Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14849515354193

Komentarz

  • @Jadwiga,pamiętasz dokładnie co to za arbuz był ten Twój,chcę spróbować w tym roku.
  • Mi udały się melony, siałam wprost do gruntu
    Melon Seledyn
    arbuzy, podobnie jak u Jadwigi były malutkie,
  • ten rok był kiepski na arbuzy
    nie zrażajcie się :-)
    dwa lata temu miałam sliczne i pyszne =P~
  • A co przykrywacie biała włóknina?
    Mysmy poprzykrywali przed tymi opadami śniegu wiekszośc truskawek, no i sie włóknina skończyla, wiec mozliwe, ze bedziemy kupowac wiecej - co warto przykryc? Agrowoknina zeszloroczna nadaje sie tak w 50 % do ponownego wykorzystania, ale mam jeszcze agrotkanine - tyle, ze ona jest gruba i "plastikowa" - co lepie na niej sadzic, czy tez wlasciwie wszystko jedno?
  • A ja się boję o swoje truskawki,bo chyba mi zarosły i nie wiem,czy coś odbije na wiosnę..........  
    :-((
    Jest mi podwójnie głupio,bo dostałam je od teścia, sam mi posadził..... no i dobrze owocowały.
  • @agnieszkamama truskawek nie da się zagłuszyć, nawet w perzu będą rosły  :D

    Skoro wiosna oczyścisz, wyrwiesz zbedne krzaki, zasilisz i będą pieknie rosły. :-)
  • @Jadwiga - masz jeszcze te nasionka malwy? :)

    Savia - dzięki za patent na zeszyt, bardzo spodobał mi się ten pomysł.
  • Savia, oby................................. 
    [-O<
  • Spokojnie, tylko weź się za nie wczesną wiosną zanim system korzeniowy chwastów się umocni.
  • Na naszej dzialce tesciowie truskawki uprawiali ze 25-30 lat temu. Potem zostały zaorane i posadzili tam czereśnie. Truskawki (czesc calkiem ladnych, nieutytlanych w ziemi, jak z grzadek), zbieralam i w zeszlym roku. Do tego w trawie sa nieco później niz normalnie. W lecie uporzadkowaliśmy pole (wyrwalismy wszystkie samosiejki, resztki karp itp., zostalo zaorane, kilka razy skultywowane, posiana gorczyca - sama jestem ciekawa, czy znowu odbija :))
  • pocieszacie mnie :)
  • Do usług. :-)





    Co chcesz jeszcze usłyszeć? ;)
  • @Basja , to jak, uśmiechasz się do mnie ? Własnie przesyłkę z sukienkami  przygotowałam, to dorzucę :)
  • jasne!
    Jak chcesz to mogę Ci odesłać nasionka malwy, ale inne - różowej i na pewni nie pełnej :)
  • Zauważyłam, że już niektóre wiosenne kwiaty mi wybijają spod ziemi, a ma być jeszcze zimno-wystarczy przykryć gałązkami i trochę posypać ziemią, czy jakoś konkretniej je przykryć?
  • @Jadwiga, właśnie odkryłam, że ktoś-podejrzewam psa lub dzieci- mi złamał ten bez od Ciebie :( :( :(
    Jest szansa na inny wiosną....?
  • A tak w ogóle to ja już w głowie robię plan co gdzie posiać i jak nic mi wychodzi, że znowu trzeba grządek dorobić , mąż się ucieszy
    B-)
    8-}
  • edytowano lutego 2014
    @Bea - sprawdzę, bo mam zmagazynowane u rodziców i coś wyślę :)
  • Ależ jestem podekscytowana, wczoraj się obkupiłam w ogrodniczym:rucola, roszponka, ogórek gruntowy, fasolka szparagowa, pomidor bawole serce, arbuz, sałata,cukinia- już czekają na swój czas
    :x

    B-)
  • A ja zrobiłam jak mi mama radziła jesienią, czyli przyciełam pelargonie, a teraz żałuję, bo wyglądają na umierające. W poprzednich latach zostawiałam jakie były i odrzywały w lato. Chyba czeka mnie kupowanie pelargonii zatem...
  • Bardzo chętnie przyjmę....
    Te mam już kilka lat i pierwszy raz się chyba zmarnowały, niepotrzebnie zmieniłam swój sposób..........
    Kilka odnóżek baaaaaaaaardzo chętnie wezmę. Kiedy to się robi, już teraz, czy dopiero na wiosnę?
  • A może ja bym nawet dziś podjechała???Czy nie masz czasu?
  • A ja postaniwiłam zrobić polny zakątek, już raz próbowałam i systematycznie był niechcący koszony ;) Teraz będzie oddzielony ścieżkami więc może coś z tego wyjdzie. Kupiłam chabry, maki, rumianki, anyż, kosmosy, kupidynki, sasanki, nemezje i astry. Liczę na dużo kolorów, zapachów i motyli :) W jakimś ogródkowym programie podpowiedzieli, że plac musi być czysty, bez trawy o czym nie miałam zielonego pojęcia. Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę grzebać w ziemi :)
    K
  • Wszystko wskazuje na to, że wczesną wiosną już nie będę pracować... dlatego muszę pomyśleć o moim ogródku... dostałam już nasiona dyni od AniD, kupię trochę nasion warzyw, które sprawdzały się u mnie przez inne lata...
    Jednak byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się ze mną jakimiś nasionami lub sadzonkami kwiatów lub innych roślin coby u mnie też było ładnie i radośnie, i nie wyglądało na to żem leń ;)

    Ja chętnie oddam trochę sadzonek malin, ale tych późnych, które owocują latem i jesienią.
  • Mam lekki zamęt przy planowaniu grządek... @-) Poszukiwałam pomysłów na etykiety, co gdzie będzie i zainspirowałam się:
  • Już wiem jak wykorzystam korki po winku
    :)
  •   Ja chętnie oddam trochę sadzonek malin, ale tych późnych, które owocują latem i jesienią.



    @Celinka, ja bardzo chętnie przyjmę :)
  • @AniaLecha
    @Bea
     Jak tylko powychodzą z ziemi i będzie już można sadzić to wyślę :)

    @Jadwiga bardzo chętnie :)

  • Dziękuję :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.