Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1163164166168169193

Komentarz

  • To sa gady! U nas skuteczne byly w tamtym roku takie niebieskie male granulki. Rozsypuje sie to w poblizu roslin a na drugi dzien przy tej cienkiej niebieskiej linii znajdujemy zarloczne slimactwo juz niezywe. Brzmi to okrutnie ale to lepsze niz solenie im grzbietow i zastawianie pulapek z piwem.

  • Snacol firmy Bros, to te niebieskie granulki
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ja po prostu chya  juz calkowicie odpuszczę sobie wszelkie uprawy. Trudno.

    Chyba, lepiej wyjdę nahodowli ślimaków ;) 
    Do Francji rzut beretem. Moze jaki biznes z żabojadami zrobię :D
    Podziękowali 2madzikg Agax4
  • Mam doświadczenie z tymi pomrowami i stwierdzam, ze jedynym skutecznym ekologcznym na nie sposobem jest.... polowanie!! ;)
    Podziękowali 2Karolinka Monira
  • edytowano maj 2018
    Barbasia powiedział(a):
    Snacol firmy Bros, to te niebieskie granulki
    Nie musi być koniecznie Brosa - jak możecie, nie kupujcie nic tej firmy. Oni dwa lata temu spuścili do Warty truciznę i wytruli setki tysięcy ryb :( I ogólnie w nosie mają przepisy ochrony środowiska (i pozostałe prawo pewnie też), a działają takiej branży, że mogą w końcu nie tylko ryby, ale i ludzi potruć :(
  • A to dziady...nie wiedzialam o tej Warcie :/ Straszne. Bros to jest potentat, produkuja trutki na myszy, spreye na komary i kleszcze, specyfiki na mrowki i slimaki. 
  • Felicyta powiedział(a):
    Mam doświadczenie z tymi pomrowami i stwierdzam, ze jedynym skutecznym ekologcznym na nie sposobem jest.... polowanie!! ;)
    Ja tez tak myslalam, ze dam rade wyzbierac to paskudztwo z dzialki. Wyszlam na polowanie wieczorem, wtedy jak one wylaza. Nazbieralam dwa male wiaderka. Wstretne to jest, zbieralam w rekawiczkach. Tylko najgorsze co z tym pozniej zrobic....Ja sie przyznam, ze splukalam je w toalecie, no bo co innego? Tluc to ceglowką? Wywalic 300 metrow dalej? Zalac wrzatkiem? Eeehh. Tak czy siak - po pol godzinie od zbierania wyszlam jeszcze raz, tak o, popatrzec czy sie jeszcze jakis zawodnik nie zawieruszyl. No i zrobilam wielkie gały, bo one znowu skads zaczely wylazic, a to tu jeden, tu drugi....Slowem: robota glupiego. Niektorzy wkopuja do ziemi miseczki z piwem, slimaki pelzna do tego i pija na umor ;) Na poczatku to jeszcze rozsypywalam sol wokol kwiatkow, ktore im bardzo smakowaly: np. smagliczka, bratki, gozdziki ale zdalam sobie sprawe, ze niszcze sobie glebe, bo w takim zasoleniu co mi potem urosnie. Potem poznawalam, ze byly w nocy ślimory, bo liscie kwiatkow byly ogryzione a korony kwiatowe polamane - slimak wlazi na kwiatek i swoim ciezarem sprawia, ze korona sie lamie. Teraz bede juz tylko granulkami sypac, mam wyprobowane tylko zwroce uwage czy maja cos innego od Brosa.
  • @Rejczel, no bo kto wychodzi na polowanie z wiaderkiem! :p ;)
    Ostry nóż i przecinasz dziada w pół!!!
  • Jak mieszkaliśmy w Anglii, to tam było naprawdę zatrzęsienie pomrowów.
    Klimat i wilgotność bardzo im odpowiadały.

  • Kiedyś był na forum taki wątek o mieszczuchach przenoszących się na wieś, o plusach, minusach i różnych niespodziankach. Pamiętacie może, jak go znaleźć?
  • O, wspaniale, dziękuję bardzo!
  • Felicyta powiedział(a):
    @Rejczel, no bo kto wychodzi na polowanie z wiaderkiem! :p ;)
    Ostry nóż i przecinasz dziada w pół!!!
    O matko, @Felicyta Ty to jestes twardzielka :) To ze mnie jest taki ekologiczny łowca ;) Nie jestem w stanie solic grzbietow tym zwierzatkom i patrzec jak cierpia( a wiem, ze ludzie tak robia) a co dopiero robic im takie kuku nozem. 
  • edytowano maj 2018
    zbieranie, rano+ wieczór i utylizacja, żadne wyrzucanie 100 m dalej bo i tak wróci B)
    niepodlewanie wieczorem tylko rano
    likwidacja przysmaków z działki
    skądś to do Ciebie idzie, pytanie gdzie źródło
    Likwidacja chwastów, kompostownika  z działki
    aha działkę ogrodziliśmy agrowłóknina tak na dobry metr, podsypana od styku z ziemią popiołem


    taki był mój plan i pomogło
    kulek nie stosowałam bo bałam sie o kocury, do tego nasz dwulatek jest wszędzie
    ślimaki lubią mlecze, szałwię, turki, melisę, sałatę, fasolę szparag., ogórki, szczypior


    Podziękowali 1sylwia1974
  • Ja bym poobrywala pędy i zaniosla sasiadce co ma kury i dla kur gotuje ziemniaki. Takie stare pomarszczone to juz nawet ciezko sie obiera.
  • Probuj. Powiesz nam potem co Ci wyszlo ;) Troche pozno na sadzenie. Ziemniaki sie sadzi na poczatku maja albo nawet juz koncem kwietnia jak jest cieplo. Nie slyszalam, zeby ktos w czerwcu ziemniaki sadzil. Kiedy Ci to urosnie? Juz w polowie pazdziernika bywaja przymrozki. 
  • wątpię   jeszcze lata  ni ma  a upały  ,a zdarzały sie upały i w październiku i listopadzie 
  • Roznie moze byc, wiadomo, nie mamy na to wplywu, natomiast tak na chlopski rozum: jak jest od razu lato z pominieciem wiosny( tak jak w tym roku) i cala wegetacja jest przez to przyspieszona to i jesien/zima w tym roku moga nadejsc szybciej. Tak sobie gdybam...
  • Z innej beczki: kolezanka chce mi dac sadzonki hibiskusa. Nie mialam z ta roslina do czynienia. Ponoc piekne kwiaty do poznej jesieni, jak juz nic nie kwitnie to jeszcze jest hibiskus na pocieche. Ponoc lubi sloneczne stanowisko i mozna go ciąć dowolnie. Prawda to? Ktos z Was ma doswiadczenie z tym krzewem?
  • Ale o co chodzi z tymi kartoflami w worku?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Bea powiedział(a):
    Ja. Piekbie rosnie. Ale nie zimuje poza domem
    To znaczy, ze co roku na jesieni trzeba to wykopywac i przechowywac w suchym i chlodnym pomieszczeniu? Kurcze, nie mam piwnicy, nie mam za bardzo gdzie tego trzymac jakby co.
  • A jeszcze spytam: to jest na tyle ladne, zeby to trzymac w salonie czy taki badyl?
  • Ooo, to widze roslina nie dla mnie. W tym roku nie bede sobie zawracac tym kontramary. Wolę husiać dzidziusia a nie hibiskusia ;)
    Podziękowali 3kiwi Agax4 madzikg
  • Na ślimaki jest jeden świetny ekologiczny sposób, ale nie każdemu odpowiada, mianowicie kaczki. Uwielbiają ślimaki, a przy tym nie rozgrzebują ogrodu. Owszem kapustę czy sałatę mogą zjeść, ale jak tego typu rośliny odgrodzić, to wybiorą ślimiory z każdego zakątka. Kiedyś miałam taką straż ogrodniczą. Rano startowały na wyścigi i sprawdzały dziobami każdy zakątek, ale wiadomo, że nie każdy chce taki rodzaj ekologii. :D
    Ziemniaki w worku kiedyś sadziłam. Plon głowy nie urywał, ale jakiś tam był. Generalnie ziemniaki są bardzo żarłoczne, więc potrzebują żyznej ziemi.
    Podziękowali 2Agax4 Pola
  • @katarzynamarta u Ciebie tez slimaki grasuja? Bo jesli taaaak...toooo: oprocz tunelu na tarasie czeka nas jeszcze hodowla kaczek. Wchodzisz w to?
    Podziękowali 3Elf77 Agax4 Basja
  • ja już mam kaczuszki ,ciekawe czy wysiedzą małe kaczątka ....
    Podziękowali 1Agax4
  • No chyba tak, chociaż nie przeszkadza mi ten efekt uboczny....
    Podziękowali 2kiwi Elf77
  • Rejczel powiedział(a):
    A to dziady...nie wiedzialam o tej Warcie :/ Straszne. Bros to jest potentat, produkuja trutki na myszy, spreye na komary i kleszcze, specyfiki na mrowki i slimaki. 
    Bo  przez dwa lata szukali winnego i dowodów (choć i tak wszyscy byli przekonani, ze to ich sprawka). Oficjalnie jeszcze nikogo nie ukarali, ale twierdzą, ze dowody są mocne. A wyrosla na potentata z małej firemki, która się mieściła w baraku koło mojej podstawówki, gdy do niej chodziłam te 20 lat temu...
    Podziękowali 2Rejczel madzikg
  • Rejczel powiedział(a):
    @katarzynamarta u Ciebie tez slimaki grasuja? Bo jesli taaaak...toooo: oprocz tunelu na tarasie czeka nas jeszcze hodowla kaczek. Wchodzisz w to?
    eee tam, jak na tarasie, to już można samemu zapolować, kaczki są do zadań specjalnych jak duża działka czy ogród.
  • @Hania, a co zamiast Brosa na mrówki, ślimaki itepe? Bo oni w sumie prawie monopoliści w wielu sklepach :/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.