Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

15455575960193

Komentarz

  • U mnie wczoraj zakwitły tulipany
    :)
  • woooooooooooow-już?????????
    U mnie dopiero liście, i to jakieś 5 cm mają dopiero.
  • Nasze krokusy już przekwitają, a tulipany mają duże liście.
  • Południe/? Bo tam około 2 tygodni różnicy w wegetacji jest,prawda? My zawsze na końcu............   chlip,chlip
  • edytowano marca 2014
    Moje tulipanki są z tych karłowych, jak mąż pomoże, to wkleję później zdjęcia,

    @agnieszkamama,
    nie pocieszę Cię,
    my nie południe Polski

    ;)
    @ tradycyjne tulipany też  póki co liściory puściły.
  • Podlinkujcie mi wątek o kurach!!!
  • Wchodzę w kurzą spółkę ze znajomymi, bo oni mają tylko politechniczne zacięcie do budowy kórnika, a ja blade pojęcie o hodowaniu czegokolwiek ;) Cieszę się jak dziecko . Mąż skwitował, że myślał o biżuterii na rocznicę , ale wyraźnie bardziej ucieszą mnie nioski .

    Jak to jest z tym przycinaniem skrzydeł?
  • a ni jedno ani drugie jak zechce kura to i bez lotek będzie podlatywała i odzastają
  • edytowano marca 2014
    Czy jest jakaś profilaktyka w czasie kwitnienia czeresni? Przyniosłam do domu pare gałązek, żeby wczesniej zakwitły dekoracyjnie....i znaleźlismy malusie gasieniczki na kwiatach :( (podobne do tych, co potem w czeresniach jako wkładka mięsna siedzą...buuuu)
    Drzewo dopiero w pąkach jest. Można czymś opryskać, żeby czeresnie pozostały jadalne? Czosnek? Pokrzywy?


    :-??
  • domagam się zdjęć od @balum i @bea :D

    chcę zobaczyć wasze grządki :D

    u mnie już posiana trawa, czekamy aż urośnie

    a w doniczkach pomidorki koktajlowe i nastrucje, a posadzona bazylia i rozmaryn :)
  • brawo Uja!!!
    Jakie masz pomidorki, żółte czy czerwone?
  • czerwone
  • Ja zółte w tym roku, czerwone miałam 2 lata temu :)
    Już się ni mogę ich doczekać
    \:D/
  • jakoś mi się wydaje że żółte nie są tak smaczne ;D (lubię czerwone jedzenie) choć nigdy nie jadłam żółtych ;)

    nad tym pnączem owocowym się zastanawiam, na allegro są różne i jakiś cytrynowiec chiński i kiwi i jagoda kamczacka i inne i tylko czytam i czytam i czytam ;)
  • Cóz, kiedyś chłopaki w szkole narwali kiwi w ogrodzie botanicznym i było małe ale smaczne. Odpuśćcie sobie komentarze, wiem że nie ma się czym chwalić. Ale potencjalnie owoc dobry w polskim klimacie.
  • Mam dwa pnace kiwi. Rosna juz od lat i do tej pory nie doczekałam sie owoców ;)
    Mam jedno, które ma miec niby duze, ale co roku mi usycha i potem na wiosne wypuszcze nowy ped, który sobei rosnie przez cale lato i tak rosnie rosnie i tyle. Moze, gdyby mi sie udalo to zabezpieczyc na zime tak, zeby znowu nie przemarzlo cos by z tego bylo. Drugie jest bardziej obiecujace, w ciagu ostatnich dwóch lat troche sie rozkrzewiło, wypuscilo pedy wijace sie na podporze, ale ani do tej pory nie kwitło, ani nie owocowało. Fakt, ze wczesniej mialo pewne problemy, bo np. ktos je z rozmachem wykosil albo zdeptał. Ale licze na to, ze w koncu na tyle sie wzmocni, ze cos z tego bedzie. Jednak najwdzieczniejsze jest po prostu winogrono, ladnie rosnie, coraz lepiej owocuje i wyglada :)
  • uJa, ja też jeszcze nigdy żółtych ie jadłam, ale lubię eksperymenty :)
  • edytowano marca 2014
    cyt;określ co to za gąsienica - znaczy się gatunek i opryskaj na to dziadostwo

    łatwo powiedzieć...robal po prostu....jestem mieszczuchem i na razie odróżniam gąsienicę od dżdżownicy
    :-??
    A tu specjalnie dla @uJa:
  • @balum to może być licinek tarniniaczek- sprawdź opis w google, czy pasuje, Jeśli tak, to opryskaj np. Karate lub Fastac teraz, w fazie nabrzmiewania pąków
  • Najtaniej jest nie zaglądać do czereśni, zjadać i wypluwać pestki. I ekologicznie. Każdemu polecam :)
  • tak najlepiej, tylko akurat ten szkodnik sprawia, że owoców może w ogóle nie być- bo niszczy kwiaty, bądź zawiązki owoców
  • To wytępić bestię!
  • Ale ja chciałam tegoroczne zdjęcia,
    a nie z zeszłego roku z wakacji (o krótkie rękawki mi chodzi;) )

    Super działka i domek i drzewka i fundamenty ale fajne ! :)

    noi grządki profesjonalne, ale będziesz mieć teraz raj :D

    a czemu w karminiku są jakieś patyki?
  • Ul dla dzikich pszczół?
  • Mi to wyglada na tzw. hotel dla insektow.
  • ja pomyślałam że przylatuje ptaszek bierze sobie patyczek i leci robić gniazdko :) taki skład budowlany :D
  • @balum mamy ten sam patent na sadzonki w pojemnikach z biedronki  ;)
    Działka we wspaniałej lokalizacji, piękne widoki, tylko mnie ciarki przechodzą na myśl o przystosowywaniu takiej darni na grządki.

    Ja wczoraj załatwiłam sobie 4 worki obornika w zamian za sprzątnięcie go z kurnika. Pod co można dać taki świeży nawóz ? Czy lepiej go przekompostować i wkopać na zimę ?

    W tym roku też mam żółte pomidorki koktajlowe, ciekawe jak nam zasmakują. Rozsad wszystkich odmian  pomidorów wyszło mi tyle, że musiałabym mieć trzy razy tak dużą działkę jak mamy, śmieję się do najstarszej że Ją z tymi pomidorami pod płotem od działek postawie i będzie mogła sobie sprzedać 
    ;))
  • Co to za roślina :/

    Kwitnie, i poraz pierwszy ma takie owoce.
    Znalzało się kilku chętnych na owoce, zjedli, przeżyli ale jednak chętnie dowiem się czegoś więcej :))
    Mówią, że owoce przepyszne!


  • Pytanie mam odnośni sklepowych ziół-mięty,bazylii. One przetrwają w ziemi ? Te korzenie można potem do ogródka, jak się ciepło zrobi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.