Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1161719212292

Komentarz

  • A jak jedziecie w tym roku? (kiedy?)
  • A jak jedziecie w tym roku? (kiedy?)
    Raczej nie mamy wyboru, musimy być na egzaminie szóstoklasisty. Więc kwiecień.
    Wszystko wskazuje, że jedziemy rodzinnie samochodem, choć ja się wciąż zastanawiam czy na pewno mi się chce :)
  • A podpowiedzicie mi  czy w tym roku jeszcze raz musze sie zgłaszac do PPP po opinie dla mojej 5-cio latki odbywajacej roczne przygotowanie przedszkolne w ramach ED..Jestesmy u Sawickich.A od wrzesnia 2013r  bedzie juz legalna zerówkowiczką wiec nie bedziemy jej posyłać do pierwszej klasy .I czy w zwiazku z tym jeszcze raz musze skladac te wszystkie dokumenty co w poprzednim roku?I czy o opinia z Poradni PP tez jeszcze raz musze sie ubiegać?
  • @gielki: nowa opinia jest konieczna przy zmianie etapu edukacyjnego. Jak zostaje w zerówce, nie musi mieć nowej opinii.
  • A jak myśmy dostali zgodę od razu na 4 lata: zerówka + I etap, to w papierach mamy bajzel i może się ktoś doczepić?

    @Ziwa, z polecanych książek, to ja lubię uczyć ze starych z lat 70-tych, kupuję je w antykwariacie (np. na allegro). Mam dobrą "Matematykę dla klasy 1" Puchalskiej, Ryger z 1977 za 7 zł (bywają aukcje z ceną 70 zł), teraz uczę z "Matematyki dla kl. 2" (Lankiewicz, Semadeni) z 1990 (nie mogłam kupić starszej, a już musiałam iść dalej z programem), poza tym ortografia z "Piszę i opowiadam" klasa 2 Gawdzika z 1979 - bardzo logicznie wytłumaczona, lepiej niż we współczesnych podręcznikach (moim zdaniem oczywiście).  Są tam zadania ciekawie zbudowane, nietypowe, zagadki na myślenie - i to zarówno z polskiego, jak i matmy. Trochę trzeba polować na te książki, bo nie zawsze są w ofercie.

    A z pomocy naukowych, to strzałem w 10 był zakup globusa ze światełkiem zmieniającym obraz z mapy fizycznej na polityczną.

     

  • A jak jedziecie w tym roku? (kiedy?)
    Raczej nie mamy wyboru, musimy być na egzaminie szóstoklasisty. Więc kwiecień.
    Wszystko wskazuje, że jedziemy rodzinnie samochodem, choć ja się wciąż zastanawiam czy na pewno mi się chce :)
    W kwietniu... to tak jak my. Tylko czy my mamy szostoklasiste?

    Weź no .... mi się też nie chce ale dla Ciebie bym sie poświęcił... szczerze to nie bardzo wierzę w Twoje istnienie.
  • poza tym ortografia z "Piszę i opowiadam" klasa 2 Gawdzika z 1979 - bardzo logicznie wytłumaczona, lepiej niż we współczesnych podręcznikach (moim zdaniem oczywiście).  Są tam zadania ciekawie zbudowane, nietypowe, zagadki na myślenie - i to zarówno z polskiego, jak i matmy. Trochę trzeba polować na te książki, bo nie zawsze są w ofercie.

    A z pomocy naukowych, to strzałem w 10 był zakup globusa ze światełkiem zmieniającym obraz z mapy fizycznej na polityczną.
    Eleonoro, w jakim wieku jest Twój uczeń/ uczniowie? 

  • edytowano styczeń 2013
    @Agnieszka3 jakieś szczegóły odnośnie spotkania?
  • Powiedzmy, że podjęłam decyzję. Proszę o prosty algorytm dalszego postępowania.
    Na razie za mną punkt 1. Mąż się zgodził i 2. Dzieci przyjęły do wiadomości.
    Co następnie?
  • @Taw jak ich do tego kwietnia czegoś nauczę, to pojadę

    A jak nie nauczę, to niech Namor sam oczyma świeci.

    Z moich informacji wynika, że jakąś tam szóstoklasistę płci żeńskiej macie na stanie, moja szóstoklasista cieszy się już na spotkanie z nią.
  • @katarzyna s.
    następnie:
    1.wizyta w poradni pp z dzieckiem w celu uzyskania opinii
    2. złożenie wniosku o zgodę na ED do dyrektora wybranej szkoły z dołaczeniem opinii poradni pp w terminie do 31.maja
  • Ten wątek zawsze pokrzepia mnie i poprawia humor :)
  • @Taw jak ich do tego kwietnia czegoś nauczę, to pojadę A jak nie nauczę, to niech Namor sam oczyma świeci. Z moich informacji wynika, że jakąś tam szóstoklasistę płci żeńskiej macie na stanie, moja szóstoklasista cieszy się już na spotkanie z nią.





    to nie namor uczy u was? U nas głowny ciezar spoczuwa na mnie... Codziennie przed wyjsciem do przcy i oo powrocie mowie nie martw sie kochanie bedzie dobrze.
  • Acha i moze bysmy pojechali wczesniej i zwalili sie do Cartonow?
  • Popłaczą się ze szczęścia.
  • Becia, ja Cię kurde muszę dopaść w końcu i wyściskać. Za te kulki i wszystko inne. Ustawię się na trasie, bo egzaminow w tym roku nie mamy.
  • Becia, ja Cię kurde muszę dopaść w końcu i wyściskać. Za te kulki i wszystko inne. Ustawię się na trasie, bo egzaminow w tym roku nie mamy.
    Namorowie z trasy wstąpią do nas, Ty Marcelino dojedziesz i we dwie będziemy Namorową ściskać! 
  • OK. Napisz mi priva, czy mamy Was wcześniej też odwiedzić i kiedy Ci pasuje.
  • edytowano styczeń 2013
    Acha i moze bysmy pojechali wczesniej i zwalili sie do Cartonow?
    Cartony fajne są, ale nie ma szans na jakieś wpadki przed egzaminami.
    2.04 zaczynają się egzaminy, czyli musimy zjechać do Sawickich w lany poniedziałek 1.04. Żeby przesiadywać gdzieś po drodze musielibyśmy wyjechać w dzień Wielkanocy.
    No, chyba, że razem zjedziemy do Cartonów na Paschę, może Reakcjoniści by się jeszcze dołączyli? :P
  • A właśnie.
    @Reakcjonista @Monira: też jadziecie na jakiś termin?
  • @Taw
    Wczoraj pół wieczora płakałam ze śmiechu, doszłam do wniosku, że tego: kochanie nie martw się, będzie dobrze, uczą Was Sawiccy na egzaminach. Mój małżonek, jeszcze rano przed wyjściem mówi: kochanie, kawa w mikrofali, podgrzej sobie jak już wstaniesz.

    @Marcelina,@katarzyna.s może w drodze powrotnej zrobimy jaki objazd po Polsce.
    Do Cartonów też bym chętnie wpadła..
  • @AB, niewykluczone :D
    Musimy kiedyś sprawdzić naocznie ;)
  • @Amika, sam sprawdź, jak nas uczono, a jak teraz się dzieciaki uczy:

    - połącz wyrazy, pomogą ci kolory ramek :D

    - ile to jest 8+7, popatrz na rysunek pomocniczy.

    Mam w pakiecie (obowiązującym) narysowaną mapę świata, no to uczę, że Ziemia jest kulista. 

  • X( X( X( X(


    X_X

    chyba to nie ma sensu...
  • A skąd macie juz terminy egzaminów u S. ? Na stronie nie ma.... :o  (są tylko  zeszłoroczne)
  • edytowano styczeń 2013
    LOL, rzeczywiście :)

    Edit: w każdym razie egzamin szóstoklasisty jest 4 kwietnia, więc pierwszy termin jest coś koło tego :)
    Ale z tym 2012 to wesołe :)
  • balum kurka inteligentne one som... Tak se sprytnie połaczyli... Ja nawet nie wiedziałem ze to zaraz powielkanocy...
  • Bo wiesz, śledzę kiedy będzie ten zlot u Cartów, żeby Was zza winkla pooglądać....
  • Pani Małgosia wstępnie mi napisała, że pewnie będzie cały tydzień 1-5, ale myślę, że 1 zostawią wolne więc i tak wychodzi na 2-5, chyba że zrobią coś w sobotę 6. Np. angielski.
  • Mam pytanie! :)
    Uczymy dzieci w domu i mamy jednego zerówkowicza i pierwszoklasistę. Tego starszego będzie czekał pierwszy poważny egzamin i słyszałam, coś o Państwu Sawickich, ale tak naprawdę niewiele. Czy któreś z Waszych dzieci zdawało u Nich egzaminy? Jak to wygląda? Jak się zapisać? Ile kosztuje? Za wszelkie informację będę wdzięczna:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.