Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1183184186188189193

Komentarz

  • To dla odstraszenia się pryska?
  • Metoda z piwem na ślimaki - super!!! ale muszę kolejne kupić bo pada i wszystko się wypłukało. W końcu udało mi się zjeść jakąś nienadgryzioną dojrzałą truskawkę :) i kwiatki kiełkujące odżyły trochę. Nie wiem czy tylko szałwia się podniesie po tym obgryzaniu.
    Dzięki za ostrzeżenie przed granulkami bo kotek by mój ucierpiał a tak buszuje w ogródku i łapie myszy i próbuje złapać kreta.
  • Jeszcze astry bardzo zwabiają ślimaki, u mnie zostały kikuty roślinek. Idą deszcze  to znowu tego wylezie :(
  • Hmmm... Przekonałyście mnie,  kupię pierwsze w życiu piwo. Dla ślimaków   :D
    Tylko jakie, bo się nie znam a może wybredne są? :D
  • Jest tylko jeden szkopuł - nie cierpię zapachu piwa. Obawiam się,  że to głównie będzie metoda na odstraszanie Bambidu z ogrodu ;)
  • ciemne, porter (ono chyba słodsze i je kusi niż zwykłe jasne) 
    topią się i trzeba to potem wyrzucić  B)
    Podziękowali 1Bambidu
  • Reds to piwo z sokiem, mnie nie pachnie jak piwo tylko oranżada 
  • Bambidu powiedział(a):
    Hmmm... Przekonałyście mnie,  kupię pierwsze w życiu piwo. Dla ślimaków   :D
    Tylko jakie, bo się nie znam a może wybredne są? :D
    Ciemne. Ja kupiłam portera 
  • Co z kwiatów można/warto jeszcze dosiać teraz?
  • Na pewno aksamitki.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano czerwiec 2020
    Raczej wysadzić kupione, raczej nic już nie zakwitnie, późno na sianie.
    Podziękowali 2Skatarzyna Agax4
  • edytowano czerwiec 2020
    hipolit powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Hmmm... Przekonałyście mnie,  kupię pierwsze w życiu piwo. Dla ślimaków   :D
    Tylko jakie, bo się nie znam a może wybredne są? :D
    Ciemne. Ja kupiłam portera 
    No to jeszcze napiszcie @hipolit, @Agax4 ; jakie duże i głębokie dajecie te pojemniki i ile  im tego trzeba nalać.
    I czy mi to nie zwabi slimakow z calej okolicy na grządkę jak tam wkopię.
    I jak często trzeba wymieniać/dolewać?
    Izka powiedział(a):
    Reds to piwo z sokiem, mnie nie pachnie jak piwo tylko oranżada 
    A ślimaki się zorientują,  że piwo? ;)
    Na razie kupiłam ciemne jakieś. Nie znam się za ząb.
  • Ja bym im kupila Tatre i niech trąbią, cwaniaki.
  • Bambidu powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Hmmm... Przekonałyście mnie,  kupię pierwsze w życiu piwo. Dla ślimaków   :D
    Tylko jakie, bo się nie znam a może wybredne są? :D
    Ciemne. Ja kupiłam portera 
    No to jeszcze napiszcie @hipolit, @Agax4 ; jakie duże i głębokie dajecie te pojemniki i ile  im tego trzeba nalać.
    I czy mi to nie zwabi slimakow z calej okolicy na grządkę jak tam wkopię.
    I jak często trzeba wymieniać/dolewać?
    Izka powiedział(a):
    Reds to piwo z sokiem, mnie nie pachnie jak piwo tylko oranżada 
    A ślimaki się zorientują,  że piwo? ;)
    Na razie kupiłam ciemne jakieś. Nie znam się za ząb.
    Zmieniasz jk widzisz ze one potopione, takie oślizłe i mętne się zdobi. 
    Ja leje na spodki z doniczek (małe spodki) albo takie tacki https://allegro.pl/oferta/talerze-plastikowe-100-szt-jednorazowe-naczynia-6698776453

    piwo ma być ciemne. Dla mnie ciemne to Porter, ale Karmi tez w sumie ciemne ;)
    maz mówi mi tu- byleby ciemne 

    jak mi polecono ten sposób to miałam tylko Warkę porzeczkowa w lodowce, wiec warka uraczylam
    i tez coś się tam potopilo. 
  • kupiłam jakiś najtańszy porter w sklepie i na spodki od doniczek, postawiłam tam gdzie największe szkody robią - czyli w truskawkach i kiełkujących daliach, szałwii, zmieniam lokalizację co jakiś czas i dolać trzeba nowe bo pada :(
    jest ich zdecydowanie mniej
    i polecam grządkę podniesioną - tam nie wchodzą, wysokość skrzyni ok. 50 cm, plus wysypany żwirek wkoło... sałata rośnie i cała reszta nie obżarta
    w przyszłym roku planuję przesadzić truskawki do podobnej skrzyni bez dna ale z siatką od kretów pod spodem
  • edytowano czerwiec 2020
    My mamy w takich donicach 
    Nie potrafię foty wrzucić ;)

    donice wysokie a właziły i żarly 
  • edytowano czerwiec 2020
    Chyba nie w wysokości sztuka, tylko w żwirku po drodze. Ponoć deikatne są i ostrego nie lubią ale...
    Ja mam jakieś pancerne abstynenty. Rozsypane wokół dyni skorupki jajek nie robią na nich żadnego wrażenia spaceruja po nich jak po parkowych alejkach. Siedzą i żrą liście w odleglosci 20 cm od piwa, którym w ogóle nie są zainteresowane. W trzy piwne pułapki w różnych (uczęszczanych przez nie)  miejscach ogrodu od 2 dni nie złapał sie ANI JEDEN ślimak.  Chyba dołączę do wieczornych wypraw łowieckich męża, bo to jedyny skuteczny sposób.  A tak się chciałam wymigać... :/
    Podziękowali 2Katanna Agax4
  • Jak połowisz w tym roku to w przyszłym może być zupełny luz ze ślimakami
  • edytowano czerwiec 2020
    My też zbieramy ślimaki ze skorupek i z kawy. Wieczorami są ich straszne ilości.  Mamy mały namiocik na ogorki i też tam dotarły. Do piwa trochę lezą, ale bez szału. Mąż jest bardziej skuteczny. Macie jakiś sposob na w miarę humanitarną likwidację? Mąż zasypuje solą i leje wrzątkiem. Okropne.
  • Katanna powiedział(a):
    Do piwa trochę lezą, ale bez szału. Mąż jest bardziej skuteczny.
    :D
    Podziękowali 1Agax4
  • Nie wiem, czy ta smierc w piwie nie jest najbardziej humanitarna, booo...mam nadzieje, ze one juz 'po pijanemu' sie topia... Solenie jest bestialskie, tez kiedys solilam te slimaki ale nie moge patrzec, jak potem zwijaja sie w konwulsjach :s
  • Nasze jadą na wycieczkę  ;)
  • Najlepiej by bylo, gdyby mialy jakiegos naturalnego konsumenta ale zaden ptak ani gad nie chce tego paskudztwa tknac. 
  • Ha ha @Bambidu, zabawnie wyszło ;)

    Czyli wynosicie gdzieś daleko?

    @Rejczel no właśnie miałam w tym piwie nadzieję, ale idzie do niego znikomy procent.
  • Może moim "ślimorom" też to piwo się znudzi. Solą też sypię i zbieram.
    Jest taki ptaszek co je to paskudztwo - ale u nas nie widziałam, ale u mojej mamy bardziej w centrum Krakowa są i ładnie zjadają pełzaczy - tak że nie ma problemu.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Paszkot
    Do donic ślimaki też włażą :( lawenda pogryziona.
    Podwyższona ma taki rancik w koło i ten żwirek - i na razie żadnego tam nie znalazłam.
  • nasze idą popływać ;) ale ja mam malutko może dwa/trzy ślimaki na tydzień wynosze z ogródka, za to sąsiadce i mojej mamie zreją równo na potękę
  • @Agax4 niestety ale paszkot nie zjada tych szkodnikow :/ Paszkot odzywia sie normalnymi slimakami, pomrow "w naturalnym środowisku nie ma wrogów, którzy mogliby w wystarczający sposób redukować jego populację"  - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pomrów_wielki

    Podziękowali 1Agax4
  • Serio szukacie bardziej humanitarnych sposobów na ślimaki, które szkody robią?
    wszy tez wybieracie i wywozicie do lasu :D 
    Podziękowali 1Agax4
  • edytowano czerwiec 2020
    @hipolit ja szukam, bo mnie wyobraźnia męczy. Moja rodzina też się ze mnie nabija;)
    Śmierć dla ślimaków, ale szybka i bezbolesna;))
  • Czym odizolowac dolne liście sałaty  od podłoża, by nie zgniły od nadmiaru wilgoci?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.