Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

11617192122193

Komentarz

  • Agniesiu, głowa do góry! Zamiast w ogrodzie zasuwać to ja na orgu siedzę. ;))
    Ale mam poważny powód. Wiele prac wymaga siły fizycznej. Czyli potrzebny mąż. A ja mogę obrobić wokoło, przed i po jego pracy. No więc czekam do soboty. :-)
  • a mój ogródek straszy... 3 tygodnie chorób bez wychodzenia z domu a tu mrozy zapowiadaja... chyba wygrałam konkurs na najbardziej zaniedbany ogródek na forum  X_X
  • eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, na pewno nie .
  • Sluchajcie, co moge zrobic z pomodirem-samosiejka? Mialam w doniczce pomidory koktajlowe, dzieci zbieraly, gdzies rzucily i wyrosl mi piekny krzaczor. Wlasnie kwitnie. Czy jest sens przesadzac go (rosnie teraz miedzy kwiatkami) i brac do domu, czy niestety wywalic? Chyba w domu za ciemno bedzie, ale zal mi tej pieknej roslinki...
  • nie mam pojęcia. mam ten problem z tulipanem. sadziłam nowe we wrześniu i jedna cebulka wiosnę poczuła i wybiła. Też nie wiem,czy wykopać i do domu?
  • ale on już na jakieś 5 cm wyrósł-przykryć?
  • No dobra, mojego pomidora zasypal dzisiaj sn8eg z deszczem, juz po ptokach, niech zdycha ;)
  • Jestem zboczona- właśnie się złapałam na planowaniu co i gdzie posadzę na wiosnę i skąd ja wezmę tyle grządek
    :-))
  • A... tu jesteście. :-)

  • Bea, jak do mnie przyjedziesz to zobaczysz. U mnie to coś za coś. Idę w szaloną ilość pomidorów by później przeciery robić. Na naszej ziemi - toć to piachy mazowsza a nie ziemia - jak rosną chwasty to roślina nie da rady.

  • Z drzew to ja tylko brzoskwinie pryskam na kędzierzawość, bo bez tego nie ujedzie.
  • Ja mam namiot od tego roku.
  • Spij, ja jeszcze pracuję. Przez orga mało efektywna jestem ;)

  • edytowano stycznia 2013
    ja od tego roku mam hektar łąki ;)
    nie da rady tego nie zaorać - chłop nawet szpadla wbić nie dał rady.
    Ale bedziesz miała szaleństwo warzywne! Na takiej świeżej ziemi :-)
  • edytowano stycznia 2013

  • A ziemie to naprawdę mamy lichą pomimo ciągłego tworzenia próchnicy, nawożenia obornikiem... jest nadal bardzo przepuszczalna. Ale da się z niej coś wykrzesać. :-)
  • te króliki mnie bardzo zainteresowały :)
    Niektóre były pyszne, a niektóre będą. :P
  • Bea nie i potrafią się szybko rozmnażać :)
  • U mnie nie potrafią, bo nie mam jeszcze samca. Muszę kupić i 3 samiczki będę kryć.

    W hodowli proste.
  • W ogóle Savia - cudne są te Twoje pomidory! obejrzałam właśnie i się pozachwycałam :)
    Co roku masz tyle odmian?
  • W tym roku zaszalałam. Wcześniej było mniej, takie standartowe.
  • @Jadwiga - pod folia musiałam raz spryskać. I doszłam do wniosku, ze to o niebo lepsze, bo pryskane raz , a nie kilkanaście jak te na bazarze. Poza tym miałam pewność co do terminu karencji, nawet dodalam tydzień asekuracyjnie
  • Jeśli dobrze pamiętam to Mildexem.
  • Wow @Savia ;
    ja będę latem przejeżdżać przez Twoje okolice to juz zapowiadam, ze wpadnę na zakupy :)
  • @hipolit, muszę Cię zmartwić. Handlu nie uskuteczniam. Ale na dobrą sałatkę - zapraszam. :-)
  • dziękuję za zaproszenie :)

    Pokazałam mężowi Twoje pomidorki, oj zaświeciły Mu się oczka :D
    Kiedyś sadził sobie pomidorki w donicach raz z lepszym plonem, raz z gorszym.
    Niczym nie pryskaliśmy/sypaliśmy może dlatego. Do też słyszeliśmy, ze pomidora choć raz trzeba prysnąć, bo  wyjątkowo imają się ich  chorobska 
  • @Savia, piękne pomidory! A bawole serca już tak mają, te jakby pęknięcia. Ziemia rzeczywiście licha, ale, jak widać, pomidorom i tak dobrze. Zazdroszczę Ci nawodnienia. U mnie to największe problemy są z wodą.
    Ja już kilka razy robiłam podejscie do ogrodka warzywnego. Glowni groszek, fasolka. Plonu byly, ale przegralam z perzem. Z tylu za plotem, a do niedawna i z boku, mialam nieuprawiane pole. Jesienią mąż zaczął przygotowywać podniesione rabaty tuż koło domu. Ale potem był wypadek i nie mógł dokończyć. Teraz mam trzy spore prostokąty ze zdjętą darnią. Gościł u nas niedawno świeżo przybyły do Polski seminarzysta z Dominikany. Chciał się tam modlić, myśląc, że to trzy świeże groby!
  • Irenka oczami już widzę te  podwyższone rabaty, bardzo mi się podobają :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.