Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1151152154156157193

Komentarz

  • Kto ma tunel foliowy/foliarnię? Warto kupować takie gotowce składane na stelażu i z okienkami? Jeśli tak, to jaki konkretnie? I czy taka mała 2x3m ma sens? Chciałabym spróbować np. pomidory posadzić, ale nie mam za dużo miejsca ani doświadczenia więc nie chcialabym pieniędzy w błoto (dosłownie ;)) wyrzucać.
  • @katarzynamarta ty chociaż masz elegancką rabatkę
    - a ja to powsadzałam w ziemie cebulki trochę na opak, i na dodatek nie które opakowania zgubiłam (albo ich nie było bo na wyprzedażach jesienią kupowałam) i teraz zgaduję co to mi z ziemi powyrastało  :*
    o takie tam:

  • Te biale to jakas liliotksztaltna odmiana tulipanow.
    Podziękowali 1Agax4
  • A ja się cieszę z mojego barwinka. Jest taki cudny jak zakwitnie! Zrobię zdjęcia i się pochwale potem. A tulipany to u mnie zawsze najpóźniej kwitną.. u innych już są a u mnie zawsze na końcu.
  • edytowano kwietnia 2018
    @Agax4 pod tym linkiem jest duzo informacji o odmianach tulipanow:http://www.forumkwiatowe.pl/gatunki-i-odmiany-tulipanow/ . Pod numerem 6 sa te lilioksztaltne( ale okres kwitnienia sie nie zgadza, bo White Triumphator zakwita w pierwszej polowie maja) a pod 15-tka taka skalniakowa,  niska odmiana tulipanow. Te Twoje sa raczej niskie czy takiej normalnej wielkosci?
    Podziękowali 1Agax4
  • @Bambidu kupiłam gotową folię ze stelazem w tym roku i jestem zadowolona. Folia mocna z wtopioną siatką, stelaz metalowy, skręcany na śruby. Wydaje się bardzo stabilna i mocna, zobaczymy w praktyce ;).
    Cena też była ok.
    Podziękowali 1Bambidu
  • edytowano kwietnia 2018
    Karolinka powiedział(a):
    włókniny, folie itp dają schronienie pomrowom

    najlepiej sprawdzała się agrotkaninana na  duży teren wysypany kamykami
    o wiele gorzej kiedy robimy te dziury na krzaki, po roku góra dwóch korzenie w znajdują się tuz pod agro,
    tak gdzie się dało szmatę wywaliłam
    Folia absolutnie nie, zwolennikiem agrowlokniny też nie jestem - przed chwastami chroni tylko trochę, a jak się ją ponacinać, żeby coś posadzić, to już w ogóle nie chroni, jak chwast przez nią przerośnie to ciężko go wyplenić. A do tego zakłóca obieg materii w przyrodzie. I wędrówkę mikroorganizmów. Najlepiej wysciolkowac kora bądź zrębkami (zmielonymi gałęziami) - kamienie, żwir, choć estetyczne ma początku, z biegiem czasu się zasmiecaja, zapiaszczaja, usuwanie z nich liści i chwastów jest trudne.
    Podziękowali 2Karolinka Agax4
  • A korę, czy zrębki zawsze można dosypać na wierzch i znów jest ładnie.
    Podziękowali 2Karolinka Agax4
  • a ściółkowanie pod róże? nadaje się normalna kora, czy róże nie lubią tego?

    Pod korą mam folię czarną, taką ażurową
  • @Bea możesz wyjaśnić, bo ja jestem zielona jak ogórki, które chciałabym z foliarni zebrać ;)
  • edytowano kwietnia 2018

    @monika5 a pokażesz jaką kupiłaś? Ma wejście tylko z jednej strony? Bo wydaje mi się, że lepiej by było z obu, żeby w razie upałów dalo się wietrzyć i by wszystko środku się nie zaparzyło. Ale takiej małej nie znalazłam w tej opcji. Może źle kombinuję?

    Zależałoby mi też na opinii kogoś, kto takiej używa kolejny sezon, bo mam wątpliwości czy ona rzeczywiście kilka sezonów przetrwa i czy za rok nie wywalę jej z obrzydzeniem jak większość folii, które np. okrywały mi coś tam na budowie. Wtedy szkoda mi kilku stów.

  • edytowano kwietnia 2018

    @bea chodzi o to, że wiatr Ci tunel zrywa, czy, że przeciąg w środku? Napisz proszę recenzję krytyczną produktu ;)

    Jeszcze zastanawiam się czy lepsza biała czy z zieloną /niebieską siatką. Wtedy chyba jest mniej światła, ale czy to dobrze? :/

  • @Bambidu ja kupiłam tunel foliowy metalowy ze strony focusgarden.pl taki 4,5m na 3m i 2m wysoki.
    Nie umiem wstawić tutaj zdjęcia mimo instrukcji @Rejczel ; :'(
    Zdjęcie mogę przesłać na priv.
  • Ok @monika5 też o takim tylko mniejszym myślałam, tylko mi tego wejścia z drugiej strony brakuje.
  • Bardzo gustowna rabata! Ptaszki cwierkaly ze tu cenny watek :)
  • Mam przed domem, przy murze grządkę ok 1.5 x 5 m , strona północna, ale latem późnym popołudniem ostro świeci tam słońce. Co posadzić? Myślałam o brberysie i jalowcu , ale może coś innego będzie lepsze? Ma być ładnie i łatwa pielęgnacja, bo mam dwie lewe ręce do ogrodowych spraw :(
  • Przesadziłam brzozę ok 2 metrową, która rosła przy murze. Tak ze 2 tygodnie temu. Ewidentnie jej to nie posłużyło. Marnieje w oczach. Liście przesuszone choć jeszcze zielone. Czy mogę ją jakoś podratować? Podlewam intensywnie.
  • I jeszcze jedno. Macie sposób na kreta? Mój trawnik wygląda fatalnie :(
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mam przed domem, przy murze grządkę ok 1.5 x 5 m , strona północna, ale latem późnym popołudniem ostro świeci tam słońce. Co posadzić? Myślałam o brberysie i jalowcu , ale może coś innego będzie lepsze? Ma być ładnie i łatwa pielęgnacja, bo mam dwie lewe ręce do ogrodowych spraw :(
    jak dużo słońca to może lawenda? kłopotliwa ona nie jest, a słońce uwielbia.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Lawenda słońce lubi, a komary nie lubią lawendy.
    warto mieć tez donice przy oknie, drzwiach tarasowych 
  • Gosia5 powiedział(a):
    I jeszcze jedno. Macie sposób na kreta? Mój trawnik wygląda fatalnie :(
    paliki najlepiej metalowe, a na to butelki plastikowe duże do góry dnem, mogą być w nich ponacinane okienka ( takie pootwierane. Wiatr wprawia je w wibracje, a to odstrasza kreciki
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czy poskręcane i posklejane liście na gruszy oraz czereśni to mszyce? Gdzieniegdzie są czarne kropeczki na tych liściach? 
  • @Gosia5 jak miejsce reprezentacyjne to karłowe iglaki
    a ziemia jaka ? sucho tam?
  • Ziemia średnia, ale mogę dosypac co trzeba. W ziemi drenaż. To jest grządka od frontu, trochę wyżej od poziomu kostki. Też myślałam nad iglakami na przemian z berberysem. Z brzegu ewentualnie, od zachodniej strony coś kwitnącego. Od wschodniej jest ganek, to może jakieś pnącze? @sylwia1974 ; słońce jest tam tylko po 16-17. Poza tym cień. Na skraju posadzilam tulipany i narcyzy. A co do kreta, to się boję, że dzieci nadzieją się na te paliki. 


  • Co najlepiej zastosować na mszyce? W tym roku mój debiut na własnej działce.... 
  • @Gosia5 krety i nornice boja sie halasu. Sasiad nam doradzil taki sposob i moj maz tak robi: raz na czas wsadza do tego kreciego tunelu karbid i harat! Jak im tak huknie raz a dobrze to sie kret wynosi na jakis czas. Jak tylko pojawi sie jakis swiezy kopiec - karbid i czesc. 
  • edytowano kwietnia 2018
    @Gosia5 ; odradzam na przemian, lepiej po kilka egzemplarzy tego samego
    z wiekiem robię się praktyczna

    iglaki kulki
    z boku hortensja bukietowa Limelight
    brzeg rabaty tożurawki, albo trawy
    idealnym pnączem wydaje się klematis
    Podziękowali 1Gosia5
  • A w ogóle jak obmyślisz co i jak to napisz, ciekawa jestem :)
    Podziękowali 1Gosia5
  • Co polecacie... Mamy działkę zarośnięte takim drobnym liściem z długimi korzeniami bardzo które trzeba kopać, dziś w godzinę z pół metra zrobiłam a jest do roboty ze 60 pewnie... Inaczej trawy nie ma co... Wykopujr łopatka u wybieram te korzenie z ziemi... Jest jakiś prosty sposób? Czas nagli chcemy chłopaków wypuszczać nie ma jak... 
  • edytowano kwietnia 2018
    Na szybko to nie wiem
    gdybym miała ciut czasu to przykryłbym czarną szmatą, folią, starym gumolitem i zaparzyłabym dziada, do wybierania szybciej

    @MAFJa a czymś mechanicznym to wzruszyć, żeby potem już tylko wygrabić i wybrać
    inaczej szans nie widzę,
    a wynajem sprzętu super drogi nie jest,  dla przykładu u nas glebogryzarka 120 zł za dobę


    z Twoją ciążą nie wyrwywałabym zielska tylko o czymś mechanicznym pomyślała
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.