Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

15859616364106

Komentarz

  • Sympatyczna historia oparta na faktach autentycznych
    Niestety nie znalazłam tłumaczenia tytułu na polski

    https://www.nflix.pl/netflix-polska/filmy/?/film-po-polsku/the-african-doctor-2016/&i=80123740

    Podziękowali 1zbyszek
  • Czy ktoś z Was oglądał "Błękit oceanu"? Warto?
  • Widziałam "Układ zamknięty" nie cały, ale dający do myślenia, i aktorstwo świetne.
    Jestem ciekawa "Zaćmy" Bugajskiego o Brystygierowej, choć z racji tematyki też pewnie trudny film i ciężki.
    Z lekkich śmiałam się głośno oglądając pół odcinka Dyzmy z niezapomnianym Wilhelmim...
  • Kino polskie preferuję.
  • "Jestem mordercą"
    Dla mnie film roku
    Zachwycił mnie mocno w formie wykonania czyli vintagowe obrazy plus absolutnie moja muzyka w tle
    W tresci bo porusza nie do konca wyjasniony temat wampira z Bytomia
    I emocjonalnie dwa razy rozwalił mi system
    Przy jednej scenie przeżyłam autentycznie zal smutek, wściekłość jednocześnie
    Także ten..polecam
    ;)
    Podziękowali 1Polina
  • O tak ja mam na swojej liscie w tym roku
    Przełęcz. .
    Zacme
    Pitbulla..gra tam moj kuzyn 

  • "Metro Manila"
  • Nie bijcie
    Spragnieni miłości to jakiś koszmar
    Stracony czas
    W połowie zasnelam...
  • "Człowiek który wiedział za mało " komedia z B.Murrayem
    Ubawiliśmy się bardzo. Polecam na wieczór. 
  • @Elunia tez nie kumam po co ta projektantka tam wróciła? No zemsta koncertowa jej wyszła. 
  • "Odwrócić przeznaczenie" dobry, choć filmów w tej konwencji było już dużo. Ale ten jest do tego dość, chwilami, poetycko zrobiony.
    W każdym razie obejrzałam bez zniecierpliwienia ;)

  • Swego czasu uwielbiałam film Bliżej z Judem Lowe. 
    Między słowami też fajny choć z Billem Murayem najbardziej lubię Broken flowers. Uśmiałam się na nim. I jeszcze ze starych filmów komediowych to Schmidt mnie ubawił.
  • mi się bardzo spodobał wtedy, kiedy był w kinie

    więc teraz może obejrzę jeszcze raz :)
  • Na Władcy byłam zaskoczona, że wszystko było tak, jak to sobie wyobrażałam czytając książkę (zwykle niewiele zapamiętuję z fabuły, ale za to pamiętam obrazy, które powstają mi w głowie, gdy czytam - widoki, budynki, bohaterowie). To było dosłownie tak, jak by ktoś wszedł do mojej głowy i przeniósł na ekran to co tam znalazł.
    Rzadko się to zdarza.

    Podziękowali 2Milagro Rogalikowa
  • Znajomi byli na "Wołyń" mówią że przemocy nie ma wiele jest zrobiony z wyczucim i zasługuje wręcz na oskara.
  • edytowano listopad 2016
    To ja napiszę, jakiego nie warto oglądać. "Zanim się pojawiłeś". Nie doczytałam i liczyłam na romans z happy endem. Do końca liczyłam na dobre zakończenie, a tymczasem bohater popełnia zaplanowane samobójstwo. :( Obrzydliwa, opakowana w złotko pochwała eutanazji.
    Smutny jest świat bez Boga. I coraz mnie filmów o nadziei i miłości płynącej z wiary... :( Polećcie coś na odtrutkę, proszę!

    Podziękowali 2kropka Joannna
  • 7 años *2016*

    http://www.cda.pl/video/10826765c
     
    Koniecznie obejrzyjcie. Miszczostwo. To nie jest kino akcji, ale dobry dramat, napięcie się czuje całym sobą. Film rozwija się przecudownie, każda kolejna scena zaskakuje, choć wygląda na statyczną.
    Podziękowali 3kropka asiao celinka
  • @Gosia5 ;
    też oglądaliśmy w tym tygodniu i podobnie czuję się rozczarowana, wręcz oszukana :(

    Moim zdaniem skłania jednak do refleksji - dlaczego tak się stało.

    UWAGA SPOILER
    Facet miał wszystko, ale w gruncie rzeczy był strasznym egoistą. To "wszystko", które miał nie wystarczyło by dać chęć do "takiego" życia. Niestety w tym filmie nie było to podkreślone. Mama zapewniała mu doskonałą opiekę, ale nie pokierowała nim tak, by pomagał ludziom. Przecież ludzie z takimi możliwościami mogliby założyć jakąś fundację. On był dowcipny, inteligentny, przystojny, mógłby dawać prelekcje, rozmawiać z młodzieżą, cokolwiek. Gdyby czuł się potrzebny, nie myślałby o samobójstwie.


    Podziękowali 3Gosia5 Weronka Malena
  • Moze tak akurat nie chcial zyc. Kto powiedzial ze niepełnosprawni maja lubic publiczne pogadanki, wystąpienia i  zycie na swieczniku.
    Ale mnie tez ten film się nie podobal. Na odtrutke polecam Ja w środku tańczę. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano grudzień 2016
    @Elunia ;
    Nie było w filmie powiedziane ani zasugerowane, że choruje na depresję.
    Depresję się leczy, przynajmniej próbuje się leczyć, tu nie było o tym mowy - była mowa o cierpieniu, o tym, że bierze leki różnorakie, ale nie na depresję

    To nie był film o depresji, a o eutanazji.

    @Paprotka, nie mam czasu na dyskutowanie, podałam tylko przykłady które przyszły mi do głowy. Oczywiście że nie każdy musi chcieć występować publicznie, ale to nie jest od razu powód, by skreślać swoje życie. Można zaangażować się w coś innego, nie chce mi się teraz wymyślać w co, ale dobre życie to nie tylko sport i zabawa, jak to wyobrażał sobie bohater tego filmu. Można dobrze żyć i pomagać innym robiąc też inne rzeczy. Jakoś autorom filmu nie przyszło to do głowy, bo teza była inna. 
    Podziękowali 3Gosia5 Weronka Katia
  • @Gosia5 widziałaś "Życie jest piękne" Benigniego?
    Bajka, ale taka prosta i ludzka, aż niedzisiejsza. Wesoła, smutna, piękna, do góry:)
    Podziękowali 2Gosia5 Malena
  • Właśnie wrocilam z kina z "Ukryte piękno"
    Pierwszy raz plakalam w kinie jak bobr ..ze wzruszenia
    No I absolutnie cudowny jak zawsze Will Smith  <3
  • Obejrzałam polecany tu przez kogoś "Once". To nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej, ale to kawałek fajnie opowiedzianej historii i bardzo dobrą muzyką w tle. Taki niespieszny i, jak na dzisiejsze czasy, pozytywny.
    Każdy facet zaśnie na tym filmie po 5 minutach, ostrzegam lojalnie ;)

    Wczoraj obejrzałam "Pociąg życia" i w zasadzie cały film się nudziłam.
    Do ostatniej sceny. To te ostatnie sekundy zbudowały cały film, więc polecam. Dla cierpliwych. ;)
  • O, to ja poproszę, chętnie bym ten film jutro obejrzała, jeśli tam jest.

  • @Gosia5 i @Joanna, bardzo dziękuję za opinię o "Zanim się pojawiłeś". Tyle jest zachwytów nad książką i filmem. Przeczytałam duże fragmenty w empiku, autorka potrafi wciągająco pisać, to trzeba przyznać. Ale to za mało, kiedy przesłanie jest złe. No właśnie: wiara jest gdzieś na marginesie, główny bohater nawet nie pomyśli, że może dostał misję pomocy innym niepełnosprawnym, pochwała eutanazji.
    Podziękowali 3Gosia5 Joannna wielorybek
  • Wielka szkoda, bo mógłby to być piękny film i pewnie książka jeszcze lepsza. Ja do końca miałam nadzieję,że on zrezygnuje i pokocha życie na nowo...
    Podziękowali 2Joannna Malena
  • 1900. Poruszająca historia bez scen. 
  • uJauJa
    edytowano grudzień 2016
    edit :D bo zabrzmiało strasznie :) jednak już zmęczona jestem i nawet pisać po Polsku nie potrafię :)

    Szukam bajki/ filmu który mogę puścić dzieciom w Sylwestra, oglądać go ma pięcioro dzieci

    dwóch chłopców 10 letnich i trzy dziewczynki 7 letnie

    Coś co wspólnie mogą obejrzeć, bez znudzenia :)
  • O kurde, uJa, ale dałaś. Vaiana ;)
    Podziękowali 1uJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.