Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

11920222425193

Komentarz

  • W listopadzie można marchew siać?!
    Można, ale... trzeba się wstrzelić z pogodą by nie zdążyła skiełkować. Czasem nawet w grudniu się sieje. W marcu spokojnie.

    Bea, dla mnie wyznacznikiem do grochu (by nasiona nie zgniły) jest możliwość spokojnego wbicia szpadla w ziemię. W różnych rejonach Polski jest to różny czas.
  • Na zielony groszek jest pyszny i bardzo plenny groch niełuskany ze sklepu. Rewelacyjny do zupy itp. I podpór nie potrzebuje. Siałam, a potem mroziłam na zielono.
  • A stosujecie płodozmian?
    image
  • edytowano stycznia 2013
    tak @balum , choć nie wszedzie. W tunelu znów bedą pomidory, ale nawóz świeży i popiół wzbogaci.

    edit: tylko moe taki jak na rysunku. Dostosowuję do dawania nawozu, czyli takie rośliny na świeżym nawozie, potem takie co lubia przerobiony i takie co najmniej są wymagające. Mnie 3 lata wychodzi.
  • czytam, czytam i znowu będę miała problem, co siać a z czego zrezygnować- wszystkiego się nie da. Na pewno ze 3 rodzaje dyni będę chciała ......... 
    :x
  • edytowano stycznia 2013
    Oczy otwieram ze zdumienia.... Żyłam w błogiej niewiedzy( edit, to do płodozmianu)  ;)  
  • czytam, czytam i znowu będę miała problem, co siać a z czego zrezygnować- wszystkiego się nie da. Na pewno ze 3 rodzaje dyni będę chciała ......... 
    :x
    Ja mam już 5 odmian dyń :D Tylko gdzie ja to posadzę?
    W zeszłym roku miałam chyba 14 :D
  • Nie chcecie sprzedawać nadwyżek? (cos, jak uratuj rolnika/działkowca ;) )
  • Nie chcecie sprzedawać nadwyżek?
    Sądzisz, że przy moich pochłaniaczach są jakieś nadwyżki? ;)
  • Nie chcecie sprzedawać nadwyżek?
    Sądzisz, że przy moich pochłaniaczach są jakieś nadwyżki? ;)
  • Nasze królice:
    image

    image

    image

    I samiec rozpłodowy - wczorajszy nabytek :-)

    image

    image

    image

    W marcu będziemy dopuszczać. Jak dobrze pójdzie doczekamy się gromadki młodych. :-)
  • edytowano lutego 2013
    @Bea
    balumek - przyjeżdżaj to trochę zabierzesz :D

    sprzedać to może nie, ale podzielić się chętnie :)
    Uwazaj, bo jesteś na trasie naszego urlopu nad morzem...nawet na satelicie podziwiałam Wasze okolice. Cudo!
    A ja serio pytałam, bo od miesiaca nie jemy ziemniaków....kolejny worek do wyrzucenia! Czarne w srodku! A to za kazdym razem inny dostawca....Zaraza jakaś?

    I pytanie do działkowców: gdzie nabywacie nasiona? Ze stojaka w ogrodniczym, czy z poprzednich zbiorów są? Dynie mam od Ani, ale takie marchewki, kapusty, pomidory i inne to musze jakoś wybrać z mnogości odmian. Macie jakies sprawdzone, czy zwykła loteria...?
  • To co da się zebrać i kalkuluje się (dynie, pomidory, koper, bakłażany, papryki...) własne. Reszte kupuje przez internet. Losowo.
  • Do Ciebie to wiosną na szkolenie przyjeżdzam!  ;;) Z kajecikiem.
  • Do Ciebie to wiosną na szkolenie przyjeżdzam!  ;;) Z kajecikiem.
    Przyjedź. Po Wielkanocy będę free. :-)
  • Balum, ja kupuję chętnie w Pnos przez net. Odmiany - albo trzeba czytać, albo próbować i potem już kupować te, które smakują. Warto zwracać uwagę na długość okresu wegetacji (np. bób Bizon na stos. krótki),  z rzodkiewek fajna jest Jutrzenka, bo stos. łagodna. Groch lubię Telefon - ma duże, płaskie strączki, doskonałe do dań duszonych. Tak jest ze wszystkim, różne odmiany różnie smakują. W zależności od tego, ile mamy miejsca, czasu, chętnych do jedzenia można siać np. groch najwczesniejszy i późniejszy, by plonowanie wydłużyć w czasie. Tak samo z innymi uprawami.
  • Ania D., czy można już u Ciebie zamówić nasiona dyni?
  • Agnieszkamama, piszę priv.
  • ech,byłam dziś w Obi i Praktikerze i już są stoiska z nasionami
    :D

    tup tup tup (niecierpliwość zżera mnie )
  • AniuD jak najlepiej przechowywać w lodowce rozkrojone dynie? W co zawijać albo nie zawijać?
  • Długość przechowywania dyni w lodówce jest związana z tym, jak ona jest wilgotna. Mokre dynie, typu Melonowa Żółta, szybko się psują, im bardziej sucha dynia, tym dlużej może leżeć. Ja nie zawijam, trzymam normalnie na półce. Generalnie preferuję dynie takiej średniej wielkości, żeby w miarę szybko można było ją zużyć.
  • Pytam, bo dla @Inka mam przetrzymać do poniedziałku. U nas wielka banana wtrzachna w dwa dni, ale nie być byc samolubem ;)
  • Agnieszkamama, ja sezon zaczynam od posiania bobu do kubeczków, zawsze jest to ok. 20 lutego. Potem, niecały miesiąc później, idą sadzonki do ziemi. Jak bób skiełkuje w domu i troszkę podrośnie, to idzie na balkon. Wytrzymuje zimno do ok.-5.
  • edytowano lutego 2013
    E, tyle to przetrzyma :-)
  • E, tyle to przetrzyma :-)

    Dzis kroilam. Dzięki :-)
  • Ania D., czy można już u Ciebie zamówić nasiona dyni?



    Aniu mogę też zamówić?
  • O cytowałam Agnieszkę.:)

    Założyłam już zeszyt tzw. działkowy i też planuję warzywnik.

  • edytowano lutego 2013
    Bea, jak będziesz siać poziomki to na nieco ubita glebe i lekko piaskiem przez sitko przysyp. One światło potrzebują by wzejsc.
  • @AniaD. -ja też bym chciała nabyć dosłownie kilka nasion ,ale coś nie chce mi się otworzyć Twój profil , żeby wysłać priv.

    Ale interesuje mnie tylko sprzedaż ,żadnych gratisów
    :P
  • edytowano lutego 2013

    Bea sadzonkami poziomek, truskawek mogę się podzielić.  One rosną jak szalone.

    Czy dobrze zrozumiałam siewki można trzymać w domu. ok 20 st. nie przeszkadza. Ciekawe jaki będzie marzec w tym roku.   

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.