Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1192022242592

Komentarz

  • Umowę podpisujesz chyba tylko, ale nie wiem, a powinni?
  • Drabinki super sprawa, mojej najstarszej dziadek zrobił, zanim zaczęła chodzić siedziała po sufitem. Teraz ze schodów najczęściej uzywa barierek.
  • Umowę podpisujesz chyba tylko, ale nie wiem, a powinni?





    Gdybym chciał sobie odpisac to czy uwierza na ta umowe ze wydałem te 250zł?
  • @agga, jak nas się więcej z okolic Warszawy uzbiera, to może autobus na egzaminy do Sawickich opłacimy wspólny. ;)
  • Dobra to ja zostanę kierowcą, jak widać muszę mieć bonusy wszędzie ;)

    @Taw, no nie wiem, ale ja słaba jestem w papierkologii, ja tylko umiem liczyć ;) a poważnie gdybyś chciał, to oczywiście się dowiem.
  • Jak macie gdzie, powieście grubą linę z kilkoma supłami. Od razu małpy się pojawią ;-) jestem pod wrażeniem tego, co widzę u nas.
  • Moja małpa umie już płacić i zakupiła sobie 20 m liny i dwa karabinczyki - pierwszy raz złapałam się za głowę, jak słyszałam głos, ale nie mogłam zlokalizować...
  • Lina wisi "na bazie" ale ja tam wolę nie chodzić by zawału nie dostać... czasami tylko się wybiorę jak narzędzi zaczyna brakować.
  • Terminy egzaminów u Sawickich już są. Wiem, wiem, wyliczyliscie sobie, ale można porównać, czy się kto nie pomylił... ;)
  • My już nawet zapisani :)
    Kto jeszcze prócz Tawów będzie na początek kwietnia?
  • Chciałbym zapytać tak z ciekawości co robicie po egzaminach skoro są tak wcześnie ?

  • Po dwóch dniach wydzwaniania do PPP udało mi się umówić dzieci na badanie 20. marca dziewczynki, 21. chłopcy. Pani, z którą rozmawiałam wyraźnie była MIŁO zaskoczona. 
    No, to będziecie mieć prawdziwą małą szkołę - dodała na koniec. :)
  • Chciałbym zapytać tak z ciekawości co robicie po egzaminach skoro są tak wcześnie ?

    To samo co przed?
  • Chciałbym zapytać tak z ciekawości co robicie po egzaminach skoro są tak wcześnie ?

    Zaczynamy wakacje!!!  \:D/
  • @Marcela
    Rachunki, to chyba jedyna rzecz, z którą nie mam problemu po samo liceum (Mat-fiz skończone z całkiem niezłym wynikiem). Za to nie wyobrażam sobie uczenia przyrody  czy geografii. Mój mąż nie może się nadziwić, że ja mam skończoną szkołę podstawową, nie wiedząc prawie nic o geografii. Nie cierpię tego tematu.... Pomijam czytanie mapy, którą prawie zawsze czytam na opak. Raz byłam pilotem (czytałam z mapy). Na każdym zakręcie jechaliśmy źle. W końcu mąż pytał, jak mamy jechać.... i jechał w przeciwnym kierunku 
    :D

    No właśnie, jak zaszczepić chęć nauki jakiejś dziedziny, coby nie powiedzieć przedmiotu, do którego sami mamy awersję. Wynająć korepetytorkę na geografię.
  • U nas łatwiej, bo M. jest klasyczny umysł matematyczny, i ma kto zadawać te fikuśne zagadki :) Jakoś mamy komplementarne umiejętności.


  • Komplementarne, dobre określenie :) u nas też jakby też?
  • Chciałbym zapytać tak z ciekawości co robicie po egzaminach skoro są tak wcześnie ?

    Nie uczymy się pod egzaminy więc niewiele zmieniają... ustawowa konieczność... raczej cieszę się na spotkanie z Namorową.
  • Nie mogę tego wątka z drwalem znaleźć - mam tu dobrą książkę dla najmłodszych szczególnie dla niegeniuszy matematycznych.

    Rozwijanie myślenia matematycznego młodszych uczniów

    Klus-Stasińska Dorota, Kalinowska Alina


    jest w pdf
  • Mój syn wyjechał o 9.18 na egzamin z biologii i matematyki. Jest 16.05 i jeszcze go nie ma.
  • @Agnieszka63 ; - wrócił już? Jak mu poszło?
  • Właśnie wrócił. Dziękuję, nawet dobrze mu poszło. Jednak strasznie dużo czasu zajmują te egzaminy.
  • Słuchajcie jak jest z konkursem Kangurek?Czy dzieci uczące się w ED mogą w nim uczestniczyć?
    I. bardzo by chciał, nauczycielka wcześniej pytała, ja jej powiedziałam, że potwierdzimy uczestnictwo, jeśli I. zechce. A dzisiaj usłyszałam, ze ona nas nie wzięła pod uwagę ponieważ "nie chodzimy do szkoły", termin zapisów i opłat minął...wrrrrr....

  • Może nauczycielka nie wzięła Was pod uwagę, bo zapomniała o Was, przecież "nie chodzicie do szkoły". Dzieci uczące się w ED mogą w Kangurku uczestniczyć. Jako ED  musimy sami pilnować terminów konkursów szkolnych.
  • A my już po poradni. Dwie godziny trwało i.... za tydzień opinia. Co wieś, to wieś :D
  • edytowano luty 2013

    Ostatnie spotkanie Akademii Mamy Róży natchnęło mnie na poszukiwania w internecie  i wykopałam taki filozoficzny wykład o wychowaniu, rozwijaniu rozumu, woli, serca. Wykładowcę niektórzy znają, a odczyt został wygłoszony na sympozjum Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie z 2011 r. "Współczesna pedagogika a wychowanie ku wartościom". Odkrywcze było dla mnie stwierdzenie, że by wychować wolę trzeba pokazywać przykłady osób (rola czytania żywotów świętych), i  rozróżnienie na kształtowanie rozumu teoretycznego i praktycznego.

    http://www.youtube.com/watch?v=UhrodCQYrjA

  • Mnie takie wykłady bardzo pokrzepiają :)
  • To jeszcze raz
    JUtro o 11 w Kościele św Krzyża w sali św Wincentego spotkanie z prof Markiem Budajczakiem.

  • Marek Budajczak to trochę inna opcja niż. ks.Stehlin :)
  • Nie porównywałam opcji(nie mam wiedzy). Przypominam tylko o spotkaniu, również towarzyskim.
    Ale chętnie się dowiem @Agnieszko63 jaka jest różnica w opcjach, lepiej wiedzieć :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.