Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

17778808283193

Komentarz

  • Proszę o instrukcje dla ogrodowego głąba - mamy ladne maliny, dwukrotnie owocujące, ale rosną nie tam, gdzie chcemy, żeby rosły - jak i kiedy je przesadzić? 
  • @Jadwiga - we fragmencie, który zacytowałam jest o przycinaniu na wysokość - pewnie właśnie dlatego, żeby lepiej owocowały. Ja tylko napisałam, żeby nie przycinać na wysokość teraz, tylko wiosną, bo wtedy i tak część pędów pewnie będzie trzeba przyciąć, bo przemarzną.
  • Jak nic nie wypuściło (winogrono chyba jest poprawniej niż winogron - a najpoprawniej to winorośl ;) ) przez cały sezon, to martwe. Wypuszczenie liści na wiosnę należałoby traktować w kategorii cudu ;)
  • @Jadwiga,będziesz chciała nasionka wilca?

    A ja mam pytanko:chcę przesadzić swoje truskawki. Czy mogę bezpośrednio przed przesadzaniem to nowe miejsce nawieźć obornikiem granulowanym???
  • Acha, jeszcze jedno-pomyślałam,że może też posadzę poziomki-mogę razem z tymi truskawkami? I w ogóle sadzi się poziomki jesienią?
  • Dzięki!
    @JAdwiga, Ty kupowałaś gdzieś u nas ten obornik granulowany,no nie?
  • ech,pierwsze nocne zimna. Czy to już trzeba wykopywać cebule???Czy dopiero jak roślina uschnie, niezależnie od temperatury?
  • Ja się boję, znając moje szczęście zmarzną. Zresztą my na biegunie mieszkamy :D
    Jadę do sklepu po ten obornik dzisiaj.
  • :)
    Jadwiga,drogi był ten obornik w Mrówce?
  • uffff,zaczęłam z tymi truskawkami :)
  • pomidorkom?
    nowe posadzisz! 
  • po paru przymrozkach nie będą piekne, nasze juz zamrniały, wyrzucisz/spalisz, to jednoroczne. 
  • A maliny się przycina, nie wiem kiedy, nie wiem jak, inaczej te raz owocujące, inaczej dwukrotnie nasze się po prostu krzaczą bezkarnie i dziczeją. ;)
  • Mąż posadził 2 jabłonki i śliwę :)
    Nawieźć je jakoś przed zimą, czy już bez sensu?
    Otulać czymś za jakiś czas?
  • Narobiłam gnojówki z pokrzyw i teraz nie wiem, co podlac przed zimą. Mam jeszcze jarmuż i roszponke - to czeka na przymrozki, kapustę pak choi, która ladnie mi wyrosła, ale jakies wstretne gasiennice ja objadły :( A moze wylac po prostu na pole pod truskawki, lub tam, gdzie zwykle mam pole na dynie i niech sobie bedzie do przyszłego roku? 
  • Kurde, a ja nawiozłam przesadzone truskawki,chyba nie ruszą.......



    :-SS
  • Wykopałam część dalii Jadwiga-one się wspaniale namnożyły!!!
  • Do kiedy można czosnek sadzić? Jego można jakby coś tym obornikiem podsypać?
  • A co się robi z truskawkami? Zielenia się nadal i chwastami obrastają.... Powinnam wyplewić, czy wykosić jak leci? Na zime przykryć czymś?
  • A jak z obornikiem pod ten czosnek?moźna?
  • Przekopując grządkę trafiłam na czosnek. Wykopałam go. Mam zamiar nawieźć kawałek i znów go zasadzić, rozdzielając główki na ząbki-ma to szanse powodzenia???
  • @Bea że tak zapyam, od kiedy to zmarli mają swoje święto? Halloween? :O

    Aaaa!!!!! KIlka dyni mi obmarzło, w sensie owoców! Nie miałam kiedy zebrać :((
  • edytowano października 2014


     kiedy to zmarli mają swoje święto? 

    No, Zaduszki są...;)
  • Zaduszki to zaduszki (dzień zmarłych), a nie tam święto.

    @balum :-*
  • w uszach zadzwoniło
    to i się czepiłam :-*

    a to wszystko przez te dynie
    na kimś musiałam odreagować ;)
  • edytowano października 2014
    A skad Wy to wiecie, że fasola po św. Józefie, czosnek po Zaduszkach , a na Jerzego dokoncz siewu swego.... Macie jakieś ściągi ludowe? Poważnie pytam, bo tez bym chciała mieć wiedzę ogrodniczą uporzadkowana wg świąt :) Łatwiej spamiętać. 
  • Jadwiga, ale jakie warzywa sieje? Wszak fasolki by zmarzly po wykielkowaniu.

    Korzeniowe sieje jak tylko ziemia na to pozwala. Tak samo groch i bob.

    Pomidory w domu na swJozefa, papryki i baklazany nieco wczesniej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.