Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

13839414344106

Komentarz

  • ten wątek mi uświadamia ile filmów do tyłu jestem. nie widziałam co najmniej 80% z tego o czym się tu pisze, o wielu nawet nie słyszałam.

    a kiedyś byłam na bieżąco...

    kiedyś sto lat temu byłam w kinie na ogniem i mieczem i wtedy mój ojciec powiedzial, że ostatnio był w kinie na panu wołodyjowskim wiec może wybierze się tez z sentymentu na OiM (wrocił z kina rozczarowany, nota bene). pamietam, jak mnie to wtedy zdziwiło, że tak w ogole można 30 lat bez kina wytrzymać.

    po kilkunastu latach stwierdzam, że da sie nie chodzić do kina a nawet filmow nie ogladac najnowszych i ciągle zyć ;)
  • edytowano stycznia 2016
    Polecam Marsjanin - po nieudanej misji czlowiek zostaje w wyniku wypadku n marsie i probuje przezyc. Fajny. Zadnych scen nieprzyzwoitych ani ufoludkow nie ma.
    ...
    I polecam Kwiat pustyni - historia prawdziwa somalijki ktora jako nastolatka ucieka przed malzenstwem i trafia do Angli gdzie zauwaza ja fotograf i tak rozpoczyna sie jej droga w modelingu. Problem poruszany to rytualne obrzezanie dziewczynek. Film na podstawie ksiazki - pewnie lepszej. Nie dla dzieci. Sceny lozkowe tez sa.
  • Książka jest dużo lepsza, mnie film bardzo rozczarował.
  • Marsjanin super! o ilekroć lubi taki klimat;-)
  • Dobry jest "U niej w domu" http://www.filmweb.pl/film/U+niej+w+domu-2012-629789. Francuski dramat, raczej tylko dla dorosłych.
  • Arbitraż z 2012
    Brooklyn z 2015
  • @Gregorius, obejrzałam "Praktykanta" i mam mieszane uczucia. Z jednej strony pozytywny obraz starszego pana i roli seniora w życiu społeczeństwa, a z drugiej promocja niezależności kobiet, które dla kariery mają rezygnować z rodziny. Nie kupuję tego. Na dodatek, choć scen łóżkowych nie ma, to są dwuznaczne. Moim zdaniem film nie dla młodzieży, a po dłuższym namyślę, to chyba jednak nie polecam go nikomu. Szkoda czasu. i szkoda, że tak poprowadzono akcję, bo zapowiadał się świetnie na początku :(
  • Trudno dyskutować nie zdradzając treści, ale przyznasz @Elunia, że feministyczne rady typu zadbaj najpierw o siebie w filmie się znajdują.
    Poza tym nie lubię, kiedy próbuje się wcisnąć kit, że można być dobra mamą i równocześnie robić błyskotliwą karierę. Zawsze jedna ze stron musi zostać zmarginalizowana, żeby druga nie ucierpiała...
  • @Gosia5 zupełnie się z Tobą zgadzam! Byliśmy na filmie z mężem i wydawał się bardzo przyjemny i zabawny, ale zakończenie jest tak naiwne, że aż boli :P facet poświęcił dla babki swoją karierę, a po tym wszytkim co wyszło w filmie, bez żadnych zmian będzie lepiej - no śmieszne.
    Ona była wspaniałą mamą - jakieś całe 5 minut dziennie ;)
  • Z jednej strony pozytywny obraz starszego pana i roli seniora w życiu społeczeństwa, a z drugiej promocja niezależności kobiet, które dla kariery mają rezygnować z rodziny.Poza tym nie lubię, kiedy próbuje się wcisnąć kit, że można być dobra mamą i równocześnie robić błyskotliwą karierę.

    Przecież o tym właśnie była cała historia. Moim zdaniem nie było to przedstawione w tak czarno białych barwach jak twierdzisz. Reżyserka raczej próbowała pokazać różne aspekty tej sytuacji, nie próbowała nic wciskać... Na pewno nie nazwałabym tego filmu stratą czasu, bardzo ciepły film który fajnie pokazuje starsze osoby i dodaje trochę pozytywnej energii.
  • edytowano stycznia 2016
    najnowszy odcinek Sherlocka Holmesa z Benkiem Crumbercośtam. najbardziej szalony ze wszystkich dotychczasowych, autor scenariusza zdecydowanie coś zażył. bardzo lubię szerloka w tej wersji :D

    zdecydowanie nie dla dzieci.

    edit: Upiorna panna młoda, tytuł.
  • edytowano stycznia 2016
    Rogalikowa, Sherlock był grany... ten jeden dzień. Już go w kinach nie będzie. W Zabrzu kino pękało w szwach. :)
    A film świetny! Jak cała seria Sherlock zresztą! Tylko trzeba mieć za sobą dotychczasowe odcinki, żeby wyłapać większość aluzji i żartów.

    Uwielbiam brytolskie poczucie humoru.
    (nie wierzyłam, że to kiedykolwiek napiszę, serio!)
  • E, ale bedzie jakos dostepny ten odcinek?
  • Nie wiem. Wiem, że podobno jest już na torrentach. Cokolwiek to znaczy ;)
  • edytowano stycznia 2016
    ja chyba nielegalnie ogladalam :\"> na cda był (ale nie wiem o czym mówię, cytuję męza)

    edit; poprzednie częsci też na cda obejrzeliśmy.

    brytolskie poczucie humoru świetne, fakt. zaśmiewamy się w głos na szerloku!

    no i B. Crmbrbrumebr aaa, idealny do tej roli!
  • edytowano stycznia 2016
    swoją drogą jak mu się udaje robić karierę w szołbiznesie z takim nazwiskiem??
  • @Cart&;Pud własnie gdzies coś wpadło mi w oko, ze jest nowy Szerlok w kinie i jakoś nie mogłam pojać, ktowybierze się do kina na film, który za parę dni będzie w telewizji.

    a tu proszę, tłumy ;)

    ja tam na mróz bez potrzeby nie lubię wychodzić. i popcorn drogi....
  • No cóż... zabieg marketingowy. Dobry, jak sądzę, bo bez zmrużenia oka wydaliśmy po 25 zeta za osobę... ;)
  • dałaś się omotać podstępnym i lepkim mackom kapitalistyczno-konsumpcyjno-hedonistyczno-marketingowo-psychologiczno...... potfora ;)

    ja za to w szlafroku obejrzałam szerloka obzerając się ciastem.

    i czekam z niecierpliwością na kolejną serię.
  • No to jeszcze trochę czekania przed nami... do 2017.
  • Może mo ktoś zalinkować tego "Praktykanta"?
  • ta "pogrzebowa randka" brzmi nieco mrocznie... ;)



    a na szerloka faktycznie az do następnego roku trzeba czekać?? trudno, obejrzę jeszcze raz poprzednie odcinki.
  • Praktykant fajny.
  • Praktykant fajny, owszem, ale nie raziła Was troszkę mało zróżnicowana gra Roberta De Niro? Taki dobry aktor, nastawiałam się na znakomitą grę aktorską a tu tymczasem De Niro grał jakoś tak ... jednostajnie, wciąż taki sam. Wiem , czepiam się , ale też troszkę mnie drażniło , że wszystko kręciło się wokół głównej bohaterki , same ochy i achy na jej temat ... troszkę to śmieszne było.

    Ale ogólnie film z bardzo dobrym przesłaniem, rzeczywiście.
    I ci rozmemłani młodzi mężczyźni, może i sympatyczni, ale tacy niedojrzali, jak przerośnięte chłopaczki - skontrastowani ze starszym panem w typie eleganckiego dżentelmena - super to było pokazane. I ta tęsknota współczesnej młodej kobiety za prawdziwym facetem, który się zajmie i zaopiekuje ...

    Sukienka pogrzebowa rzeczywiście klasa. I w ogóle tematyka pierwszej randki ... no myślałam , że sama umrę ze śmiechu, jak również w momencie składania młodej szefowej propozycji dotyczącej miejsca pochówku (w całkiem innym fragmencie filmu) - świetne po prostu.

  • De Niro miał trochę podobną rolę w filmie "Wszyscy mają się dobrze", z tym że ten film to nie komedia i ma bardziej nostalgiczny klimat, ale również bardzo polecam.
  • edytowano stycznia 2016
    A nikt tu nie pisze o nowych Gwiezdnych Wojnach? ?? 8-} Mój mąż mnie zaciągnął, bo on wielkim fanem jest. Pojechaliśmy specjalnie do Krakowa. Wiem,że to niestosowne, ale czekałam na ważny tel w trakcie filmu. W połowie seansu zadzwonił (cichutko) a ja szepnęłam mężowi ,że muszę odebrać i wybiegłam z sali. Po skończonej rozmowie zorientowałam się, ze wylazlam jakimiś złymi drzwiami bo oto znalazłam się w korytarzu z mnóstwem drzwiami po jednej stronie,bez klamek. Itylko jedno wyjście: do centrum handlowego. I co tu robić? ???stoję pod drzwiami przez które słychać znajomą melodię ze star Wars i nie mogę wejść. Do centrum też nie uśmiechało mi sie iść, bo bez biletu i tak by mnie z powrotem nie wypuścili. W dodatku bez torebki i kurtki byłam. No cóż. ,..pomyślałam, zadzwonię do M. Może odbierze. Odebrał
    Uff. I mu tłumaczę. ..zejdź w dół i otwórz mi drzwi bo bez klamek są po mojej stronie. Kapnął się za drugim podejściem, że wyjściem ewakuacyjnym wylazlam. I tak 20 Minut uciekło mi z tego jakże ach,och filmu. :-B
  • @Elunia, a Pana Bank sa gdzie można zobaczyć w necie?
  • Ja jako odtrutkę polecam film TaxiA :)
  • Nie podobał mi się Mów mi Vincent, zdecydowanie szkoda czasu na oglądanie. Praktykant - szkoda, że film tak prześlizgany, ogólnie dla mnie słaby. Za to dobrze oceniam Brooklyn.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.