12-5cm/obrzeze-ogrodnicze-tasma-dylatacyjna-uka-rolka-dl-15mb-wys-12-5cm-kolor-czarny-cena-za-komplet-5-rolek-75mb_p_271.html

    Rozwiązanie budżetowe, ale o wiele bardziej uciążliwe w montażu niż to pierwsze linkowane.

    Są jeszcze taśmy stalowe lub aluminiowe, ale to już są kosmiczne koszty...
    Podziękowali 2Agax4 kika0
  • @Bea, zobaczymy. Kto nie ryzykuje ten nie je pomidorów ;)
  • Chce przed domem posadzić jakies ozdobne pnącze. Chodzi o coś, co ma i ladne kwiatki i liście i do tego nie jest szczególnie trudne. Wieloletnie. Mamy konstrukcję , z jednej strony mam jezyny, mini kiwi i kiwi, czyli jadalne, z drugiej tez jezyny, tylko kolczaste + w zeszłym roku wsadziłam winogorno i kolejne mini kiwi, które jakoby ma byc zapylaczem do tego starego, no z trzeciej maja być kwiatki. Do tej pory co roku cos tam siałam, w końcu ładnie rosł jakiś groszek ozdobny, który teraz sam sie wysiewa, ale chciałabym cos jeszcze. 
  • Dość łatwe są powojniki, ale nie te wielkokwiatowe, tylko te o drobniejszych kwiatach, tzw. botaniczne np. z Grupy Atragene, Grupy Tangutica i Grupy Vitalba. Tylko dla mnie ich masa liściowa nie jest jakoś szczególnie atrakcyjna, ale może to kwestia gustu.
    Łatwe i mało wymagające są wiciokrzewy, ale lubiane przez mszyce (zwłaszcza, gdy rosną na pełnym słońcu) - niektóre są pachnące!
    Milin też jest raczej mało wymagający, ale wymaga cierpliwości, bo nie kwitnie od razu, tylko po kilku latach i do tego późno rozpoczyna wegetację, więc długo jest łysy wiosną.
    Podziękowali 1Ula
  • @Bambidu ; zamówilam w piątek po południu a miałam w środę. Idzie InPostem, koło mnie jeździ codziennie to długo nie czekałam.
    Fartuch do obsypania jest dłuższy niż w opisie, na razie jest ok.
    Ps. Obsypuj na zamkniętym bo ja popełniłam błąd i trzeba było ziemię z fartucha ściągać, folię do zamknięcia naciągać i sypać ziemię od nowa. I widziałam w necie fartuch okładają cegłą i dopiero ziemia.
    Podziękowali 1Bambidu
  • edytowano kwietnia 2018
    .
  • Czy jest jakis powód, że moja malutka forsycja nie wydała tej wiosny żadnego kwiatka, tylko od razu liście? W cudzych ogródkach żółto....  W zeszłym miała juz sporo kwiatków. :/
  • Dzięki za pocieszenie. Tego się będę trzymać. ;)
  • @balum a przycinałaś ją w tym lub w zeszłym roku?
  • W zeszłym roku forsycje przycinałam jesienią i jeszcze nigdy nie kwitła tak pięknie jak w tym roku :)
  • Mogę jeszcze przyciąć róże?
  • edytowano kwietnia 2018
    .
    Próbowałam wkleić zdjęcie ale nic z tego  :wink: 
    Idę szukać instrukcji @Rejczel ;
  • groszek powiedział(a):
    @Hania, a kiedy przyciać forsycje? Moje w tym roku pierwszy raz zakwitły tak pięknie. W ubiegłych latach jakieś takie marne były. 
    Jak najszybciej po kwitnieniu. Ale też forsycja nie wymaga corocznego radykalnego cięcia, żeby ładnie kwitła. Wystarczy co roku usuwać część najstarszych pędów nisko przy ziemi - wtedy krzew zachowa cały czas ładny pokroj.
    Podziękowali 1Agax4
  • uJa powiedział(a):
    Mogę jeszcze przyciąć róże?
    Możesz - mogą ewentualnie trochę później zakwitnąć.
    Podziękowali 1uJa
  • @monika5 ta instrukcja byla w watku modowym, watek sukienkowy czy jakos tak.
    Podziękowali 1monika5
  • @Rejczel no patrz a ja szukałam w wątkach kulinarnych :D
  • edytowano kwietnia 2018

  • Dzięki. Już znalazłam :D
  • @Hania ;
    Forsycję zeszłej wiosny obgryzł zając, zanim cokolwiek wyrosło. Został pojedynczy kikut, który się ładnie rozkrzewił latem. Nic potem z nim nie robiłam. Moze zbiera siły po tym rozkrzewianiu....?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.