Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1165166168170171193

Komentarz

  • edytowano maj 2018
    A ligustr nie jest trujący tzn owoce????

    ja mam grabowy i jest piękny, doprawdy piękny
    cisowy rośnie, ale też piękniusi,
    tam gdzie dysponowałam wąskim przypłociem  wcisnęłam parę tuj,
  • Zaraz idę sadzić jeżówki :)
  • Dla mnie to tak eksperymentalnie, tej zimy miałam trochę strat
    zachorowałam na azalie, mąż chce pomarańczowe, także szukamy w internecie, stacjonarnie są drogie
    jak się uda to wstawię piękne foty z różanecznikami i azaliami w  arboretum
  • Ja będę grabowy w tym roku jesienią sadzić (taka mam nadzieję :)) z sadzonek z gołym korzeniem.
  • Nie, ale myślę, że tawuła Van Houtte'a się fajnie może w tej roli sprawdzić :)
  • Bea powiedział(a):
    Dumam czym się od łąki odrodzić zamiast siatki. Tak przyszlosciowo moze mi się zechciec z niej korzystac
    Mogę zadzwonić po niedzieli?
    Daj znac kiedy wolna bedziesz
    Oczywiście, że możesz. Najlepiej tak do 14, bo wtedy z jednym dzieckiem tylko jestem :)
  • edytowano maj 2018
    chcialam wrzucić zdjęcie ale mi nie wchodzi..
    Obzeraja mi nawet płatki  :'(

    5 żukow na jednym kwiatku
  • Dursban jeszcze można ziemię opryskiwać na pędraki. Larwanem i Nemasys drogie, a i warunki wykonania zabiegu trudne do uzyskania, bo trzeba utrxymać odpowiednią wilgotność podłoża przez określony czas. Na dorosłe owady można próbować zabiegi Decisem lub Sumi-alpha zrobić. Może choć trochę ograniczy populację.
  • Przesylam zdjecie moich tegorocznych piwonii. Jestem z nich naprawde dumna! :) Po raz pierwszy od 7 lat tak pieknie mi zakwitly, naliczylam 27 pąków, gdzie nie kwitly wcale 5 lat, w szostym roku mialy 4 pąki.
  • A jak cudnie pachną! Mmmmmm o:)
  • Ubiegły mokry rok był zdecydowanie korzystny dla piwonii - moje też pierwszy raz tak obficie kwitły. Tylko teraz upał je męczy i szybko przekwitają :(
  • Elunia powiedział(a):
    Chcesz to ci odkopię na jesień bordowe i białe.U mnie kwitną jak oszalałe, koleżance dałam i też piękne.Mam je od mojej kochanej śp.teściowej.
    Naprawde?! No jasne, ze chce!!!! Bardzo bardzo :) Dziekuje @Elunia ; :) Ja te dostalam od mamy, nie chcialy mi kwitnac, poobrazaly sie ;) Mama poradzila, zeby je rozkopac i plycej posadzic. Tak zrobilismy. Znowu nie kwitly. No to za radą mamy poszlam je postraszyc ;) i powiedzialam, ze wykopie jak nie beda rosly. Posluchaly i sie zabraly do roboty. Mama zobaczyla jakie sa piekne i mowi: teraz je pochwal :) <3 Wiec chwale, głaskam, wychodze 15 razy dziennie wąchać je i robić im zdjęcia, tak się cieszę i nie mogę się nawierzyć, ze sie doczekalam :)
    Podziękowali 3madzikg Agax4 kiwi
  • Piwonie piękne!!!
  • To i ja się pochwalę piwoniami ☺️
  • groszek powiedział(a):
    Jakie piękne piwonie! Mam jeden krzaczek, ponoć białe, ale nie jestem pewna, bo jeszcze nie kwitły
    @groszek badz cierpliwa, ja czekalam 6 lat na pierwsze 4 kwiaty na piwonii :) Pogadaj z nia ;)  Tupnij tam nogą przy krzaku ;) Piwonie sa kaprysne i obrazalskie, juz nie pierwsza osoba mi mowi, ze piwonia u niej strajkuje ;)
  • @MartaB aleeee wyyyyyypaaaaas!!!! Ilez Ty ich masz, jakie pieeekne! :) Ach o:) Zachwycam sie o:)
    Podziękowali 1MartaB
  • @Rejczel  Dzięki! Są w tym roku przepiękne, ale nie mamy ich dużo tylko 12 krzaków. Przed powodzią mieliśmy 60, a przetrwała tylko jedna...
    Podziękowali 2Małgorzata32 madzikg
  • Cos podobnego! Nie wiem, jak to zrobilas @MartaB ale ja mam wrazenie, ze tych krzakow jest wlasnie 60! :) ach moje slabe serce o:)
  • To jeszcze kilka obrazków z ogrodu ☺️
  • I przebój dzisiejszego dnia, Kurtyna wodna!
  • <3  Bajkowy ogród! A co to za wysokie dzwonki, te białe i niebieskie?
    Podziękowali 1MartaB
  • Dzwonek brzoskwiniowolistny, bylina wieloletnia.
    Podziękowali 2balum Basja
  • O jajego... Ładnie. Ja mam 6 bez pakow... A dziś Boże Ciała i kłopot z kwiatkami
  • Ale wam zazdroszczę tych cudnych ogrodów :)
    Ja to narazie próbuje jakąś trawkę wyhodować. O cieszę się z pojedynczego kwiatuszka, który zechciał zakwitnąć i go nornice nie zjadły ;)
    No może za 5 lat będę się mogła Tak chwalić...
    A za to dziś odkryłam krzaczek piwoni z dwoma kwiatkami wrośnięty  w ogrodzenie i kamienie na drodze... ciekawe skąd się tam wziął, bo nikt go  raczej nie posadził. Z kamieniami na drogę został przywieziony?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Rejczel powiedział(a):
    Ooo, to widze roslina nie dla mnie. W tym roku nie bede sobie zawracac tym kontramary. Wolę husiać dzidziusia a nie hibiskusia ;)
    No co wy mówicie? 
    W czerwcu ! zeszłego roku wsadziłam dwa patyki. 
    Przyjęły się, na nawet po jednym kwiatku miały.
    W tym odbiły i rosną. 

    Samodzielnie ;) 
    W gruncie mam. 

    @Lila chodź tu , w sprawie hibiskusow się wypowiedz. 
    Czemu do piwnicy??
  • Też się zdziwiłam tym hibiskusem, bo mam taki krzak przed domem, rośnie sobie bezproblemowo, ale wyszukalam, ze to taka mniej szlachetna odmiana, z mnieszymi i "brzydszymi" kwiatkami.
    Podziękowali 1Sylwunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.