Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

191012141592

Komentarz

  • czyli od szczegółu do ogółu

    To jednak nie przeszkadza w porządkowaniu poznania o świecie i człowieku. Dlatego proponuję zacząć od:
    - realistycznej koncepcji człowieka (Woroniecki)
    - teorii aspektu czyli podziału kultury na cztery dziedziny ludzkiej działalności (Arystoteles)
    - metafizyki bardzo przystępnie opracowanej przez Maryniarczyka w "Zeszytach z metafizyki"
    - wstępu do teorii cywilizacji Konecznego

    Niech nawet nie zerkają do podręczników z WOSu, bo to szkodzi zdrowiu :))
  • dzieki... Zaczelismy od poczatku czyli ksiega rodzaju no i dalej..
  • Agnieszko surfuj jak najwięcej po internecie i wynajduj, proszę  :x
    Robię to teraz dość chaotycznie ze względu na własne chwilowe zapotrzebowanie :)
    Wykorzystałam świetne hasło z Powszechnej Encyklopedii Filozofii (pef) w opracowaniu o. Krąpca: NARÓD - gorąco polecam. Nie widzę go w necie, ale znalazłam coś bardzo podobnego, chyba nawet to samo co w Encyklopedii:
    http://www.gilsonsociety.pl/app/download/5778280968/M.+A.+Krąpiec,+Co+to+jest+Naród,+s.+59-75.pdf
    trzeba rozpowszechniać! :)


  • dzieki... Zaczelismy od poczatku czyli ksiega rodzaju no i dalej..
    Księga Rodzaju to dopiero 4000 lat p.n.e. Równolegle zacznijcie od V w. p.n.e. - starożytna Grecja i dalej. Drogi poznania przez Objawienie i rozum muszą się dopełniać
  • TawTaw
    edytowano listopad 2012
    moze i 4000 ale jest napisane o megacywilizacji jaka istniala na 1500 lat przed potopem
  • Taka megacywilizacja, że Pan Bóg musiał zesłać potop, aby ukarać ludzi.
  • 1500 lat na to pracowali a to i tak dowod na to ze cywilizacje sie rozkładaja a nie rozwijaja
  • Wtedy 1500 lat to nie było długo, skoro żyli po kilkaset lat np. Adam i Ewa ok. 900, Noe - 600. :)
    Cywilizacja to cywilizacja, ona nie rozkłada się, ale może zniknąć czyli przegrać w śmiertelnych zapasach z inną cywilizacją, która ją od razu zastępuje. Rozwijać może się tylko człowiek pod warunkiem, że wejdzie pod panowanie własciwej cywilizacji czyli cywilizacji personalistycznej.
  • TawTaw
    edytowano listopad 2012
    hehe no to jaka cywilizacja zaszkodziła Adamowi?
  • Cywilizacje sie koncza bo upadaja moralnie a inne tylko wchodza w to iejsce. Nie byłoby ´kosovo je srbskie´ gdyby nie zabijali swoich dzieci.
  • Szykuję dla dzieci zagadkę - dlaczego roztropność trzyma węże i lustro?

    image

  • bo roztropna panna ma zawsze przy sobie listro?
  • edytowano listopad 2012
  • Na chwilkę sobie zasiadłam tu - a już widzę kątem oka jak mój pierworodny uciekł w las z łopatą... jaki przedmiot pod to można podciągnąć? 
  • edytowano listopad 2012
    WF albo przyroda
  • ZPT?

    o ile coś takiego jeszcze jest :-)

  • historia!

    na pewno poszedł szukać skarbów albo innych śladów wczesnego osadnictwa:-)

  • przy okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich homeschoolersów!

    podczytuję Was,

    podziwiam,

    zazdraszczam,

    może kiedyś dołączę

    :)

  • Na chwilkę sobie zasiadłam tu - a już widzę kątem oka jak mój pierworodny uciekł w las z łopatą... jaki przedmiot pod to można podciągnąć? 
    Jak wróci i opisze co robił, to może być nawet język polski, a jak obliczy ile metrów podkopu jest w stanie zrobić w ciągu 3 tygodni to może być matma.
  • Na chwilkę sobie zasiadłam tu - a już widzę kątem oka jak mój pierworodny uciekł w las z łopatą... jaki przedmiot pod to można podciągnąć? 
    Fortyfikację.
  • ... y... przygotowanie do życia w rodzinie?
  • Wszystkie pomysły mi się podobają - to robimy tydzień wakacji po takiej pigółce  :D
  • Oczywiscie zartowalam z tymi wakacjami. Po takiej nisubordynacji cisnelismy podwojnie ;)
  • ciekawe komu chce się podobać  -  Atlasowi czy Apollinowi

    http://www.sztuka.net/palio/html.run?_Instance=www.sztuka.net.pl&_PageID=42&_tytul=sztuka.net&_obrazek_id=8526
     
    Myślałam, że to jakaś podpowiedź. Nie wiem.
  • Używając symbolu lustra, malarze i rzeźbiarze wskazywali, że cnota roztropności pochodzi od Boga i jest odbiciem Jego działania. „Mądrość (…) jest odblaskiem wieczystej światłości, zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci” (Mdr 7, 24–26).

    W Sali Książęcej w Lubiążu znajdują się też figury pozostałych cnót kardynalnych i teologicznych. Wyszła nam interesująca zgadywanka, kto jest którą cnotą i pociągnęliśmy temat o tym, że roztropnie jest przyglądać się swej duszy, swojemu postępowaniu.

  • Agnieszka to może weźmiesz od mnie Pantheon bo mi szury oprotestowały sklep i musiałem ściągnąć z półki.
  • Pantheon to epicka gra planszowa dla 2-4 graczy, opowiadająca o mitologii antycznych cywilizacji


    Bogowie,
    Boginie, Herosi. Któż z nas, za młodu, nie wczytywał się w epickie
    opowieści z mitologi starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, Mezopotamii,
    Babilonu, Indii oraz z innych mitologi świata.


    W
    trakcie rozgrywki gracze przypatrują się losom narodów i panteonu bóstw
    podczas trudnych czasów antycznych. Są świadkami narodzin i upadków
    wielkich cywilizacji jak Egipcjanie, Rzymianie, Germanie, Grecy,
    Persowie i wiele innych. Podczas gry (podobnie jak w historii) jedynymi
    zabytkami świata antycznego, które przetrwają upadek cywilizacji są
    budowle – reprezentowane przez kolumny oraz mitologia którą w grze
    reprezentują bogowie i półbogowie. Grę wygrywa ten z graczy, który
    wybuduje największą ilość budowli oraz zyska przychylność największej
    ilości bóstw.



    Bardzo ciekawa fabuła zaczerpnięta z mitologii krajów antycznych.

    Proste zasady, które można przekazać w kilka minut

    Walory edukacyjne. Gracze uczą się historii, geografii oraz mitologii

    Bardzo staranne wykonanie oraz spora ilość komponentów

    Ciekawa mechanika która pozwala graczom uczestniczyć w narodzinach i upadkach wielkich cywilizacji

    

  • Przecież wiesz, że ja generalnie jestem wrogiem aktywnych metod nauczania. :)
  • Tak, tak wiem... dziecko samo siedzi i myśli, a jak już wymyśli to przynajmniej nie zapomni.
  • Mówi się: Roztropna jak wąż.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.