Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

15253555758193

Komentarz

  • Wsadzilam dziś kiełki rzodkiwki do takich pseudocieplarenek z Lidla. Co ms być, to będzie . Kielkowalam nasiona z Tesco i firmy W Legutko. Legutko radzi sobie bez porównania lepiej

  • i możecie zgadnąć ile ton ziemi ma ta kupka :D

    podpowiem że o pół za mało i jutro musi przyjechać drugie tyle
  • edytowano marca 2014
    Uja ty masz skarpę za drogą?

    6 ton
  • Boszszsz @uJa nawet nie wiesz jak zazdroszczę 

    co ja bym dała, żeby mieć swoje miejsce na wysypanie ziemi 
    :((
  • 7,5 tony
    dziś lub jutro ma przyjechać drugie tyle bo się okazało że ta mała kupka nie wystarczy na wyrównanie terenu :(
    a jak mąż chciał zamówić 10 ton to się wystraszyliśmy po co nam tyle

    tak mam skarpę z potokiem
    i żeby było smieszniej te barierki które widać kończą się akurat jak jest nasza działka i dom, a następne zaczynają się jak się nasz teren kończy

    wiem Sylwunia wiem, fuksło mi się jak ślepej kurze ( a i tak czasem narzekam ;) )
  • @uJa, rewelacja.... 8->
  • Marzę o chrzanie. W internecie nasion brak, o rozmnażaniu z kłączy też cisza. Pomocy!
  • Dzięki, a skąd go wziąć?
  • edytowano marca 2014
    Myślę, że w ogrodniczych może się teraz pojawić. Jak nie znajdziesz, to mogę spróbować wykopać z ogrodu-mam chrzan w miejscu, z którego chciałabym się go pozbyć, tylko trudno go stamtąd ruszyć, bo nie ma miejsca, żeby szeroki i odpowiednio głęboki dołek wykopać, żeby te korzenie miały odpowiednią długość i nie były uszkodzone-ale mogę spróbować, może coś z niego będzie.
  • Dzięki, poszukam i jakby co się zgłoszę :)
  • a siałyście szpinak?
    rośnie dobrze? czy potrzeba jakichś specjalnych zabiegów?
  • i  jeszcze mam świeżą ziemię pod balkonem, balkon jakieś 1,5 metra nad ziemią, mogę tam jakieś warzywa/kwiatki posiać/posadzić? słońce tam świeci przez część dnia, podlewać na pewno trzeba byłoby ręcznie

  • edytowano marca 2014
    Siałam szpinak w zeszłym roku, a moja babcia od wielu, wielu lat sieje-nie ma specjalnych wymagań, ale jako roślina dnia krótkiego udaje się tylko wiosną. Ważne, żeby za długo nie czekać ze ścinaniem, bo będzie niezbyt delikatny.
  • Pod balkonem możesz sadzić, tylko pilnować podlewania trzeba. Warzywa raczej wolą pełne nasłonecznienie, ale z kwiatów można wybrać takie, które nie muszą mieć pełnego słońca.
  • Masz na nim chrzan?
     no przede mną stanęła nadzieja na kawałek pola :D

    Tak mi się przypomniało, wysyłać ci te maliny, jak się pojawią?
  • u nas chrzan jak chwast rośnie
    :) 

    w ilości półhurtowej :D
  • U mnie szpinak rośnie jak chwast, raz posiałam
    znowu ma zielone liście
    :-w

    mąż mówi, ze anemicy muszą jeść szpinak, ja nie wiem co z nim zrobić, ale wyniki coraz gorsze to może łaskawszym okiem spojrzę na ten "chwast"
  • uJA, ja raz wysiałam, nawet dobrze rósł !!!
  • o no to sobie posieję, pod balkonem ;)

    a na ten płot to znalazłam tyle różności na allegro że głowa mała :D wciągało mnie totalnie

    a pytanie mam o wiszące truskawki, sadziłyście w doniczkach na balkonie? rosły? czy jak kupię sadzonki w tym roku to doczekam się owoców?
  • mnie też szpinak dobrze rósł, ino ślimaki zeżarły.
  • @uJa
    Ja mam doniczki z truskawkami wiszącymi.
    Kupione  w Castoramie to nie wiem czy się liczy :))
    Kupiliśmy wiosną, latem już były owoce - ostatnią truskawkę jadłam w listopadzie :D

    Na zimę ( pierwszą) schowałam do komórki - zimne miejsce, myślałam nawet, że szlag je trafi i zamarzną, ale potem wystawiłam do korytarza, poobcinałam suche liście badyle itp
    Latem owoce były
    Na kolejną zimę wsadziłam do pokoju na górze (nieogrzewany, bo nie korzystamy z niego ot taki składzik) , cobedzie zobaczymy

    Trzy doniczki to wielkie G.....O, ale braliśmy na próbę a potem już nie było, wszystko wykupione na pniu

    Mamy też kilka sadzonek w takich podłużnych doniczkach (toczkach) wszystko robimy jak przy tych wiszących i jest ok

    Tego też w ilości wielkiego G :)) ale kupowaliśmy i sadziliśmy na próbę
  • czyli warto kupic truskawki w doniczkach
  • Wiem, że ktoś sadził, chyba Basja?

    A u mnie już szaleństwo na parapetach

  • agnieszkamama a co wysiałaś?
  • To akurat są pomidory, ale aksamitki też już są okazałe, na pierwsze ciepłe dni, gdzieś w maju, będę już miała gotowe pomarańczowe i żółte. One super rosną, są wytrzymałe,niewymagające i ekonomiczne,zebrałam mnóstwo nasion z zeszłorocznych kwiatków.
  • Zaczynam też już powoli z ogórkami i dyniami, bo mam przeczucie, że w tym roku będzie wcześniej wiosna, niż w zeszłym. Tak jak dla lata temu-pod koniec kwietnia miałam już pomidory do szklarni wysadzone.

  • @ MartynaN jakbyś miała "kleskę" urodzaju z tymi malinami to ja chętnie przyjmę niezależnie od ilości i odmian (bo i tak się na malinach nie znam)
  • Pierwszy raz mam piwonię, dostałam przesadzoną od koleżanki, wsadziłam na jesieni. Widzę, że już są nowe pędy od korzenia-czy ona jest wrażliwa,powinnam okrywać na noc, żeby te młode nie zmarzły?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.