Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14546485051193

Komentarz

  • Obraziłam się na nie, bo mi słabo rosną.
    :-w
  • Ja w tym roku tez nie będe siać. Zbyt mały zysk w stosunku do ilości pracy.
  • Ja stawiam na ziemniaki i dynie no i fasolkę.
  • U mnie jak zawsze pomidory (co wyklucza ziemniaki). Mam tyle przecierów, że zawsze cały rok korzystam ze swoich, a pomidorówka to ulubiona zupa naszych dzieci.

    Poza tym dynie, bakłażany, papryki, fasola, ogórki. I koniecznie kalarepa!

    Pewnie pobawimy się w arbuzy-jak zawsze.
  • Skorzystałam dziś z pięknej pogody i zabrałam M. do ogródka. Uprzątnęłam trochę szklarnię, pograbiłam trochę liści, stare badyle z płotu zdjęlam i już nie mogę się doczekać wiosny :D
    ja robiłam wypisz-wymaluj to samo,z tym wyjątkiem że ja nie mogę doczekać się...............zimy,tzn.śniegu.
    :)
  • a dlaczego pomidory wykluczają ziemniaki? My mieliśmy ziemniaki i pomidory w szklarni i nic się nie działo.
  • Nie na darmo największe zagrożenie pomidorów nazywa się zarazą ziemniaka. Patogeny masowo rozwijają się na ziemniakach i gdy trafią na pomidory to jak epidemia.
  • @agnieszkamama

    od lat hodujesz i jedno i drugie?
    pryskasz pomidory?
  • a swoją drogą... ile ziemniaków trzeba posadzić by starczyło dla 7-osobowej rodziny?
  • @agnieszkamama

    od lat hodujesz i jedno i drugie?
    pryskasz pomidory?
    W zasadzie 2 lata już miałam pomidory i ziemniaki, z tym, że, jak piszę,pomidory w szklarni.
    Nie pryskam pomidorów.
  • my stawiamy na zdrowie a nie na zysk 
    alle i tak zyskujemy zdrowie
  • edytowano stycznia 2014
    Ależ mnie już ciągnie do roboty...Dziś przejrzałam nasiona, które mi zostały z tamtego roku :D
    edit:niech ktoś wrzuci link do dyni AniD.na allegro,please...
  • taaaaaaaaaaaaaaaak !!!!!!!!!
  • Ale co, że nasiona z tamtego roku nie nadają się??? :(
  • Agnieszko, ja teraz na all mam mało odmian, bo sporo odmian mam, ale w mniejszej ilości. Mogę wysłać na meila ich opis, jakby co. Wysyłam priv.
    Niektóre nasiona krótko zachowują zdolność do kiełkowania, np. pietruszka i cebula, podobnie skorzonera. Warto patrzeć na datę pakowania i datę zdatności do siewu na opakowaniu.
  • Aniu D. - a czy ja moge tez prosic o aktualną ofertę?Coraz lepiej mi wychodza te dynie :D
    Moze w tym roku nie bedzie jakiejs katastrofy :)
  • Aniu i ja listę dyń poproszę. :-)
  • Dziewczyny, nie ma problemu, tylko poproszę na priv adres meilowy.
  • Ania, Ty już mi kiedyś opisy wysłałaś. Podaj linka do aukcji,przejrzę, a jakby co,zaczekam na odmiany,które będą mnie interesować :)
  • Zioła trzymam w jednym miejscu kilka lat, bo większość z nich zimuje.

    Groch i bób siejesz jak tylko jest to możliwe, pozostałe strączkowe, czyli fasole najwcześniej w drugiej połowie kwietnia licząc się z okrywaniem gdyby miały być przymrozki. Najlepiej jednak posiac dwie kępki fasoli a resztę juz w maju.
  • Strączkowe są bardzo wrażliwe - zawsze sieję na końcu a przed przymrozkami majowymi okrywam ale póki co strąki czekają w szufladzie
  • kalarepkę wtyka się gdziekolwiek, między rzędy, w puste miejsca. Oczywiscie trzeba zrobić rozsadę chyba, ze masz źródło, bo u nas nie da sie kupić sadzonek.

    A... doczytałam o jakich Ty ziołach piszesz :D

    Koper rozsypuję po grządkach tak, jak by wiatr przeleciał. Oczywiście tam gdzie nie ma włókniny.

    A teraz ważna rada: kup zeszyt, przeleć wątek od początku i zrób notatki. Będziesz często do nich sięgać. Ja dzielę zeszyt i po kilka stron na dane warzywo zostawiam. I ciągle coś dopisuję.
  • @wypyszka bób i groch to też strączkowe, więc trzeba podzielić na dwie grupy wrażliwości.
  • Masz rację, bub można wcześniej nawet do zimnego gruntu, a najlepiej na dwa razy wtedy mamy całe lato ;;)
  • W lutym mozna dymkę powtykać w ziemię i fajnie na Wielkanoc mieć swój szczypior
  • Fasolkę też powinno się siać na raty, co dwa tygodnie kawałek. Tak do połowy lipca.
  • Savia-super patent z zeszytem !!!!!
  • Do dzieła! Masz jeszcze sporo czasu. :-)
  • Gdzie kupujecie nasiona? Mnie mocno frustruja ilosci w standardowych opakowaniach, ale chyba nasiona kukurydzy w ilosci 5000 szt za 110 pln, to juz przesada. Podobnie bylo z bobem, którego wyrosly mi pojedyncze krzaczki a zbiorów byla nieduza miska.
    tu takie poznajdywalam, ale to ilosc na jakies 500 m2 Bób sprzedaja taniej i w mniejszych opakowaniach.
  • Pamietam, ze otworzylam opakowanie nasion kukurydzy i sie zalamalam, bo to bylo doslownie na 10 roslin. Jakos wczesniej trafilam na wieksze opakowanie, choc tez nie bylo za duzo. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.