Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14344464849193

Komentarz

  • Takie marchewki to może być też efekt dużej ilości kamieni lub zbitych brył w ziemi lub warstwy kompostu bądź nawożenia obornikiem (nie powinno się siać marchwi w pierwszym roku po oborniku).
  • Pisałam już, że mam na działce jeden słonecznik- samosiejkę z kompostownika. Zastanawiamy się, czy to nie jakiś mutant. Zresztą zobaczcie sami. Proporcje widać gołym okiem ;) :

    Uważaj , zje Cię!
  • a kto tam wie, kiedy było nawożone.... ja mam od grządkę od wiosny

    jeszcze jedno blond pytanie - do czego używacie szałwii i czy można ją jakoś przechować poza suszeniem? wyrosło cholerstwo na metr..

    Mozna mrozic, ale ja nie widze potrzeby - szalwia zachowuje liscie w zimie. Moze nie tak smaczne jak te mlode, wiosenne,ale sa.
    Uzywam przede wszystkim do pieczonego kurczaka (szalwia, cytryna, czosnek - nadziewam tym, kilka listkow klade z gory). Ale najlepiej smakuje szalwia smazona na masle - robi sie taka chrupiaca. Wtedy mozna juz naprawde dodac ja do wszystkiego - ozdoba na ziemniakach, salacie, miesie... Dzisiaj smazylam na obiad lososia z szalwia: na patelni roztapiasz maslo, na to dajesz listki szalwii, na gore ryba lekko otoczona w mace kukurydzianej. Szalwia sama przykleja sie do ryby, robi sie chrupka, bardzo elegancko wyglada.
  • @Jadwiga,możesz dokładnie opisać jak rozmnażasz winorośl(kiedyś mi mówiłaś) tzn, kiedy co i jak, które gałęzie ciąć, no wszystko,jak dla tumana
    :D
  • Jadwiga,myślałam,że mówiłam coś o cięciu pędów i ukorzenianiu
    8-}
    Widzisz jaka zakręcona jestem...
  • jedyne co mi rosło czyli seler i pomidorki koktajlowe zniszczył plątający się bezpański piec ;(
    chyba się rozpłacze, Mila tak lubi pomidorki, został jeden malutki krzaczek, reszta zjedzona, zgnieciona i posikana

    do d... z taką działką

    jak ja nie cierpię zwierząt aaaaaaaaa
    i na dodatek nie moge się dodzwonić na straż miejską żeby go zabrali, zaraz sama mu coś zrobię
  • Ale ja myślałam,że Ty już sama to praktykowałaś.
    A argument za nietrzymaniem w lodówce mnie w pełni przekonuje.
    :-))
  • uJa, współczuję, zaciukałabym. Mi moja suka kilka razy coś poniszczyła, to niestety raz dostała porządnie...
  • gdybym tylko miała czym to już by nie żył
    narazie dostał doniczką z wysuszoną bazylią bo tylko to miałam pod ręką

    w sumie mam co bronić, jeszcze poziomki zostały :/
  • Pochwalę się!
    Areał od wiosny powiększamy :)
    Nasz sąsiad ma pole trzymane jako nieużytek i jak zagadalismy z jego żoną czy możemy trochę wydzierżawić, to aż podskoczyła z radości. Bo ona od 20 lat na wsi mieszka,a wzenila się w gospodarkę jako miastowa i nigdy ziemi nie tonęła.A teraz to modne i by chciała,a wstydzi się pytać koleżanek miejscowych,żeby na idiotke nie wyjść. Mam ją wszystkiego nauczyć, więc liczę na wasze wsparcie merytoryczne,oj liczę,bo ja się ekspertem nie czuję. I jeszcze ul mi się marzy:)
  • jedyne co mi rosło czyli seler i pomidorki koktajlowe zniszczył plątający się bezpański piec ;(

    trochę mnie to przeraziło :D



    a powaznie, mam nadzieję, że daliscie jakoś radę 
  • AB, u mnie też jest, w malinach.
  • To możecie zacząć doradzać:
    1. Co prócz kurzego nawozu mogłabym wrzućic w pole na jesień?
    2. Czy sadzicie coś ozimego? Nie myślę o zbożach i rzepaku.
    3. Czy jest sens na jesień posadzić truskawki?
  • MartynaN
    Ja truskawki sadziłam jesienią tzn. we wrześniu.
  • pamiętacie jaki był watek dyniowy ?
    w sensie tytuł jaki był, bo wiedzy łaknę ;) 


    rosną mi piekne, rózne, i wiedzieć chcę kiedy zrywać, jak rozpoznać że są dojrzałe itd 
  • dziękuję Savio !! :)

    (ikona bijąca pokłony )
  • Polecam się  B-)
  • Kurczę, myślałam, że choć jakiś marny słoiczek soku z malin zrobię w tym roku, ale wszystko zjadamy, a dokładnie córcia, a ja resztki po niej. Żal jej nie dawać, jak garściami by jadła.
    A znacie może jakieś sposoby na podniesienie plenności malin. Mamy drugi rok i sądzę, że i tak jest już dobrze, ale zawsze może być lepiej
    :D
  • My maliny zjadamy na bieżąco, a do przetworów kupuję. Ostatnio brat mi przywiózł 18kg. :-)
  • My sypiemy azofoską na jesień i kurzym wiosną. Nie wiem, czy to ideał, ale plony mamy rewelka.
  • Co to jest azofoska?
    :-SS
  • Gdzieś w tym wątku podałam nazwę skutecznego środka na krety. Nie mam siły przeszukiwać wszystkie 38 stron. Ktoś wie, gdzie to było?
  • ooooooooooooooooooo, to drugie mi się podoba. U nas kret ostatnie przy samym ganku wylazł, łajza jedna !
  • A mnie nie! Wstydu nie macie!
    image 
  • edytowano września 2013
    Ja namiętnie sadzę turki,  gdzie popadnie
    bardzo uzyteczne kwiaty a zapach odstrasza krety, nornice

    w tym roku nie było ani jednego kreciego kopczyka
  • To w przyszłym roku wypróbuję
  • Co to są turki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.