Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

13940424445193

Komentarz

  • Ja mam trochę,ale czy one dobre, nie wiem....mogę Ci trochę dać i przetestujesz smak za rok :D
  • U nas też jedzą już jabłka. Dobrze, że mało w tym roku. Zaniedbałam cięcie pewnie dlatego.

    Rok niestety jest lichy jeśli chodzi o jabłka. Za to brzoskwinie szaleją. :-)
  • Jadwiga, dobrze owocowały-słuchaj, to chyba w sierpniu mogę Ci dać, tak?Bo tak mi teść mówił-ja chcę przesadzać je, a raczej rozsadzać.
  • Wcieło mi post. Mąż tu w zakręty wchodzi. Mam truskawek od groma. Chyba, że jak wrócę po 15 to nie poznam działki. Teściowa dostała klucze:) Ma tylko podlewać, ale jak sadzonki jeszcze będą to wam wyślę. Odmiana poziomkowa taka. Słodziutka:)



  • Mama zasadziła małe niedojrzałe zasuszone daktylki i coś zaczęło Jej się zielenić w doniczce, jest więc nadzieja 
    Hipoliciu, nie chcę podważać talentów Twojej mamy, ale z daktylami to nawet ja sobie radzę ;)

    PS.Sezon jabłkowy (w kuchni, nie ogródku, rzecz jasna) zaczęłam wczoraj :D  :D  :D Geneva jest :-bd
  • U nas też jedzą już jabłka. Dobrze, że mało w tym roku. Zaniedbałam cięcie pewnie dlatego.

     Lubię tą moją działkę.    Mam małe krzaczki czarnej porzeczki do wydania. Nie byłam pewna w tamtym roku czy się udało rozmnożyć.  Ktoś chciał we wcześniejszych postach krzaczki porzeczki, chyba  Piotr i Kasia. huba mi śliwkę węgierkę wcina:(  sporo suchych gałązek, ale owoc też ma, w sierpniu będę ją ogladać 
    napisałam priv :)
  • Moje pierwsze dynie - ciekawe, co z nich wyrosnie :))
  • cudne. uwielbiam działkowanie
  • Ktos pisal , ze mu zamiast dyni wyrosl kabaczek - niektore moje tez troche na razie przypominaja, co widac na zdjeciach na poprzedniej stronie, ale nie sadze, zeby skonczylo sie kabaczkiem, bo nasionka byly z pewnego źrodla - od Ani.D
  • Doradźcie, co jeszcze mogę wysiać teraz, na późny zbiór? Siejecie jeszcze coś teraz?
  • No właśnie z tą fasolką chcę działać,bo całą grządkę zebrałam, a bardzo nam smakuje. A kapusta pekińska dobrze rośnie, czy jak po grudzie?
    :-S
  • w temacie, właśnie działam,męża z córą posłałam w świat to mam czas :)
  • edytowano lipca 2013
    Wspaniale, Jadwigo. 
    Nasze dwa krzaczki niegdyś posadzone jeszcze nie owocowały. :(
    Jeden (z posadzonych  4. wiosną) został zadeptany starannie, choć może w przyszłym roku odbije, bo te pierwsze też nie raz myślałam, że zniszczone, a odżyły. Jesienią będę mieć miejsce już docelowe na więcej. Jakieś proste w uprawie altanowce chcę wsadzić. :)
  • Marzę o zarośniętym winogronami tarasie.  8->
  • U nas barierki już są, ale betonowe ścianki jeszcze nie są obłożone cegiełkami, ale myślę, że to kwestia najdalej miesiąca i będziemy mogli sadzić.
  • U nas mnóstwo pomidorów-tylko czemu wciąż zielone?!
    :-?
    i dyńki moje kochane coraz ładniejsze
    =D>
  • Moje dynie chyba oszalaly, najgorzej, ze nie umiem wprowadzic w czyn zalecen , czyli uszczykiwania pedu jak iles tam sie zawiaże, bo sa takie pomieszane, ze juz nie wiem, ktore rosna na ktorym krzaczku :))
    A niby sadzilam tak co metr, metr dwadziescia. Musze wrocic do rozpiski, bo odkrylam kilka coraz ciekawszych okazów - mam jedna "kwadraowa"i zielona oraz jedna "tykwe".   Najwiecej jest jasnozielonych okraglych. Jedne cos maja nie tak, bo wiedze, ze zamiast rosnac lapia zgnilizne przy kwiatku - jeden gatunek zaobserwowala, ze cos takiego sie dzieje. Jeden gatunek ma zoltawe liscie, mam nadzieje, ze sie odordzi jednak. I mysle , ze w sumie dobrze, ze nie wszystkie mi wykielkowaly - gdyby byly wszystkie, to rodzina by calkiem juz mnie miala za szaloną :))
  • Czy Wy też macie takiego fisia, że już teraz myślicie, co chcecie zrobić/posadzić/poprawić/spróbować na działce za rok na wiosnę?>???
    8-}
  • moje pierwsze fasolkowe zbiory :) 
  • Czarna? Wpraszam się na degustację.
  • fioletowa :) 

    po ugotowaniu zmienia kolor na ciemnozielony :) 
  • Zamrożona też?
  • edytowano lipca 2013
    a tego nie wiem :) 
    zjedliśmy bez mrożenia :D


    e: mogę kilka zamrozić dla ciekawości :)
  • Czy Wy też macie takiego fisia, że już teraz myślicie, co chcecie zrobić/posadzić/poprawić/spróbować na działce za rok na wiosnę?>???
    8-}
    Na balkonie nie działce, poza tym: TAK ;)
  • moja gruszka ma rdzawe plamy
  • Bea, załamałaś mnie,jak swoją zamroziłam :((( no nic, jakoś zjemy...
  • Przejrzalam moja rozpiske dyniowa i nie moge zidentyfikowac jednej, natomiast wyglada na to, ze mam bardzo duzo makaronowej i melonowej, chyba, ze zle rozpoznalam ;) psy powyciagaly mi patyczki z nr dyn i teraz nie wiem, ktora to byla solor a ktora hokkaido (dobrze, ze samych sadzonek nie wyciagnely, bo bym chyba cos im zrobila ;) ta "kwadratowa zielona" to najwyraźniej Burgess Buttercup, tylko cos nie moge sie dopatrzec Butternutta , ktorego tez powinnam miec (ksztalt gruszki). W przyszlym roku musze na planie upraw dokladnie zaznaczyc gdzie ktora wsadzam, bo w tym roku mam tylko ogolnie - szczegolowo mialy byc te patyczki ;))
  • Słuchajcie,wczoraj pieląc wyharatałam spod ziemi cebulki kwiatów-jak je bezpiecznie do jesieni przechować? Wystarczy w ciemnej szafce w doniczce?czy jakąś ziemią je zasypać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.