Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

19091939596193

Komentarz

  • A u mnie śnieg i zaspy,posiałam pod folią z 1,5 tygodnia temu trochę ziół,sałatę i rzodkiewki,pewnie wszystko wymarzło,nawet nie mam ochoty tam zajrzeć :( Tęsknię do wiosny,słońca i ciepłego deszczu,do zapachu ziemi po burzy...
    Nawet tulipanów się jeszcze nie doczekałam.
    A tak uwielbiam pracę w ogrodzie :-(
    Namawiam męża ba szklarnię,ale musiałaby być z ogrzewaniem pewnie.
  • Pochwalę się: rzodkiewka wysiana do gruntu poczatkiem marca już jest piękna i zjadamy. Wystarczyło przykrycie folią na jakieś 2 tyg aby przyspieszyć wzrost. A ile radości.
  • Czy ma ktos z Was śliwę japonska? Jak wrażenia?
  • No a mi teść wczoraj zrobił niespodziankę i przyniósł trochę sadzonek pomidorów i ogórka, więc nie mam wyboru,muszę wsadzić do szklarni,bo one duże są. Swoje malutkie jeszcze potrzymam na parapecie.
  • czy można już nasiona na kwiaty do gruntu wsadzić?
  • Zależy gdzie mieszkasz :)
    Ja zaryzyowałam i posiałam pod domem nasturcję pnącą, ale liczę się z tym,że może wyjść za szybko i podmarznąć, ewentualnie przykryję na zimnych ogrodników.
    Z całą resztą, aksamitkami na przykład, jeszcze czekam. No i słonecznik jeszcze czeka,bo szkoda by mi było,gdyby zmarzł.
  • mazowieckie
  • może się ktoś orientuje, jakie kwiaty się co roku same wysiewają?
  • No to @Savia Ci podpowie, czy już posiała. ;)
  • Na kwiatach ogólnie nie znam się.
    Moja nasturcja ma juz po 4-5 liści i żadne przymrozki jej nie straszne. :-) Nie okrywam, pięknie rośnie.
  • No to mnie uspokoiłaś Savia, w takim razie posieję jeszcze w inne miejsca,bo mam jeszcze nasionka.
    Słuchajcie, czy poziomki mogą rosnąć razem z truskawkami,na wspólnej grządce?
  • Moja nasturcja.
    WP_20150502_11_27_53_Pro

    Tylko wiesz @agnieszkamama ja mam dystans do roślin i jakby cos się stało to nie placze ;-)
  • A ja mam jeszcze trudności z tym dystansem ;) Szkoda mi czasu i pracy na marnowanie :(
  • Ileż to pracy i czasu wrzucić do ziemi 20nasionek? Nawet minuty nie zajmie. Co innego rozsady, które rzeczywiście są praco i czasochlonne.

    A zysk zazwyczaj olbrzymi. :-)

    Ja lubię hazard :D
  • Właśnie bardziej o rozsadach myślę.
    A jeśli chodzi o nasionka, to czas to jedno, a one też kosztują,mi kasa z nieba nie spada....
  • Z kwiatów co się same wysiewają najłatwiejsze w uprawie są: jednoroczne nagietki, maki pojedyncze różne kolory i pełne, kosmosy ( u nas mówiło się na nie warszawianki) dwuetnie: niezapominajki, naparstnice. Lubię jak wędrują po ogrodzie tam gdzie chcą.
  • A sloneczniki ozdobne w zeszłym roku się same wysialy, nie znarzly, wiedziały kiedy wyjść. Myślę ze już można je siać. Ja zasialam w kwietniu, już wyszły z ziemi.
  • @agnieszkamama nasturcje i wiele innych mam w gratisie co roku ;-) Zbieram nasiona, wiec kosztów nie liczę. Poza tym przemrozenie zdarza mi sie raz na kilka lat, wiec bilans jest in plus.

    No, ale każdy robi co mu się podoba. :-)
  • nasza magnolia, mam sentyment,bo od m. ją dostałam rok temu

    1430585153604
  • Sliczna. :-) U mnie moze za rok zakwitnie
  • Naszą magnolię (15 letnią) szlag trafił
    i nie ma, a taka już wielka była

  • @$%^))* ten cały warzywnik!
    Obtrąbione fanfarami rzodkiewki cos zezarło. Część pierwszych listków ma wyjedzone dziurki, a reszta wcale juz nie ma liścieni! Miałam dzis poprzerywać, a tu same kikutki sterczą....
    Ze szczypiorkiem podobnie....
    Najlepiej rośnie trawa i pokrzywy.

    Na pociechę: kwitnie świdosliwa (pierwszy raz) i borówki ameryk. Mam nadzieję, że jakieś pszczoły wylezą pomimo chłodu...
    I rabarbar odbił w tym roku, a ja go juz na straty spisałam :)
  • Balum, wspolczuje... Takie jest zbieranie doświadczenia z rzodkiewka. To pewnie pchelka... Warto miec okryta wloknina - zabezpiecza.
  • @hipolit, a co się stało Waszej magnolii?
    One są na jakieś choroby podatne, czy jak?Widać było,że coś się dzieje, czy po prostu po zimie nie odbiła?
  • Bea ja tez z niczym się nie wyrabiam. Nie wiem czy siać, czy sprzatac, czy remontować, czy poprawić klatki królików itp. Wszystko potrzebne na cito. :-(
  • Moja cierpliwosc sie skonczyla! Slimaki zezarly mi juz kilka roslinek doszczetnie. Probowalam zbierac, ale to nie megoda. Kupilam trucizne na slimaki >:)
  • Tylko troche sie boje, zeby dzieci nie wyzarly. Bede musiala tam sypac, gdzie dzieci nie dochodza (pod kladka), a slimaki owszem.
  • @sgnieszkamama

    Po zimie :(
    Nie wiem czemu, bo jak była mniejsza tez zimy były przecież ostrzejsze i nic jej nie było
    W tym samym czasie znajomemu padło tez kilka magnolii, rododendronów
    Jako ze jego "ogródek" przydomowy to park 4h nad ktorym łapę trzyma konserwator to wziął jakiegoś speca, o ten ów spec powiedział, zeby zostawić, nie wykopywać, moze sie otrząśnie
    Tośmy sie z nasza zastosowali do tej rady
    Nasza sie nie otrząsnęła, u znajomego tylko dwie ruszyły
    Szkoda bo to było już spore drzewko

    Pod starym szpitalem (budynek na sprzedaż) rosły piękne, ogromne, ponad stuletnie magnolie
    No cud! Nigdy większych nie widziałam
    I baran który kupił to, wziął i jedna wyciął
    Ubić takiego to mało
    Zwłaszcza, ze tulko odremontował cześć (i to z drugiej strony)
    Tam gdzie magnolie nadal nic nie robione
    Nie wiem co mu one przeszkadzały
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.