Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1171820222392

Komentarz

  • @Namorowa - jakbyście chcieli przy okazji tego rajdu przez Polskę okolice Opola zobaczyć , to serdecznie zapraszam do mnie ). Nocleg nie jest problemem. Nawet , w ramach rewanżu , jakieś wirusa moglibyście nam przywlec ).
  • Egzaminy trzeba zdawac w szkole, do której dziecko jest zapisane, więc w tym roku już do Sawickich nie da rady - ale możecie się do nich przenieść od nowego roku szkolnego na przykład.

    więcej informacji tu: http://szkolamontessori.com.pl/edukacja-domowa
  • Mam pytanie! :) Uczymy dzieci w domu i mamy jednego zerówkowicza i pierwszoklasistę. Tego starszego będzie czekał pierwszy poważny egzamin i słyszałam, coś o Państwu Sawickich, ale tak naprawdę niewiele.





    Najlepiej pojedz na zlot.
  • @Monika73 wszystko zależy od tego ile będzie miał mój małżonek urlopu.
    W razie co damy znać.

    Wirus też się jakiś znajdzie ;)
  • edytowano styczeń 2013
    Dzisiaj się załamałam po egzaminie z polskiego w IV klasie. Dziecko musi umieć definiowac takie pojęcia jak fikcja, strofa itp, omawiać różnice między poezją i prozą, miała też opisać rzecz, o której marzy i nie opisała, bo ona o niczym nie marzy. Szkoda, że Sawiccy nie prowadzą szkoły w Krk.
    ~X(
  • ...dobrze, to już wiem, że w tym roku nie damy rady. Ale powiedzcie czy jeśli jest się do nich zapisanym to trzeba w ciągu roku przyjeżdżać na jakieś warsztaty. Ile to kosztuje? Czy ktoś poleca?
  • Czy ilość miejsc jest ograniczona?
  • Ilość miejsc u Sawickich jest nieograniczona, im więcej zapisanych na ED, tym lepiej dla nich i dla całej ludzkości.
  • @Kajsa - Jak było na nartach? My musielismy zrezygnować.... :( Mieliscie śnieg, czy kondycyjny raczej był...
  • Dzisiaj się załamałam po egzaminie z polskiego w IV klasie. Dziecko musi umieć definiowac takie pojęcia jak fikcja, strofa itp, omawiać różnice między poezją i prozą, miała też opisać rzecz, o której marzy i nie opisała, bo ona o niczym nie marzy. Szkoda, że Sawiccy nie prowadzą szkoły w Krk.
    ~X(
    Agnieszko, nie zazdroszczę ...  nie załamuj!
  • Dzisiaj się załamałam po egzaminie z polskiego w IV klasie. Dziecko musi umieć definiowac takie pojęcia jak fikcja, strofa itp, omawiać różnice między poezją i prozą, miała też opisać rzecz, o której marzy i nie opisała, bo ona o niczym nie marzy. Szkoda, że Sawiccy nie prowadzą szkoły w Krk.
    ~X(
    Agnieszko napisz coś więcej też mam 4 kl :) A korzystacie z książek szkolnych? - tam w ramkach jest pewnie to czego wymagają na egz - niestety i dlatego kupuję te książki czasem mocno durne...
  • Z książek szkolnych uczymy się . W ramkach są oczywiście definicje, ale po co jedenastolatek ma znać na pamięć te definicje? Do tych rzeczy stale się powraca, również w gimnazjum, wtedy definicje wejdą do głowy przy lepszym zrozumieniu pojęc. Mam nadzieję, że dyrektor zareaguje, bo ta pani egzaminująca jest nowa w szkole i trochę potrzepana.
  • @Agnieszka63
    A co Ci za różnica gdzie jest szkoła? Przecież musisz tam pojechać tylko raz w roku (chyba, że masz ochotę częściej).
    Dla mnie to problem, bo nie wyobrażam sobie zdawania 11 egzaminów w gimnazjum za jednym razem, a ja nie prowadzę samochodu, zatem częstsze jazdy w obecnej sytuacji raczej nie wchodzą w rachubę.
  • Nie mam pojęcia, kiedy egzaminy - najlepiej jak najpóźniej:)
    Zapraszamy wszystkich po drodze na spanie i co tam jeszcze.
    Cartonów też:) I Bogusię:)

  • Tomasz - ugryź się w zadek, jak dosięgniesz.
  • A ja mam pytanie o Sawickich - jak to jest z przynależnością w ED do konkretnej szkoły u nich? W jakiej szkole macie zapisane swoje dzieci w ED? Bo na stronie u nich jest kilka szkół do wyboru i niewiem do której ewentualnie zapisać dziecię - jak się już na Sawickich zdecydujemy, narazie w najbliższą środę idziemy na rozmowę do Św. Rodziny.
  • A jakie to ma znaczenie? Zapisz się do Sawickich.
  • Św. Rodzinę ma na miejscu i do tego to Bratwo Piusa X - oni coraz bardziej mi się podobają :)

  •  do tego to Bratwo Piusa X - oni coraz bardziej mi się podobają :)

    Ależ to schizmatycy!!!!!



    ;)
  • Mnie tam nic niewiadomo ;)
  • wiadomo:) toż to oczywiste:)
  • @Agnieszka63
    A co Ci za różnica gdzie jest szkoła? Przecież musisz tam pojechać tylko raz w roku (chyba, że masz ochotę częściej).
    Dla mnie to problem, bo nie wyobrażam sobie zdawania 11 egzaminów w gimnazjum za jednym razem, a ja nie prowadzę samochodu, zatem częstsze jazdy w obecnej sytuacji raczej nie wchodzą w rachubę.
    Jak się liczy 11 egzaminów? Nas od przyszłego roku czeka gimnazjum, więc powoli musimy patrzeć na co się nastawiamy.
    A do Sawickich można dojechać i bez auta. Praktykowaliśmy to dłuższy czas. Raz nawet jechaliśmy stopem (ja + 2 dzieci), bo w niedzielę do Bystrej nie dojeżdża NIC publicznego.
  • edytowano styczeń 2013

    wniosek: do Warszawy łatwiej dojechać  ;)

  • @Agnieszka63
    A co Ci za różnica gdzie jest szkoła? Przecież musisz tam pojechać tylko raz w roku (chyba, że masz ochotę częściej).
    Dla mnie to problem, bo nie wyobrażam sobie zdawania 11 egzaminów w gimnazjum za jednym razem, a ja nie prowadzę samochodu, zatem częstsze jazdy w obecnej sytuacji raczej nie wchodzą w rachubę.
    Jak się liczy 11 egzaminów? Nas od przyszłego roku czeka gimnazjum, więc powoli musimy patrzeć na co się nastawiamy.
    A do Sawickich można dojechać i bez auta. Praktykowaliśmy to dłuższy czas. Raz nawet jechaliśmy stopem (ja + 2 dzieci), bo w niedzielę do Bystrej nie dojeżdża NIC publicznego.
    U nas:
    j. polski
    2 języki obce
    historia
    WOS
    geografia
    matematyka
    chemia
    fizyka
    biologia
    informatyka
  • My mieliśmy dziś egzamin semestralny

    uffff

    to dla mnie straszny stres, G. za to wyluzowana :-)

    Wszystko ok, nauczyciele zachwyceni, tylko wychowawczyni znów o jakieś pierdoły się czepiała.

  • edytowano styczeń 2013
    Nauczyciele, zawsze wszelkie najdrobniejsze braczki zrzucać będą na to, że dziecko uczy sie w domu.. :))
  • Nauczyciele, zawsze wszelkie najdrobniejsze braczki zrzucać będą na to, że dziecko uczy sie w domu.. :))
    Nie zauważyłem... :D
  • Wczoraj Klara napisała test szóstoklasisty i poszło jej dobrze. Kompletnie nie uczyliśmy pod testy tylko tak z księżyca.

  • Ja też nie uczę pod testy, w ogóle na testy mam alergię.
  • Jednak dobrze jest zwrócić uwagę na pewne chwyty w testach, a to niestety może się udać jedynie wtedy, gdy przerobia sie jakieś testy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.