Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

13233353738193

Komentarz

  • Ula, a jaka to wieloletnia pietruszka naciowa? Do tej pory znałam tylko takie dwuletnie. Chętnie bym sobie taką posiała.
  • edytowano maja 2013
    Ja też mam taka pietruszkę. Cala zimę miałam w tunelu. To wersja lisciowa - bez korzenia.
  • Savia, ale Ty pewnie mówisz o pietruszce naciowej. Rośnie w liście, ma ich dużo, ale nie jest wieloletnia. Jest dwuletnia jak zwykła pietruszka. Sieję taką u siebie co roku. Liście zrywa się przez pierwsze lato, można w zimie i potem przez wiosnę. W lecie zaczyna wypuszczać pędy kwiatowe i powoli kończy się zbiór liści. Dlatego co roku tę pietruszkę naciową się sieje. A ciekawi mnie taka pietruszka wieloletnia, bo o czymś takim nie słyszałam. A szczypiorek siedmioletni to pewnie cebula siedmiolatka.
  • Byc może. Pierwszy raz wysialam, wiec powiem po jesieni. Nie mniej kojarzy mi się, ze na opakowaniu było wieloletnia, ale teraz nie dam głowy.
  • w oczekiwaniu na 16 maja ;) 


  • Łał! =D>
  • ten jeden pomidorek to dla mnie
    ;)


    =D>
  • Moje (prawie) wszystko posadzone. Normalnie tak mi komary dupsko ścięły przy tej robocie, ze.. :((
  • Dziewczyny - nie wiem,co to za konkretnie gatunek - po prostu jak zakladalam swój pierwszy ogrodek to go wysialam, wyroslo kilka roslinek i tak co roku od 5 (chyba) lat odrasta. To taka pietruszka naciowa. W zeszlym roku np. zupelnie ja przkopalam i tez odrosla. Tylko nie wiem, czy w koncu jej nei zniszczylam - teraz rosla wsród szczawiu, który posialam w zeszlym roku, wiec postanowilam ja przeniesc na nowe miejsce i calkiem oklapla. mam nadzieje, ze jednak sie przjmie. 
  • Wie! Nie widziałam takiego cuda na oczy. Skąd to wziąć?
  • Spróbuję jeszcze poszukać, ale w oczy mi się takowa nie rzuciła, może byś się ew. podzieliła kilkoma nasionami?
  • Bea, totot? A gdzie można to kupić i jak się nazywa?
  • Bea paczka poszła. Pakowanie roślinek nie jest wcale łatwe jeszcze robiąc to 1 raz. A folię spożywczą wcięło, podobno w szkole była potrzebna:) Chciałam u znajomych wykopać konwalie, ale nikt nie miał łopatki. Tak to jest w blokowisku.  Radzili tak jak Bea jesienią. Choć i głosy były, że teraz. Może tak jak Bea mówi. Jesienią lepiej. Dziś na działkach widziałam sporo konwalii, ale nie było tam właścicieli. Do jesieni na pewno kogoś poproszę i będą konwalie.  

    Dziewczyny teraz tylko do Bea wysłałam poziomki przede wszystkim. Obiecane!!! Nie dam rady reszcie na razie, zapomniałam o zobowiązaniu w przedszkolu, Muszę szyć stroje, bo całą rodzinką występujemy.

     

    Ta pietruszka co Bea pisze to karbowana naciowa. Miałam ją 2 lata temu. Nie ma takiego zapachu jak normalna, ale jest ciekawa. Ładnie rosła.  Teraz też jej nie widziałam w nasiennym. Jeszcze zobaczę.

  • Moja pietruszka przy przesadzaniu miala troche korzenia, ale nie tak duzo, jak powinna miec zwykla. Jesli odbije to zrobie jej zdjecie :)
  • jukaa uwielbiam czytać Twoje wpisy ogródkowe!
  • Czyli to taka zwykła pietruszka naciowa? Ja sieję często Festival. Z przetrzymaniem u mnie problem, bo jesienią nornice wyżerają to, co pod ziemią i jak chcę zerwać trochę natki, to zostaje mi w ręku cała naciowa czuprynka.. Sąsiad pokazał nam jakiś preparat eko na normice, w składzie tylko olejek (może herbaciany, nie pamiętam), zobaczymy czy da rade. Nie dość, że mamy co roku krety, to jescze coraz więcej nornic. Zżerają mi dalie, paskudy.
  • edytowano maja 2013
    Dostałam pod dzierżawę stare drzewa owocowe. Co moge dla nich zrobić na obecnym etapie (opadają płatki), aby podwyższyć jakośc plonów ? Rosną sobie bez opieki od paru lat i nieco wydziczały. Na co zwrócić uwagę, czymś nawozić/opryskać  (czym najlepiej)? Przyznam, że nie bardzo wiem nawet, co jest co.....dopytam gospodarzy (tabliczki porobię ;) )
  • Zdjecie klapnietej pietruszki ;)
  • a mu dajemy gnojowice  na te  gruszki   czeresnie  ,pozeczki , aronie 
    czyli pół wiadra   gnoju  kurzecego   wody i zostawiamy na 2 tygodnie  jak podlewamy to  rozcienczamy  woda
  • Wróce do tematu pomidorów i chleba :)
    Czy pod pomidory wkladacie chleb na zakwasie, na drodzdzach, czy wszystko jedno? Zytni, czy moze jednak pszenny - razowy itp.? Jutro bede kupowac sadzonki i sadzic. Duzo tego chlebka? Dopytuje sie, bo maż mnie poprosil :))
    Musze jeszcze zrobic ogrodzenie, bo wszystkie okoliczne psy i moje wlasne tez - depcza po tym, co wyroslo, a do tego wygrzewaja sie na agrowłokninie. 
  • ja daje troche gnoju  krowieczego  po sadzonki  pomidorowe 
    http://replik.pl/f/merkaba/3Hpu3sqQoL/uprawa-pomidorow.pdf
  • Pod pomidory polecaja skórkę z banana (link od Jadwigi): http://nasze-srodowisko.blogspot.com/2011/04/opryski-naturalne.html
  • Ula, ja dawałam taki, jaki miałam. Suszyłam przez jakiś czas to, co mi zostawało niezjedzone. Dawałam kilka kawałków takiego suszonego, w sumie mogła to być kromka. Nie ma znaczenia jaki to chleb i czy suchy czy świeży.
    Skórka od banana mniej mi się podoba, bo jest mocno nasączona chemią. Na pewno ma sporo minerałów, nie przeczę, ale patrząc na to, jak pryskane są sprowadzane owoce, to jednak nie dawałabym tego ani pod warzywa ani na kompost.
  • u mnie oczywiście nadal posucha :/
    rzodkiewka z sałatą nadal ledwo z nad ziemi wyrastają i jakieś takie marne
    zasiane zioła nie wzeszły ani trochę
    posadzona sałata i czosnek zwiędły i zmarniały do reszty

    jedynie ładnie się trzyma seler i melisa, planuję dokupić jeszcze zioła w zamian tych co sie nie pofatygowały wykiełkować

    za to z rozsad od Ani nie wzeszly w doniczkach tylko 4 na ponad 20 więc jest ok :) po niedzieli idą w ziemię
  • dostałam go od sąsiadki no to wsadziłam w puste miejsce, no ale :/
    wczoraj kupiłam jeszcze pomidorki koktajlowe, poziomki i rozmaryn - zobaczymy co z nimi się stanie
    jakby się fajnie te pomidorki przyjęły to jeszcze dokupię

    a koperek mogę teraz jeszcze posiać?


    aa groszek mi wzszedł :) i ładnie pnie się w górę o tak z niego jestem dumna :)
  • Jadwigo, a siałaś do ziemi w domu? W tym roku sama się przekonałam, że ziemia uniwersalna do warzyw nie nadaje się do siania. Rośliny o małych nasiona nie wschodziły mi w niej lub kiełkowały słabo i w małej ilości. Za dużo jest tam nawozu.
  • edytowano maja 2013

    wczoraj kupiłam jeszcze pomidorki koktajlowe, poziomki i rozmaryn - zobaczymy co z nimi się stanie
    jakby się fajnie te pomidorki przyjęły to jeszcze dokupię


    @uJa ;

    foch  [-(
  • Zaraz jedziemy szukać sadzonek pomidorków, a tymczasem chwalę się rabatką ziołową :)
    W wanience chciałam mini oczko, z tatarakiem np. ale Mikołaj rzucił cegłę do wody i rozwalił dno. Muszę znaleźć inną balię do wkopania.
  • Czy jest sens uszlachetniać jakos glinistą ziemię w ogrodzie, czy dać se spokój z ogrodnictwem i od razy wyłożyć betonem...?
    ;) 
  • u mnie ładnie wzeszły rzodkiewki i groszek cukrowy.
    Ale bób przepadł - nie wiem, może jednak za głęboko wsadziłam? potem były deszcze, a u nas ciężka, gliniasta ziemia - "uklepała się" zbita warstwa.

    Dziś wsadzam zioła i dynię, sieję fasolkę.

    A kiedy kalarepkę siać? teraz ok, czy za późno/ wcześnie?
    dzięki,
    k.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.