Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1166167169171172193

Komentarz

  • Łeee, teraz to mowicie, jak juz podziekowalam grzecznie za hibiskusa? Juz sobie tym nie zaprzatam glowy, moze kiedys bedzie okazja, bo przyznam kwitnie przepieknie.
  • @MartaB ; mam pytanie odnośnie kurtyny , czy robi się dużo błota ,na jak długo puszczaszw wodę ?
  • Wcale nie ma błota, kurtyna wodna wisi nad piaskownicą i trawnikiem.
    Podziękowali 1Kika39
  • Jak długo chcą się bawić dzieci ☺️
    Podziękowali 1Kika39
  • Klęska urodzaju się zapowiada ;) Moje malusie drzewka owocowe się postarały w tym roku i na każdym jakiś owocek dojrzewa. Pilnie potrzebne sprawdzone
  • Klęska urodzaju się zapowiada ;) Moje malusie drzewka owocowe się postarały w tym roku i na każdym jakiś owocek dojrzewa. Pilnie potrzebne sprawdzone patenty przeciwko ptactwu, które zasadza się nawet na niedojrzałe, więc potrzebne na już. Siatka z ogrodniczego (zielona, cieniutkie nitki) odpada. Testowalismy w zeszłym roku i ...niechcący upolowalismy 3 szpaki i wiewiórkę.... :( Nie chcemy powtórzyć.

  • Kukłe taka zrobic, cos jak strach na wroble tylko, zeby na drzewie ją przymocowac. Powinna imitowac czlowieka i miec ruchome elementy: najlepiej przy rekawach postrzepic material w dlugie frędzle, żeby powiewało, mozna do jednej ręki stracha przywiesic plyty CD, ktore obracaja sie, kręcą i tez płoszą ptaki.
    Podziękowali 1balum
  • A firanka nie przeszkodzi w dojrzewaniu? Wyścigi z góry przegrane, bo bywamy tam tylko w weekend... :/

  • płyty odstraszają  jastrzębie  moze mysla ze kto  inny zają rewir  ale jak nie było płyt  to nawet jastrzab potrawil codzienie porwac jedna kure  a teraz mamy spokuj a na lisy  to pastuch ogrodzenie pod napięciem 
  • Nie wiem na co wiesza się płyty CD, ale sąsiad ma całą czereśnię w płytach jak choinka w bombkach i... ma pełno czereśni, za to, tak jak pisałam, wcale nie ma mszyc. U mnie po drugiej stronie płotu czereśni malutko za to mszyc do wypęku. Czyżby CD mszyce odstraszały? ;)
    Podziękowali 1Agax4
  • Polecicie jakiś berberys, co jest czerwony, szybko rośnie i będzie się dało przyciąć go  w kulę o średnicy 1,5-2 m? Ottawski się nada? A może goldenring? A może jeszcze inny? Kupiłam red lady, bo miała takie śliczne drobne czerwone listki, ale doczytałam, że to małe jest :( Wsadzę więc tę lady gdzieś w rogu działki, żeby się dzieci nie pokłuły, ale mam nadal puste miejsce na dominantę na rabacie.

    I jeszcze jedno pytanko. Czy mogę zasadzić forsycję pod dębem? Zanim dąb się zazieleni, forsycja dawno przekwitnie, ale czy da sobie potem radę w cieniu? Tak bym chciała coś ładnego wsadzić w rogu działki między dębem a ogrodzeniem betonowym. Jeszcze mi jakiś bluszcz po głowie chodzi, coby się płożył i piął równocześnie, ale nie wiem, jaki...

    Pomóżcie, proszę, doświadczeni działkowcy.
  • Gosia a dereń biały albo elegantissima? Robi piękne tło, bardzo szybko się rozrasta.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Gosia5 polecam Ci winobluszcz pieciolistkowy. Uwielbia sie piąć i szybko rosnie. Wiosna, latem ma piekny, ciemnozielony kolor a jesienia wybarwia sie tak cudnie, no festiwal kolorow: od zoltego po purpurowy. Przepiekny.
    Podziękowali 2Gosia5 Agax4
  • edytowano czerwiec 2018
    Nastepnym razem pisz co wiesz wtedy jak pytaja ;) 
  • Gosia5 powiedział(a):
    Polecicie jakiś berberys, co jest czerwony, szybko rośnie i będzie się dało przyciąć go  w kulę o średnicy 1,5-2 m? Ottawski się nada? A może goldenring? A może jeszcze inny? Kupiłam red lady, bo miała takie śliczne drobne czerwone listki, ale doczytałam, że to małe jest :( Wsadzę więc tę lady gdzieś w rogu działki, żeby się dzieci nie pokłuły, ale mam nadal puste miejsce na dominantę na rabacie.

    I jeszcze jedno pytanko. Czy mogę zasadzić forsycję pod dębem? Zanim dąb się zazieleni, forsycja dawno przekwitnie, ale czy da sobie potem radę w cieniu? Tak bym chciała coś ładnego wsadzić w rogu działki między dębem a ogrodzeniem betonowym. Jeszcze mi jakiś bluszcz po głowie chodzi, coby się płożył i piął równocześnie, ale nie wiem, jaki...

    Pomóżcie, proszę, doświadczeni działkowcy.
    Z berberysów to ottawski się nada i Golden Ring i Atropurpurea też. Forsycja nie nadaje się do cienia, nie będzie kwitła i będzie licho rosła. Winobluszcz się nada, dereń też może być (szczególnie odmiana Sibirica Variegata), trzmielina japońska, jaśminowiec (zwłaszcza odmiana o pstrych liściach 'Innocence'), pęcherznica kalinolistna, laurowiśnia, kaliny.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Winoblusz nie jest zimozielony?  Chciałabym coś, co zimą, a zwłaszcza wczesną wiosną urozmaici ten zakątek. Zanim dąb się zazieleni. 
  • Nie, winobluszcz nie jest zimozielony, bluszcze rowniez nie sa.
    Podziękowali 1Gosia5
  • a taka mi łączka zakwitła i nadal się rozrasta ... maki będą kwitły
    a po prostu wysiałam jedną torbeczkę nasionek bez większych nadziei a tu...

    Podziękowali 4Rejczel madzikg balum monika5
  • Z tym hibiskusem to byla sytuacja taka, ze kolezanka miala juz nakopane te sadzonki, a tu upal jak 150, sucho i to nie poczeka, na drugi dzien bylo Boze Cialo. Musialo byc -dzis pytanie dzis odpowiedz.
  • edytowano czerwiec 2018

    O ratunku, ależ koszmarek @Elunia.

    :s

    Podziękowali 3madzikg Basja Felicyta
  • Oj tam bez przesady... Ładne są łącznie naturalne ale te geometryczne też mnie jakoś nie zabijaja
  • Eh, ja jak zwykle nie na czasie...
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • UlaUla
    edytowano czerwiec 2018

    Czeresienki

    I skalniaczek - dostalismy dodatkowe rozchodniki do trawy :)
    Podziękowali 4madzikg monika5 Agax4 Felicyta
  • UlaUla
    edytowano czerwiec 2018
    Te sa tak naprawdę nie do końca wszystkie dojrzałe, ale za to na zdjęciu wygladaja bardzo dobrze :)
    ten podeścik zrobił mój maz tydzień temu, kolega pozbywal sie desek, bo wymieniał podłoge w domu :) Niestety lezały pól roku gdzies na dworzu i niektóre dostały kropek, może troche je podszlifujemy, jesli za bardzo będzie to mi przeszkadzać. 
    Skalniaczkowi musze zrobic nowe zdjęcia, bo teraz dostał jakiś kwiatków i widac, ze sie przyjął. 
    Podziękowali 2Agax4 Felicyta
  • @Ula pociagnijcie sobie olejem ten taras ale najpierw pasowaloby przejechac po nim szlifierką, bo olej utrwali te kropki o ktorych piszesz.
  • UlaUla
    edytowano czerwiec 2018
    Mi niby te kropki przeszkadzają, ale z drugiej strony, jak na darmowy podest jest świetnie ;) Najgorzej, ze mamy tyle roboty wokól domu, ze jak juz podeścik powastał, to tak szybko do niego nie wrócimy. Niby tymczasowe rozwiązanie, ale jak wiadomo, prowizorki zwykle trzymaja się świetnie. To chodziło o to, że moja teściowa ma problem z chodzeniem i nie była w stanie wychodzić na zewnątrz po tej stronie domu, bo pod drzwiami balkonowymi byla zbyt duża "dziura", a doprowadziliśmy ta cześć obok domu do jako takiego porządku i zrobiliśmy kącik kawowy ;) 
    Podziękowali 3monika5 Agax4 Felicyta
  • Kącik wygląda na bardzo przytulny :) Skalniak tez fajny. Ale serio, jak bedziecie nastepnym razem na dzialce pociagnac te deski, bo ich szkoda, deszcz i slonce zniszcza.
  • E- to nie jest działka, my tam mieszkamy :)
    Problem w tym, ze mamy jeszcze trzy strony wokól domu ;)
  • Piwonie przekwitają :'(

     
    Podziękowali 4Agax4 MartaB Rejczel madzikg
  • Atropurpurea
    ten berberys po około 5 latach i przy regularnym cieciu osiąga takie rozmiary

    mam około 20 berberysów i z perspektywy czasu napiszę Ci, ze cięcie jest okropne-  w rękawicach spawalniczych, nasze berberysy lubią szerszenie


    Podziękowali 1Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.