Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

13132343637106

Komentarz

  • Joanna dzieki, przeszukam. To nie byly programy dokumentalne, to byly zwykle, pelnometrazowe filmy przygodowe, graly w nich prawdziwe zwierzaki, tylko glosy miały podlozone.
  • Widziałam ostatnio niemiecki film "Pomiędzy światami" -porusza problem misji w Afganistanie. Bardzo poruszający.
  • Gdy budzą się demony - dobry film
  • Wczoraj w nocy wraz z żona obejrzeliśmy sobie całkiem zgrabny musical "Into the woods" ("tajemnica lasu").
  • W ten weekend (pt-nd) w kinach wielu miast będzie wyświetlany dokument o Asii Bibi,
    http://citizengo.org/pl/21664-ratujmy-asie-bibi-w-kinach-zobacz-ze-znajomymi?sid=MTAxMTY4NTE3NTk3ODg1
    (w Krk - w Mikro)
    k.
  • Polecam zapoznanie się z kilkoma filmami recenzowanymi ostatnio na KulturaDobra.pl:
    http://kulturadobra.pl/selma/
    http://kulturadobra.pl/pytanie-7/
    http://kulturadobra.pl/wielka-szostka/
  • Oglądaliście dla dzieci Avatar? Ktos cos?
  • W ten weekend obejrzałam 6 odcinków "Z pamiętnika położnej". Na tym forum powinno się spodobać :)
  • Widziałem DUFF, strasznie przewidywalny, takie jakby trochę szkolenie PUA dla dziewczyn.
  • Płynów tak w sam raz @jukaa ). I przekaz pozytywny - miłość to potęga.
  • "Gra endera" polecam gorąco jako przyczynek do rozmów z dziećmi. Nie wiem jednak, czy koszerne ale pewne wartości przekazuje
  • edytowano kwietnia 2015
    "Step Up 1" z przyjemnością obejrzałam
  • Wielka Szóstka - super!
    @Brawario, dzięki za recenzję, oglądałam w prawdzie wcześniej, ale dobrze przeczytać, że komuś tak wymagającemu też się podobał :)
  • @Brawario, czy nie sądzisz, że na Twojej stronie z recenzjami przydałby się spis alfabetyczny recenzowanych filmów? Oraz wyszukiwanie "po gwiazdkach" np. chcę jakiś film, który ma 4 gwiazdki to klikam i mi się wyświetla lista. hmm?
  • System (terazw kinach) -- nakręcony z wielką dbałością o zachowanie realiów i całkiem niezły, jedyna wada jest dla mnie taka, że ta historia rozumiana jako całość nigdy by się w ZSRR nie mogła wydarzyć. Ale tak czy owak bardzo polecam!
  • niewinni czarodzieje
  • "Niezłomny" z ubiegłego roku. Powiem tak, pewnej części ciała nie urywa, taki amerykański, ale wojenny, no i na faktach. Można obejrzeć.7/10
  • "Mój rower" - polski film z Arturem Żmijewskim i Michałem Urbaniakiem.
  • Mój rower- byłam w kinie - to taki męski film :)
  • "Dzika droga" - na podstawie książki o tym samym tytule . Bardzo mi się podobał , podobnie jak książka. Oparty na faktach.
  • I "Kamerdyner" - piękny film ,bardzo poruszający. I można krytykować Obamę , ale nasuwa się refleksja , jak bardzo Ameryka zmieniła się w ciągu niespełna kilkudziesięciu lat.
  • A propos "Whiplash", ostatnio obejrzałam. Ogólnie film dość przewidywalny. Nie zgadzam się jednak z recenzją zalinkowaną parę stron wcześniej. To nie jest film o "dążeniu do perfekcji" w muzyce, tylko o psychicznej dominacji autorytetu i o tym, jak łatwo wpaść w pułapkę i autorytetowi się przeciwstawić. Film w sam raz na dyskusję o manipulacji, np. w sektach, miejscu pracy itp. O sytuacjach, kiedy można się przeciwstawić, a daje się sobą pomiatać.
  • Akurat na początku "Whiplash" główny bohater nie wie, że Fletcher jest furiatem, wie tylko, że jego zespół jest prestiżowy. Oczywiście film jest TAKŻE o dążeniu do perfekcji, tu akurat w muzyce, ale ma też tę głębszą warstwę. W sumie po tym rozpoznaje się ambitniejsze filmy, że można się w nich doszukać różnych znaczeń.
  • Dziś oglądałam "Spotkanie" i jego drugą część na YouTubie, oraz udało się w końcu obejrzeć" Bóg nie umarł", ale znalazłam pod tytułem Bóg wciąż żyje z lektorem na cda.
  • Lubię takie filmy. Może męża wyciągnę do kina, choć on nie francuskojęzyczny ;)
  • Absolutnie odradzam "Kapitana Szablozębego", straszliwe nudy, nawet niemowlak by zasnął.

    Absolutnie polecam, wręcz nakazuję zobaczyć "Rozumiemy się bez słów". Dla mnie film roku.
  • Polecam, polecam, polecam! "Czas na Miłość/About Time (2013)", tylko ten, bo jest drugi o tym samym polskim tytule (tego drugiego nie widziałem). Naprawdę piękny.
  • Dla mnie ks. Glas to kompletny odlot. Z wielu różnych względów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.