Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14445474950193

Komentarz

  • A, aksamitki?
  • No ja nie wiem, u mnie przy ganku rosną,a kret bezczelnie sobie łazi pod samyj domem. Jutr kupuję trutkę na szczury,dzięki jukaa!
  • mój mąż wrzucał do dziur kulki naftaliny
    kolega bardziej brutalnie - zawijał trutkę na szczury w  kulki mielonego mięsa i częstował krecika

    a jak ta trutka w glebie siedzi (bo zawsze coś zostaje) to co na to nasza marchewka czy inne jedzonko?

  • 8-X giń krecie !
  • może się z zimna schowały? zimno u was?
  • U nas jest coś jakby dzikie pszczoły w kwietniu i maju pod dachem , a potem samoczynnie znika. Za pierwszym razem wystraszyłam się, że im jakoś zaszkodziliśmy, ale zjawisko jest cykliczne.
  • UlaUla
    edytowano września 2013
    A nam wyrosly grzybki posadzone na wiosne - kupilismy zestaw startowy i naprawde w koncu urosly :)
    mamy jeszcze pieniek teoretycznie z grzybkami, ale on chyba musi jeszcze poczekac, bo nic nie widac. 
    A tak obok tematu dzialki - jecie grzyby blaszkowe z lasu? Mysmy w sobote znaleźli ladne kanie, wg naszego atlasu i internetu naprawde byly to kanie, ale jednak poszly do kosza, w sumie po telefonie tesciowej. Ale purchawki, które wg. powyzszych źródel sa jadalne i smaczne jednak zjedlismy :)) W lesie byly tez gołabki, ale te sobie jednak zupelnie darowalismy, ale zebralismy tez maslaki i prawdziwki, kilka zajaczków - te sa przynajmniej bezpieczne :)
  • My mamy wysyp shi-take :D
  • @jukaa a co to jest?

    Ja uwielbiam gołąbki, szczególnie te:
    image

    i gąsówkę nagą:

    image

    Nie ma lepszych grzybów :P
  • edytowano września 2013
    borowik, podgrzybek przy nich wysiada ;)

    przy gołąbku i gąsówce
  • Z innej beczki: czy w OBI bądź PRAKTIKERZE są na jesieni krzewy owocowe i rzeczy w stylu kora ozdobna, kamyczki itd. ?
  • Kora, kamienie są, owocowe raczej też, tylko trzeba zwracać uwagę, czy nie przesuszone. Niestety marketowe rośliny (zwłaszcza te kupowane z gołym korzeniem) są często kiepskiej jakości.
  • Hania, też tak sądziłam. Kupiłam różę w Mrówce. Posadziłam na cmentarzu i.............. jestem w szoku, rozrosła się, pięknie kwitnie, a naprawdę nic, tylko suche badyle obłamuję. Ale może to był taki szczęśliwy traf...
  • Czy drzewka i krzewy owocowe nalezy sadzic po kilka na działce? Taka świdosliwa jest samowystarczalna, ale jak jest z jabłonią, gruszą , czy śliwami? (nie wiem, co rosnie w okolicy i jak daleko ta okolica)
  • świdośliwa może być jedna, reszta zależy od odmiany...

    Gdzieś wcześniej linkowałam artykuł o zapylaniu drzew owocowych
  • edytowano października 2013
    W Caen, w północnej Francji, mieści się uniwersytet, gdzie badano wpływ tego najbardziej powszechnego hericydu na zdrowie.


    - Podczas badań stwierdziliśmy, że Roundup należy do głównych substancji
    skażających wodę i żywność. Badamy minimalne dawki Roundupu. Dokładnie
    takie, jak w produktach spożywczych, zawierających GMO. W badaniach
    okazało się, że Roundup, w bardzo małym stężeniu – takim jak występuje w
    GMO – a nawet 800 razy mniejszym, zabija komórki człowieka w krótkim
    czasie: 2-3 dni. W jeszcze mniejszym stężeniu Roundup zaburzał system
    hormonalny, blokując wydzielanie hormonów płciowych w komórkach, jak też
    samo działanie tych hormonów w komórkach. To bardzo ważne, bo hormony
    te mają kluczowe znaczenie dla płodu ludzkiego. Bez nich nie jest
    możliwe ukształtowanie się narządów płciowych noworodka. Roundup zaburza
    przebieg ciąży i powoduje poronienia - mówi Gilles-Eric Seralini,
    biolog molekularny, Uniwersytet w Caen.


    - Roundup stosuję do desykacji (osuszania) rzepaku, pszenicy. Rocznie
    zużywam go ok. 500 litrów – mówi Dariusz Matuszek, polski rolnik.
    Roundup nie jest biodegradowalny i może pozostawać nawet rok w glebie i w
    wodzie. W USA od lat nie można określać Roundupu jako
    biodegradowalnego, ponieważ Monsanto przegrało w tej kwestii sprawę
    sądową. Następnie Monsanto przegrało sprawę przed sądem francuskim,
    który stwierdził, że Roundup jest toksyczny – mówi  Gilles-Eric
    Seralini, biolog molekularny, Uniwersytet w Caen.


    Dlaczego Departament Hodowli Roślin i Środków Ochrony pozwala, by firma
    wmawiała ludziom, że ten herbicyd jest bezpieczny dla środowiska?
    http://www.wykop.pl/ramka/510583/roundup-niebezpieczny-herbicyd-stosowany-na-masowa-skale-w-uprawach-gmo/


  • Hej , działkowcy! Nie zapadac w sen zimowy!
    Znalazłam na szafce cebule hiacyntów z zeszłego sezonu. Wszystkie mają żywy pąk :o Czy mam je mrozić w zamrażarce, czy chłodzić, czy zaciemniać, czy po prostu są gotowe do kwitnienia? 
    Zdjęłam je z szafy celem wychłodzenia w lodówce, zeby na wiosnę zakwitły, ale jak zobaczyłam te pąki, to wystraszyłam się, że je przeziębię w tej lodówce...
  • Nikt nic nie wie? @Savia? @Agnieszka5? :-/
  • Ja też takiego znalazłam.
    Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale dosypałam odrobinkę świeżej ziemi, podlałam i postawiłam na parapecie
  • Niestety, nie pomogę. Na kwiatach totalnie się nie znam. :-(
  • @Jadwiga, kiedy NAJPÓŹNIEJ można posadzić winogrona? zdązę jeszcze, czy czekać wiosny?
  • A kiedy i czy w ogóle  się jeszcze  maluje wapnem drzewka owocowe?
  • Wapnem warto pomalować wg mnie teraz - zabezpieczy przed pękaniem mrozowym przez zimę - pękanie pni na skutek różnicy temperatur w dzień (nagrzewanie od słońca) i w nocy (mróz) grozi przez całą zimę - nie tylko wczesną wiosną, jak się powszechnie uważa.
  • edytowano grudnia 2013
    Nowy przychówek wystawia noski z kotnika ;)


  • @Skatarzyna zdecydowaliście się na pluszaki?
  • Teoretycznie tak, a praktycznie, to od czynnika MĘSKIEGO zależy.
  • Skorzystałam dziś z pięknej pogody i zabrałam M. do ogródka. Uprzątnęłam trochę szklarnię, pograbiłam trochę liści, stare badyle z płotu zdjęlam i już nie mogę się doczekać wiosny :D
  • Tylko siać nie zacznij ;)

    Choć marchew i pietruszkę mogłabyś. :D
  • No ja pewnie w lutym zacznę akcję wysiewania pomidorów itd. do pudełeczek, znowu parapety zawalone :D
  • Ale marchew i pietruchę możesz do gruntu :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.