Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

13839414344193

Komentarz

  • @agnieszkamama czy aby ta fasola to nie jest jaś o czarnych nasionach (lub ciapkowanych)?
    To ja sie dolaczam z ogorecznikiem ;)
    Posialam to to, wyrosly wielkie rosliny z kwiatkami i tak sobie rosnie ;)
    Swego czasu czytałam o szkodliwości ogórecznika, że niestety spadł z piedestału. :-(
  • Savia, raczej bym powiedziała,że nasiona ciemnofioletowe,ciapkowate.Nazwy niestety nie znam, bo dostałam od babci.
  • To jest Jaś. Jadalny. :-) I pyszny. Zaraz fotę znajdę...
  • biały jaś i ciemny jaś. Zawsze siję je razem. Pięknie wyglądają jak kwitną na "narodowo" ;)
  • na opakowaniu bylo tylko o jadanych kwaiatach i listkach - nie sadzilam, ze wyrosnie taka kobyla ;)
  • @Ula zdania są podzielone.

    cytuję:
    W nowych publikacjach naukowych spotkałem się z informacjami takimi jak:
    "ze względu na obecność w zielu szkodliwych dla zdrowia związków nie stosuje się wyciągów z niego w leczeniu wewnętrznym"
    a obok: "olej tłoczony z nasion nie zawiera szkodliwych substancji"

    Źródło "Zioła z Apteki Natury" wyd. 2007 r. str. 122.

    Zewnętrznie można stosować zawsze.
  • tak, to ten !!
  • Jukaa, owoce będzie z kwiatu żeńskiego. Kwiat żeński łatwo poznać, pod płatkami ma malutki owocek. Męski ma dłuższą łodyżkę, bez kuleczki. Zwykle na początku są kwiaty męskie, potem zaczynają się pojawiać żeńskie. Ilośc owoców na roślinie jest różna, w zależności od odmiany i od żyzności głeby. Jak gleba żyzna, nie zmęczona, dynie nie rosną jedna na drugiej, to owoców na niedużej odmianie może być 6-8. Przy gorszych warunkach owoców będzie mniej. Duże odmiany mają mniej owoców.
  • ja też mam obawy odnośnie ziemi :(
  • Jeśli macie kompost, gnojówkę z pokrzyw to jeszcze warto nawozić.
  • edytowano lipca 2013
    pokrzywa zwalcza  mszyce, przędziorkihttp://ogrodniktomek.pl/2012/03/naturalne-preparaty-przeciwko-chorobom-i-szkodnikom-gnojowki-wywary-napary-wyciagi-roztwory/

    tu terz ciekawe przepisy na gnojówki:)
    http://www.winogrona.dbv.pl/print.php?type=A&item_id=4

    gnojówką z pokrzyw rośliny można podlewać co 7 dni. Więc tu pozostaje
    kwestia odpowiedniego dawkowania takiej mieszanki, żeby nie spalić
    roślin.
    to z forum ogrodniczego
  • Jukaa ,ja ci miałam lubczyk wysłać. Ale wstyd :\">
  • Teraz to kiepsko,bo jest mojego wzrostu:(
  • A groszek Telefon się pięknie udał, żadnych robali. Czy jeżeli w okolicy nikt grochu nie siak,to jest madzeija,ze nada się do siewu?
  • Nasze młode ziemniaczki,mniam mniam
  • Nasze młode ziemniaczki,mniam mniam
  • oooooo,3 razy się wkleiło ??!!!
    8-}
  • edytowano lipca 2013
    Zebrałam w sumie dwa wiadra czarnej maliny. :-)

    A jakie dłonie śliczne mam ;)
  • Dziewczyny mam gałązkę z drzewa laurowego z owocami(?):
    image

    można te owoce wysadzić w doniczkę?
    Jeśli tak to od raz oberwać i wsadzić w ziemię, czy wpierw namoczyć ?
  • Ja jestem z frakcji namaczajacej,ale co do liści laurowych to domyślasz się,jak wygląda moja doświadczenie.
  • Hipolit, ja bym oberwała owoce, namoczyła sadzonkę, wsadziła do przepuszczalnej, lekko wilgotnej ziemi i przykryła słoikiem. Postawić gdzieś w widnym, ale nie słonecznym miejscu i zostawić.
  • A u nas kuleczki na winoroślach coraz większe!jupi!
  • @AniaD
    Aniu to nie sadzonka, niestety, tylko gałązka
    dałam dziś znajomej ( złota rączka do wszelakich roślin ) te owoce, niech wysadzi
    czekam aż mama wróci - Jej też pięknie wszelka zielenina rośnie - może coś z tego będzie

    Mama zasadziła małe niedojrzałe zasuszone daktylki i coś zaczęło Jej się zielenić w doniczce, jest więc nadzieja 
  • Hipolit AniaD pisała byś właśnie ta gałązkę wsadziła do ziemi by ja ukorzenic.

    Ja bym tylko dodała by oderwać listki, tylko na szczytach pozostawić ze dwa.

  • dziękuję za wskazówki

    oby coś wyrosło :D
    choć z moją ręką do kwiatów, to wątpliwe :D
  • Dziewczyny pierwsze jabłka z drzewa jedzą. :-)
  • Super! U mnie młodziutkie drzewko, bo kilka lat temu szczepiłam. W zeszłym roku były pierwsze owoce, w tym nieco więcej. Malutko, ale cieszy. :-)
  • jednak to ja na Syberii mieszkam, pierwsze papierówki za minimum dwa tygodnie, teraz jeszcze malutkie i całkiem zielone.
  • edytowano lipca 2013

    U nas też jedzą już jabłka. Dobrze, że mało w tym roku. Zaniedbałam cięcie pewnie dlatego.

     Lubię tą moją działkę.    Mam małe krzaczki czarnej porzeczki do wydania. Nie byłam pewna w tamtym roku czy się udało rozmnożyć.  Ktoś chciał we wcześniejszych postach krzaczki porzeczki, chyba  Piotr i Kasia.

    huba mi śliwkę węgierkę wcina:(  sporo suchych gałązek, ale owoc też ma, w sierpniu będę ją ogladać

     

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.