Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

13738404243193

Komentarz

  • Przy tak zimnych nocach, jak były jeszcze kilka dni temu, nic dziwnego, ze pomidory łapie zaraza. u mnie rok temu nic nie było, nie musiałam pryskać, ale było ciepło.
  • Zimno i generalnie bardzo mokro. Teraz są dni suche, ale długo, długo padało...
  • A ja mam juz jedna (przynajmniej ) malutka dyńkę :))
  • @Bea - ratunkupomocy. wyłóż mi jeszcze raz, dużymi literami , o tych kwiatach męskich i żeńskich, na dynioawatych. co ja mam z nimi robić????
    jukka, chcesz zapylać? Czemu nie zostawisz tego owadom?

    No chyba, że planujesz uzyskać "czyste odmianowo" nasiona... Jeśli tak, to napiszę. Tylko określ się. ;)
  • Jukaa, nie robisz nic. Zostawiasz roślinie i owadom pracę. Ew. ok. 15 sierpnia, jeśli masz czas, ochotę etc. to nad ostatnim owocem zostawiasz dwa liście i ucinasz pędy. Wtedy cała siła rośliny idzie w te owoce, co już są, nie zajmuje się ciągle nowymi. Ja tak nie robię, bo nigdy czasu (i ochoty) nie mam. Dynie to super proste w uprawie rośliny. Nic nie skubiesz, nic przy nich nie robisz - poza początkowym plewieniem, które potem się kończy, bo duże liście zasłaniają ziemię.
  • mój groszek dopiero wypuścił strączki
    pomidory mają jakieś marne żółtawe liście (i kwiatki ;)
    nowa rzodkiewka wzeszła ale równie marnie
    sałata jw

    rośnie ładnie tylko melisa i oregano i poziomki

    reszta to porażka :/

    u mojej mamy dynie od Ani rosną ładne, ale co ciekawe w tym samym dniu były nasiane prosto do ziemi cukinie jak i przesadzone sadzonki dyń, a cukinie wyprzedziły dynie znacznie we wzroście, teraz już się zrównują :)
  • Jukaa - albo pomylone nasiona, albo nasiona pobrane z własnych owoców (czyli mieszańce) albo taka dynia (dynie mogą być też podłużne, to są typu banana).
  • Moze to makaronowa, tez sa podlużne i nieduze.
  • Jukaa, nie dosłownie kabaczek, ale dynie są różne. Jak pisze Ula - może to być makaronowa, może inna z podłużnych. Dyniowate łatwo się ze sobą krzyżują, nie wszystkie ze soba, ale sporo. Kiedyś dostałam nasiona, które miały być nasionami patisona. Ofiarodawca nie powiedział, że to jego własne nasiona. Wyrosło nie wiadomo co, owoce takie kabaczkowate. Owszem, roślina plenna niesamowicie, ale owoce niesmaczne, z grubą skórką.
  • Jukaa, a możesz wstawić zdjęcie? Jestem b. ciekawa, choć pewnie na etapie młodziutkiego owoca trudno będzie pwoiedzieć, czy to dynia z odmian ustalonych czy mieszaniec.
  • @jukaa ;
     a jak lubczyk się czuje??
    chyba już na dobre się przyjął.?
     

  • się czuł dobrze, dopóki go brutalnie nie potraktowali przy zakładaniu oczyszczalni  

    pogięli mu gałązki, małpy jedne, mam nadzieję że odbije po odchorowaniu
    pewnie odżyje,jak nie to nowego dam.
  • Jestem trochę zmartwiona, bo moje dynie się super rozrosły, dużo kwiatów,ale póki co tylko jedną dyńkę zaobserwowałam :(
  • ciesz się ze kwitną ;) moje jeszcze nie zaczęły


    a
    pomidorki zdechły całkiem (te co miały ładne listki i nie zapowiadały tragedii)
  • Nasze pomidorki koktajlowe dojrzewają. A dyńki dopiero kwitną.
  • @agnieszkamama to naturalne, ze wpierw pojawia sięie sporo kwiatów męskich, a potem dopiero żeńskie i wraz z nimi owoce.
  • Co się mogło stać?że kwatki posadzone w tej samej ziemii,na tej samej ścianie to jedne mi padają i inne pięknie kwitną? 

    Może @Agnieszka5 coś poradzi?
  • edytowano lipca 2013

    się czuł dobrze, dopóki go brutalnie nie potraktowali przy zakładaniu oczyszczalni  

    pogięli mu gałązki, małpy jedne, mam nadzieję że odbije po odchorowaniu
    pewnie odżyje,jak nie to nowego dam.
    Bridget- masz więcej...? (błagalnie)
  • się czuł dobrze, dopóki go brutalnie nie potraktowali przy zakładaniu oczyszczalni  

    pogięli mu gałązki, małpy jedne, mam nadzieję że odbije po odchorowaniu
    pewnie odżyje,jak nie to nowego dam.
    Bridget- masz więcej...? (błagalnie)
    jasne ,że mam i muszę do @MamaMika wysłać jeszcze...
     pomyślę nad wysyłką i postaram się Wam wysłać . 
    W razie czego adres na priva,jutro jadę do Kośc.
  • A ja to chyba całkiem z warzyw zrezygnuję... :( 
    Sama się borykam, a ziemia słabiutka, kolejny rok mizeroty takie, tylko zielsko wielgachne... :(
    No, normalnie załamuję się...
  • Obornik granulowany...???
  •  Przyniosłam pierwszą cukinię. Ale fajnie. Dynie kwitną, pomidorki mają pierwsze owoce. Ale dolne listki żółkną.  

    @Olesia taki obornik sprzedają w sklepach ogrodniczych. W kwiaty w doniczki też się go daje. Ja podlewam rozcieńczonym obornikiem i pokrzywą. Ale nie ma jak jesienne nawożenie. 

    Ale niespodzianki parę dni mnie nie było a na działce już dojrzała wiśnia i porzeczka czarna.

     

  • @Anna78 to naturalne, ze dolne liście pomidorów obumierają. Jeśli reszta jest w dobrej kondycji to nie pa powodu do niepokoju tylko usunąć to co suche (odlamac). Usuwać w słoneczny, suchy dzień.
  • edytowano lipca 2013

    O dzięki, mój mąż optymista pokazuj mi dziś, że pomidory padają.  Patrzę, jak padają  mają owoce. Trochę mnie zasmucił z tymi liśćmi. Ja mu padnę, żeby się nie ździwił, nas wywozi na wakacje a my mu zostawimy pomidorki.

     

  • edytowano lipca 2013
    Bridget, surfinia jest wrażliwa na zalanie. Już lepiej ją trochę przesuszyć niż zalać. Zalana padnie szybko i trudno ją uratować. 
    Agnieszkamama, dynie muszą na początku rozbudować masę liściową, bo inaczej potem nie wykarmią owoców. Dopiero jak liście się rozrosną, to zaczną pojawiać się kwiaty.
    Olesia - bez nawozu nie będzie plonów. Co roku rośliny pobierają składniki pokarmowe, więc ziemia jest coraz uboższa. kompost koniecznie, warto też szukać obornika końskiego. Granulowany lepiej do roślin doniczkowych, do warzyw nie dawałabym. Obornik lepiej dać jesienią, tylko nie pod marchew.
  • Możecie się podzielić swoimi sposobami na wykorzystanie LAWENDY? Mam pierwszy raz w tym rok,ale malutko,bo kupiłam dwie kępki. Czy taka ilosc wystarczy do czegokolwiek?
  • To ja sie dolaczam z ogorecznikiem ;)
    Posialam to to, wyrosly wielkie rosliny z kwiatkami i tak sobie rosnie ;)
  • chcę wszystkim polecić tę oto fasolę pnącą,super na płoty, altanki itp. mały koszt, a fajnie wygląda i szybko rośnie !!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.