Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

15354565859193

Komentarz

  • @Bea
    Dzięki 
    ze mnie taki rolnik/ogrodnik :))

    Poluję na wiszące truskawy co roku, ale jak rzucą to prawie komitet kolejkowy się zawiązuje i cieżko kupić :))

    Tak w ogóle to czekam na te truskawki z utęsknieniem, żarłabym już :))
  • Ja moich piwonii (juz ok 15 cm maja) nie przykrywam niczym. Tylko, ze u nas w nocy minimalne przymrozki juz tylko.
  • hmmm, u nas z tego co wiem, tak do ok. -3 i ma przyjść pogorszenie pogody. Sama nie wiem, co robić :(
  • No to u nas podobne temperatury w nocy. Jakos bym sie specjalnie o te piwonie nie martwila, dadza rade!
  • Ja moich nie przykrywam, jakoś co roku odrastają. Wiem tylko, ze jak juz maja pąki, warto zostawić tylko po jednym na łodyge i uszczknąć takie mniejsze, które sie tworza po bokach. No i lubia rosnąć na słońcu.
  • dzięki dziewczyny.
  • w tamym roku się z was śmiałam ;)
    a teraz nie mogę wyjść z tego wątka :D

    i nie wiem jak to wszystko zmieścić na mojej działce, plus jeszcze dziś zamarzyłam o altance :P i huśtawce i grilu i zjeżdżalni i piaskownicy i eh ah oh ;)

    ktoś z was się zajmuje planowaniem przestrzeni? może byście mi to wcisnęły na tych kilkunastu metrach?
  • @Sylaba, będę o tobie pamiętać, oszacuję jak spod ziemi wychyną. Jaka to odmiana, pojecie nie mam, grunt, że owoce dobre i duzo :)
  • @uJa ja jestem po kształtowaniu terenów zieleni i się tym zawodowo param. Mogę coś tam spróbować narysować.
  • edytowano marca 2014
    JAkie macie doświadczenie z porzeczką?
    Wytrzymała jest?
    Dostaliśmy wielki,ale stary krzak od teścia, mąż pociapał na mniejsze i właśnie wkopuje, a ja się zastanawiam, czy robić sobie jakieś nadzieje na ich przeżycie
    :D
    edit:
    i jeszcze dziś przesadzałam miętę i oregano i też się zastanawiam, czy im to na dobre wyjdzie.........
  • Mięcie na pewno, toz to chwast, co i u mnie sobie świetnie radzi. :D
  • Mięty nic nie dobije. Ja swoją wyrwałam gdzieś z rowu przy opuszczonej posesji, lekką ręką 15 lat bez nawożenia mi rośnie :)
  • Radźcie proszę, od poniedziałku u nas zimno, mroźno, może śnieg czy wykopywać bratki z gruntu i już do doniczek czy zostawić
    boję się, że zmarzną
  • a okryć?np. folią, włókniną?Teoretyzuję, bo bratków akurat nigdy nie miałam.
  • edytowano marca 2014
    Mam jeszcze stroisz, moze tym, zobaczę
    ;)
  • edytowano marca 2014
    Się pochwalę!
    Moje pierwsze efekty prac ogrodniczych: 


    Skopanego warzywnika nie pokazuję, bo na fotce wyszło, że to malusi zagonek, a ryłam w ziemi razem z dziećmi pół dnia.... 
    Ziemia jest tak ubita, że owe krokusy sadziłam jesienią tu i tam....w kretowinach :D 
  • balum czy to oznacza że już nie przyjedziecie na nasze krokusy skoro macie swoje ?


    :-(( :-(( :-((

    i stanowczo żądam pokazania warzywnika !
  • Bea, sorry , że nie odbierałam, mam problemy z tel, nie słyszę rozmówcy. Bo od wtorku do czwartku leżał w piasku :/ W przyszłym będę mieć nowy.
  • Porzeczka czarna.......
  • Co do trawy, to nie wiem kiedy można, ale my sialiśmy wiosną na piachu i fajnie urosła do lata.
  • @uJa ! Jak nie przyjedziemy??? Mamy 5 kępek tych krokusów, a nie 5 ha..... ;)
  • Trawę najlepiej siać wtedy, gdy nie będzie już ryzyka mrozu (przymrozek nie ma znaczenia)-czyli początek kwietnia. Ale siałam już z powodzeniem trawę nawet w lutym przy bardzo łagodnej zimie-tylko się wtedy ryzykuje, że trzeba będzie dosiewać.
  • Egipskie, owocuja juz w marcu :))

    Dobra, ide spac zanim oberwe ;)
  • a kto mi powie jakie nasiona można kupić na tym forum o dyni i cukinii wiem a co jeszcze?
  • a w sprawie drzew owocowych
    od zawsze marzylam o brzoskwini albo moreli
    warto je posadzić? będzie jakiś owoc? czy to bardzo wymagające i ciepłolubne drzewa są?
  • pewnie, jeszcze cały miesiąc jest :D a nawet półtora
    mnie sie nigdzie nie spieszy :) także na spokojnie

    no właśnie nie rosną a ja bym chciała no  ;)
  • Ja mam brzoskwinię w  i renklody w Sudetach, na wysokości około 700 m n.p.m.. Brzoskwinie nie tak szałowe jak na nizinach ale owocują, renklody - ślinotok.
  • ja mam jedna sliwke duza, która srednio odchodzi od pestek, ale jest smaczna i wystarczajca na przetwory, no i dobrze sie przechowuje. Mialam jeszcze male, wegierki, swietne na przetwory, odchodzace od pestki, ale mi wycieli. Mirabelek mam sporo ;), w tym roku juz troche powycinalam, ale sie krzewia niemilosiernie. Klopot z takimi dzikimi jest , przynajmniej dla mnie) taki, ze sobie rosna, ciagle sa niedojrzale, po czym dojrzewaja akurat jak jestem gdzies na wyjeździe i w dwa dni wszystkie spadaja :))
    Próbowaliśmy sadzic rozne bardziej szlachetne odmiany, ale wszystkie nam padly, moze dlatego, ze slabo byly zadbane, a wymagajace (czyli posadzone gdzies w kącie bez nawodnienia, sadzonki kupowane niby w sklepie ogrodniczym, ale dla "mieszczuchów' ;). Renklody bardzo lubie, ale na przetwory sa slabe i szybko gnija po zerwaniu - czyli góra jedno drzewko dla smaku. Morele ma moj tata w ogródku - male i niewygledne, ale swietne na dzemy, a i do jedzenia sie nadaja. 
  • Wyczytałam, że można już siać groszek pachnący. Próbowaliście tak wcześnie????

    Niby logiczne, bo skoro groch już można...ale jakoś mam obawy......

  • Jest radość :)
    krokusy już się rozwinęły, a szafirki i hiacynty wychylają się spod ziemi. 
    :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.