Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

13031333536106

Komentarz

  • Ale przypomniał mi się świetny film, mam na płycie, "Pogorzelisko" chyba. Akcja dzieje się w Kanadzie i chyba w Syrii, gdzie główna bohaterka wraca w poszukiwaniu wspomnień matki (wojna, więzienia, Chrześcijanie/Muzułmanie etc.) - tragiczny, bardzo głęboki, pięknie opowiedziany, zaskakujący.
  • Nabyłam go w jakiejś serii w Leclercu - wydali książeczki z różnymi filmami (klasyczne zazwyczaj), tanie to było - a mnie się okładka bardzo spodobała.
    A wiesz @Elunia, ja za drugim razem dopiero tak lepiej załapałam i w sumie głębiej zrozumiałam. On ma piękne niedopowiedzenia.
  • PS
    tyttułu też oczywiście nie pamiętałam, a pisząc pierwszy post zawołałam córkę - dzieci to jednak mają pamięć.
  • @Elunia - co do tego drugiego...to nie jest czasem Malowany Welon???
    image
  • "Piękny umysł" mnie zadziwił
  • @Martyna - obejrzyj , kochana Dalej niż Północ", bo kolejka się ustawiła
  • Jakiś dla dzieci polecicie?
  • ,, mój przyjaciel delfin" siedmiolatki o
    a my dopiero wczoraj ,, Niebo istnieje na prawdę"
  • @Agnieszka5, my oglądaliśmy ostatnio Niekończącą się opowieść, Bella i Sebastian (cineman.pl)
    na you tube Mój przyjaciel Hachiko

    Dla dorosłych - Podróż na sto stóp
  • Chciwość z Kevinem Spacey, Geremy Iroms, Demi Moor.
    Mocny film. Zwłaszcza jak przez ich protoplastów straciło sie firmę, kasę i trzeba było zwolnić troche ludzi.
  • Dla dzieci i rodziny polecam "Horton słyszy ktosia"
  • Paddington ma jedną, jedyną wadę: ojciec rodziny to taka ofiara straszna i upierdliwy na wskroś przez co dzieci i żona robią go nieco w balona. Na koniec odzywa się w nim macho. ;)
  • edytowano kwietnia 2015
    Oglądałam Troyę. Dla dzieci na pewno nie...dla młodzieży starszej ewentualnie, by skonfrontować dane z historii i mitologii.
    Film chyba po to, by Brad Pitt mógł muskuły prężyć. Choć chyba komputerowo podrasowany. Ale podobały mi się szczegóły. Walka jak na jakiś wazach greckich. I Orlando Bloom jako Parys. Koń trojański wyglądał jak z wikliny. Ale pod koniec jak palili tę Troję, to już przysnęłam.

    Oglądałam "Nietykalni" i dość w porządku.
    A i kawałki MagdyM
    Te z Zakopanem. Czyli czwarta seria.
  • Źródło nadziei.
    filmweb.pl/film/%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o+nadziei-2014-692469
    Dobry. Bardzo w sumie powolny, trochę klimatem przypomina "Malowany welon". Rzecz dzieje się po I wojnie światowej. Film o prawdziwej miłości rodzicielskiej, odwadze i przyjaźni. Russel Crowe bardzo przekonujący. Ujął mnie tą rolą.
  • edytowano kwietnia 2015
    Dla dzieci też polecam najnowszego "Kopciuszka" - tzn. jeszcze moje dzieci nie oglądały, ale ja już tak :) spokojna bajkowa bajka, tylko początki trochę smutne jak mama i tata umierają...

    Familijny lub tylko dla dzieci "Robaczki z zaginionej doliny" - miodzio :) bez głupich dialogów i bez zbytniej złośliwości

    oba dostępne na cda
  • Nie wiem czy pisałam... Dla dzieci (takich co już oglądają konkretną walkę dobra i zła) "Legendy sowiego królestwa"
  • @Joanna w oryginale w "robaczki z zaginionej doliny" nie ma żadnych dialogów. Tu polski dystrybutor okazał być się "mądrzejszy" od reżyserów i podłożył głos, tam gdzie go nie ma.
  • Dorosłym polecam "The Giver" ("Dawca pamięci"). porusza do dyskusji.
  • Przewidywalny to i owszem
  • edytowano kwietnia 2015
    @Gregorius,
    to ja chyba oryginał oglądałam, bo też dialogów nie było
    Podkreśliłam że nie było głupich, bo jakoś tak mi ostatnio leży na sercu warstwa językowa w filmach dla dzieci.
  • edytowano kwietnia 2015
    @joanna_91
    ja w sumie lubię oglądać filmy dla dzieci
    ale też czuję się w obowiązku obejrzeć zanim pokażę dzieciom
  • @Mader aktorsko kieskawy, ale nieco ukryte przesłanie jest całkiem ciekawe
  • @Joanna, a gdzie mozna obejrzec te Robaczki?
    Szukalam na YT, ale nie ma calego filmu, tylko w opisie podano link,ktory z kolei wymaga podania nr telefonu, a ja raczej jestem niechetna.
    Czy na FilmWeb konieczne jest zalozenie konta? Tam niestety tez wymagaja mase danych osobistych.
  • obejrzeliśmy "robaczki" - dziękujemy, się podobało :D
  • Właśnie obejrzeliśmy z dziecmi "Ostatni traper" - patrzyli z fascynacja. To film o traperach, w zasadzie sfabularyzowany dokument. Polecam. :-)
  • Pamiętam z dzieciństwa, w tv leciały w niedzielne popoludnie piękne filmy przyrodniczo fabularne, gdzie pod postacie zwierząt byly podlozone glosy. O człowieku co przygarnal male niedzwiadki taki byl, do dzis pamiętam obrazy. :-) Niestety, nijak nie potrafię namierzyć tego rodzaju kina. Ktos pomoże?
  • My tez juz po Robaczkach! Dzieki!
    Dzieciaki konczyly ogladac z purpura na policzkach!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.