Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

14950525455193

Komentarz

  • Mam już w doniczkach większość odnóżek pelargonii od @Jadwiga
    :x
    pomidory wysiane, pierwsze aksamitki kiełkują, posiałam na próbę w domu sałatę, bo już nie mogłam wytrzymać, chyba niedługo też posieję w szklarni, ogólnie- jest radość
    :D
  • @Jadwiga, czy mam się martwić, że moje odnóżki po wsadzeniu do doniczek troszkę, ekhem, zmarniały?Liście trochę przywiędły im....
  • Załamka, pies mi rozkopał jedno miejsce, gdzie miałam kwiatki cebulowe-z cebul zostały wióry :(((((((((((((((((
    Czy jak kupię takie gotowe cebulki w sklepie, np. żonkile,hiacynty i tam wsadzę, to się przyjmą? Kiedy bezpiecznie to zrobić,żeby nie zmarzły???

    :-S
  • Wysiałam w domu papryki i bakłażany.

    Jutro i w sobotę planuję na dworze zrobić rozsady kalarepy, sałaty. Posiać trochę rzodkiewki, kopru, bobu i grochu. ;;)

    Jak ja to lubię!
  • Ale na dworze to JUŻ? Jeszcze Św. Józefa nie było.... :O
  • edytowano lutego 2014
    A po co mi św. Józef do siewu? :P

    Nie odrobiłaś lekcji i nie zrobiłaś notatek z całego wątku. [-X





    Na św. Józefa to ostatni termin siania rozsady pomidorów. (1-19marca)
  • @Jadwiga to nie pierwszy rok eksperymentu. Czasem się uda, czasem nie. Od lat tak robię, bo co mogę stracić? Nasiona za 2 złote? A zyskać?

    image
  • Mnie w ramy trudno wsadzić i od zawsze bawię się ogrodem. :-)
  • W tunelu, bo później ładniej rośnie. Dodatkowo okrywam białą włókniną.

    Różnica między folią, a gruntem jest minimalna 1-2stopnie tylko, więc to bez znaczenia. Jak nie miałam folii to siałam w gruncie + włóknina.
  • edytowano lutego 2014
    pewnie, próbować można. A nuż coś urośnie.
    -----------
    albo odwrotnie: czasem nie urośnie ;)





    W październiku posiałam sałatę zimową i czekam, czy coś mi z tego urośnie
    ----------------
    a czym to się różni od wysiania sałtaty teraz? Hę?  L-)

    bo "sałata zimowa" to mit, bo nasiona każdej sałaty zimują w gruncie.
  • Mi juz wyszly tulipany na 10 cm gdzies :)
  • Problem ze wczesnym siewem jest trafienie: świeże kiełki+mróz, bo niewielki mróz nie szkodzi nasionom i nie szkodzi młodym roślinkom rzodkiewki, sałaty, kapustnych (co najwyżej spowalnia wzrost)
  • @Maciejka wyślij nam trochę swego ciepełka :-)
  • edytowano lutego 2014
    Mój tata co roku sieje różne, tzn zostawia jakąś na kwiaty/nasiona i ona się wysiewa. :-)
    Po prostu dobrze wiedzieć...
    Z tego wyjadają wczesną wiosną przerywając, a rozsadę robi i tak albo ode mnie dostaje.
  • edytowano lutego 2014
    Nie odrobiłam lekcji, fakt. Poprawię się!
    W domu juz mam parę paletek i nawet pierwsze porażki :( Doniczki torfowe ślicznie porosły pleśnią.... Na szczęście nasionka kwiatów jednorocznych tam były, wiec jakoś przeboleję.
    Juz zauważyłam wyższość ogródka przy domu nad tym na odległość....ech...
    8->

    Ps. @Savia, czekam jeszcze.
  • Jutro chyba pójdę do szklarni i sałatę posieję. Ta w doniczce w domu jakaś dziwna
    :-))
  • ps. A, i dobry news, wschodzą mi pomidory z zeszłorocznych nasion
    :D
  • edytowano lutego 2014
    @balum a chyba na pw pisałam, że nie lubię doniczek torfowych bo pleśnieją :P

    @agnieszkamama sałatę z doniczki zahartuj i na dwór, może szybciej będzie

    a Ty! pomidory już siałaś?
  • @balum stresuję się, bo kody pocztowe z sieci brałam. Jak wysłałaś sms to paczka już poszła. Nie wiem tylko gdzie mój M pokwitowanie wsadził bym mogła sprawdzić. On też nie wie. :D No ale wybaczam mu bo ma w pracy zawrót głowy.
  • Tak,ja zawsze wcześnie startuję z pomidorami :)w ogóle ze wszystkim, mam działkową nadpobudliwość ruchową :)
  • ale masz szklarnię? Jaki efekt cieplarniany można uzyskać? Ile stopni więcej niż na zewnątrz?
  • No mam szlarnię, ale najpierw robię flance w domu. Te na parapecie mi wschodzą, potem je wkładam do większych pudełek, a dopiero w kwietniu/maju,do szklarni.
  • @Bea w zeszłym roku gdzieś z trawnika kilka wyszło. To za mało by coś zdziałać. Szczególnie, że dopiero na jesieni z tego trawnika może coś wydobędę. Teraz nie wiem gdzie jest. Muszę go odrodzić. A może kupię? Będzie szybciej i skuteczniej.
  • No mam szlarnię, ale najpierw robię flance w domu. Te na parapecie mi
    wschodzą, potem je wkładam do większych pudełek, a dopiero w
    kwietniu/maju,do szklarni.

    ---------

    No tak, ale wcześniej możesz wysadzić. Wydaje mi się, że w szklarni o tydzień lub nawet dwa tyg wcześniej niż w tunelu.
  • Bea, krzaki jakies fajnie i bezproblemowo rosna. U mnie w takim miejscu np. lawenda, albo ziola jakes (szalwia np. ladnie wyglada i jest nieklopotliwa).
  • Ja jakoś tak w drugiej połowie kwietnia wysadzam do szklarni, zależy jeszcze od pogody. JA jest obawa dużych przymrozków, to zapalamy świece(te duże wkłady do zniczy), taki działkowy helołin
    :O)
  • ja kiedyś grilla w namiocie paliłam :D
  • Mam od kilku lat rododendron w ziemi, który jeszcze  nigdy nie zakwitł. Macie pomysł dlaczego???
  • Czy myslicie , że jak wysieję szczypior w 10-litrowym wiadrze, to ma szansę? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.