Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14647495152193

Komentarz

  • Dlaczego nie holenderskie? Zreszta maja tez nasiona polskie. Szukalam kukurydzy cukrowej i taka strone mi wynalazlo. Na allegro np. w wiekszych opakowaniach sa tylko pastewne (chyba, ze cos przeoczylam). Dynie tez kupuje u Ani D :)
  • @Ula bób kupuję w sklepach z mąkami, ziarnem. Zawsze mi tak obficie owocuje, że na zimę mrożę.
  • edytowano stycznia 2014
    ale mi się apetycznie zrobiło na te warzywa...aż musiałam słoik leczo otworzyć  :D
    a jaką chętkę na bób mam...hymm...nigdy nie mroziłam, nie wiedziałam w zasadzie że można, o ja nieszczęśliwa
    :((
  • @wypyszka zamknij u bobowi, bo niedobry będzie ;)

  • a prościej?

  • byki moje...
  • Agnieszkamama, piszę priv.
    Polecam nieodmiennie fasolkę szparagową tyczną i sklep netowy pnos-u. Na początek warto kupić fasolkę szparagową karłowatą, ona szybciej plonuje i równocześnie posiać tę tyczną (tylko nie siać jej wcześniej, ona jest nieco bardziej wrażliwa na zimno). Ona co prawda wymaga bardzo solidnej podpory, bo rośnie wysoka, ale plonuje obłędnie i bez przerwy. U mnie jest obowiązkowo co roku. Pnos ma 3 rodzaje: zieloną, fioletową (w gorącej wodzie robi się i tak zielona) i żółtą. Miałam je wszystkie,ale gdybym miała wybrać tylko jedną, to wybrałabym tę zieloną: http://www.beta.epnos.pl/sklep/nasiona/warzyw/NSWP0343,fasola-szparagzielona-tyczna-hilds-neckarkonigin-10g
    A sklep jest naprawdę fajny, ja lubię tam kupowac. Ceny są niższe niż w sklepie stacjonarnym tej firmy.
  • edytowano stycznia 2014
    Też tą firmę cenię ale corocznie mam problem jakie odmiany kupować..
    dziękuję za link, mam zamiar zamówić groszek, marchew, cebulę, mieszankę sałat,buraki..i lista rośnie. A pomysł z zeszytem jest bardzo trafiony, mam zamiar taki zaprowadzić i pisać nazwy odmian i dni wysiewu, robiłam kiedyś takie zapiski w kalendarzu, ale po latach ciężko do nich wracać (odszukiwać) a taki jeden zeszyt to zawsze aktualny może być
  • Ależ jestem szczęśliwa !!!
    Zamówiłam już nasiona dyni u Ani D. na ten rok :D
    I can;t wait.....        
    8-}
  • Off Top
    @Jadwiga,jak Wasze zdrowie? Można Was odwiedzać, czy po antybolu kwarantanna?

  • [-O< oby..............
  • Na pewno należy w tym miejscu zrezygnować z ziemniaka i marchwi aby uniknąć wchłaniania azotanów, by najmniej w pierwszym roku po oborniku
  • @jukaa nie sieje się korzeniowych (marchew, pietruszka, pasternak, skorzonera...), bo korzenie będą się rozwidlać (obornik nie będzie do końca przetworzony i będą grudki).
  • no dobra, dojrzałam do bycia farmerką i działkowiczką, mini-pici-rolnikiem i cokolwiek bądź

    na początek: z czym zmieszać ziemię (żyzna - byłe pole uprawne, ale dużo gliny, taka ilasta mocno i po deszczu robi się z niej skała), żeby była trochę lżejsza i pulchniejsza i łatwiejsza do uprawy warzyw?

    dwa: ma ktoś z zachodnich okolic Warszawy pożyczyć glebogryzarkę? Bo ręcznie to chyba padniemy wszyscy równo, kawałek do obrobienia mamy mocno od wielu lat zachwaszczony

  • Mam glebogryzalke, ale i tak padam, jak nia robie - to takie male cos na prad. Wole jak mi którys chlopak przekopie szpadlem, wybiore co wieksze  chwasty i potem dopiero przelatuje tym ustrojstwem. W moja tak co 2 m2 wkreca sie tyle traw i korzeni, ze trzeba je wydlubywac i od poczatku. Teraz wieksze poletko maz mi po prostu kultywuje traktorem, ale tego nie da rady pozyczyc. Jesli bedziesz przekopywac wczesna wiosna, to powino byc to mniej problematyczne, mozna jeszcze poprzykrywac agrotkanina, (czarna), folią, kartonami,zeby przydusic chwasty. U mnie w zeszlym roku mna czesci pola byla agro włoknina i naprawde byla duza róznica po sezonie - tam gdzie jej nie bylo - miejscami mocno pozarastalo, a tam gdzie byla praktycznie czysta ziemia (w trakcie wegetacji cos tam roslo, wilce i troche osty, ale to wyrywalam na bieżaco, nie bylo tego bardzo duzo.
    A obok łany ostów i trawa po pas ;) 
  • Dziękuję AniuD. za link do strony z nasionami. Zamówiłam większość nasion na ten sezon. :)
  • @Jadwiga - JA poproszę pięknie!  ;;)
  • Jadwiga też mnie zdrażnił koszt dostawy, ale niestety firmy masowo wysyłające wzywają do siebie kuriera po odbiór, nikt się na pocztę z wysyłką nie pofatyguje   :|

    Mimo to wielu odmian w stacjonarnych sklepach się nie znajdzie, nie ma aż takiego wyboru. Ja zamówiłam dość dużo paczek, w cenach niższych niż w sklepach czy nawet marketach ogrodniczych, więc ten koszt dostawy jakoś się rozłoży... 
  • @Jadwiga a moze razem zamówimy (bo ja będe zamawiać, ale w lutym) i potem Ci wyślę? A może jeszcze kilka osób i dobijemy do 200zł?
  • A malwy piękne :) Od razu mi się miło kojarzą z ogrodem mojej babci na wsi. My mamy parę malw, ale pojedynczych i w trupio sinym kolorze  >:P
  • @Savia, możemy zamówić wspólnie. Daj znać, to się dołączę. Ja zapłacę za koszt transportu, a Ty w końcu mnie odwiedzisz.  :P
  • Znając moje możliwości wyjazdowe będę miała nasiona za dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugi czas. ;)
    W tym roku miałam dużo chęci i na chęciach się skończyło. :-(

    Naprawdę będę zamawiać. Dla mnie, dla moich rodziców... Jak ktoś chce się dołączyć - zapraszam.
  • oki, w razie czego daj znać.
  • @Savia - moze ja bym sie dolaczyla? Czy jak powyzej tych 200 to darmowa przesylka?
  • @Ula Tak, darmowa. Tylko trzeba by do mnie podjechać po odbiór, albo za kilka złotych puściłabym Ci poleconym.
  • ok, gdybysmy sie wyrobily przed feriami, to moze udalo by sie podjechac np. w ferie? A jesli nie to jak najbardziej moze byc polecony. Tylko jak to zgrac?
  • Wyślij mi na pw linki do nasion, które chcesz i ilość sztuk. I podliczenie od razu, w sensie kwotę ile wyjdzie.

    Jak zamówię to się rozliczymy. :-)

    Powiedzmy, że jak ktoś jest zainteresowany to do 5lutego zbieram zamówienia. Tylko, zeby mi coś się nie pogubiło kto bedzie chciał niech wspomni tu, to go dodam na pw do wspólnej rozmowy. Mam nadzieję, że nie będzie objęte tajemnicą jakie nasionka chcecie ;)

  • Pierwsza strona z warzywami, 6 odmian bobu.... I co tu wybrac ? Łatwo nie bedzie :))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.