Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

1212224262792

Komentarz

  • To skrobnij jak było jak już będziecie po badaniach - ja właśnie o Gomulińskiego myślałam (jak już będę musiała iść
    ;) )
  • Mamy termin dopiero 20 i 21 marca, długo się czeka, więc może na wszelki wypadek zadzwoń i się dowiedz, żebyś, w razie czego, zdążyła?
    @Marcelina też była na Gomulińskiego, jakiś czas temu pisała tu o tym.
  • Mam pytanie: Czy opinia PPP z 11.05.2012 roku będzie ok do wniosku o ED na rok 2013/2014?
    Chodzi o dziecko z rocznika 2006.
    Badany był jako sześciolatek tuż przed zerówką, teraz od września miałby iść do I klasy ale moze spróbujemy z ED.
    Najlepiej spytać dyrektora szkoły, do której składasz wniosek.
  • Na Gomulińskiego jest w porzo. Sprawnie, spokojnie i życzliwie.
  • ojej, ale fajne  :)

    a pieśń o Rolandzie też jest?

  •  

    już odsłuchaliśmy 30 pieśni, reszta jutro  :)

  • Można sobie odetchnąć. :)
  • Moje 17 letnie dziecko zastanawia się nad przejściem na ED, ale chce najpierw porozmawiać z kimś kto się tak uczy a jest ze szkoły ponadgimnazjalnej.. Może ma ktoś na stanie chętnego nastolatka do kontaktu?
    Sprawa pilna, bo w razie czego papiery trzeba będzie szybko zebrać.
  • Dzieci Witka. Ziwa, masz konto na FB?
  • Z poradnika dla nauczycieli historii w gimnazjum :
    Wyprawy krzyżowe spowodowały skierowanie agresji Kościoła na pogan w Europie: Slowian połabskich, Prusów i Litwinów
    :P
  • @Agnieszka 63 pisze priv
  • edytowano luty 2013
    Nie wiem, czy już pisałam. Może znacie, ale i tak polecę:) Otóż fantastyczna jest książka Ewy Hanter i Anny Koźmińskiej "Młode wino w nowych bukłakach." REWELACJA!

    I jaka piękna okładka:)
    http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=193

    Gorąco polecam.
  • taką stronę znalazłam. może komuś przydadzą się pomysły dla przedszkolaków:

    http://www.rokwprzedszkolu.pl/index.php?k=k0209&d=kn&pk=ip_wp&f=kn_ip_wp_01&str=7
  • z tego co ja wiem, to zaświadczenie musi być dla każdej osóbki osobno

    my walczymy ze zwykłą szkołą, miejscową, na początku było: lęk, panika, pomieszanie zmysłów ze strony szkoły, ale po pierwszym egzaminie chyba ochłonęła. co będzie dalej zobaczymy

    jak już będziesz mieć zaświadczenie, to musisz dzieci do szkoły w ogóle zapisać; jeśli chcieliby zbyć Cię argumentem o rejonie, to w ED rejonu nie ma, tzn. Ty wybierasz szkołę i ona powinna się zgodzić. jęsli nie chciałaby się zgodzić, to i tak powinna się zgodzić, tak stoi w przepisach vel ustawie

    pamiętaj o terminie: 31 maj, do tego czasu musisz wszystkie papiery złożyć

    jak mi się jeszcze coś przypomni, napiszę :)
  • edytowano luty 2013
    zgodnie z art. 16. pkt. 8
    ustawy z dnia 07.09.1991 r. „O systemie oświaty”










    „Na wniosek rodziców dziecka dyrektor publicznej szkoły podstawowej lub gimnazjum,
    w obwodzie których dziecko mieszka, lub dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, do
    której dziecko uczęszcza, może zezwolić na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku
    szkolnego lub obowiązku nauki
    poza szkołą oraz określa jego warunki.
    Dziecko spełniające odpowiednio
    obowiązek szkolny lub obowiązek nauki
    w tej formie może otrzymać świadectwo ukończenia poszczególnych klas danej szkoły lub ukończenia tej szkoły
    na podstawie egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzonych przez szkołę, której
    dyrektor zezwolił na taką formę spełniania obowiązku szkolnego lub nauki”






  • Nie wiem, czy już pisałam. Może znacie, ale i tak polecę:) Otóż fantastyczna jest książka Ewy Hanter i Anny Koźmińskiej "Młode wino w nowych bukłakach." REWELACJA!

    I jaka piękna okładka:)
    http://www.apostolicum.pl/shop/?p=2&id_product=193

    Gorąco polecam.
    Witam po dłuższej przerwie.

    Książkę można i u mnie nabyć, skoro już i tak mam tę księgarnię, a w niej prawie wszystko, co napisała p. Hanter... Dla znajomków zniżka!

    Książka jest bardzo ciekawa; komplet zawiera jeszcze trzy zeszyty, dwa kolorowe i jeden do kolorowania.

    Jutro w księgarni wstawię pełny spis treści. W skrócie wygląda tak:

    Rozdział I. Nowe bukłaki, czyli forma zajęć
    Rozdział II. Wlewamy nowe wino do nowych bukłaków
    Owoce
    Kwiaty
    Ptaki
    Ryby
    Zwierzęta
    Życie roślin
    Grzyby
    Gdzie jest moje miejsce?
    Drogi
    Góry
    Woda
    Zabytki architektoniczne
    Ubrania, pokarmy
    Zdobywamy pisanki
    Znaczki pocztowe
  • @Małgorzata, na fb w grupie Edukacja domowa widzę kilka osób z Łodzi, może z nimi skontaktuj się w sprawie wyboru szkoły.
  • Jest grupa "Edukacja domowa w rodzinach katolickich"
  • edytowano luty 2013
    Moja wspaniała szkoła chyba zanim mój sen spełniła wydała pierwszy okrzyk do odwrotu...
    Wszystkich serdecznie przepraszam, chciałam, aby inni też mieli pięknie ;)
    A pozostaje mi się raczej ewakuować...
    Ktoś się przenosił z papierami?
    Czy dobrze myślę, że to nie jest skomplikowane i wystarczy do końca maja złożyć je w nowej szkole?



    idę to wspaniałe ogłoszenie skasować 
  • @Malgorzata - ta poradnia PPP nie musi być rejonowa, myśmy jakoś mieli zakodowane, że rejonowa i przy pierwszym dziecku było ok., a przy drugim już nas może mieli dosyć i się wypięli na nas po zrobieniu kompleksowych badań i zwodzili z opinią tak długo, że w końcu maja poszliśmy do prywatnej. Insza sprawa, że mój mężu powiedział, że ustawa nie zobowiązuje go do informacji, po co nam ta opinia - i słowa o ED nie rzekł.
  • podaj proszę namiary na Twoja księgarnię ,
    Boję się, czy mi wolno, bo to chyba niezgodne z regulaminem forum. Ale spróbuję:

    Księgarnia Rodziny Katolickiej.

    Po podaniu kodu rabatowego ORGOWIE 5% zniżki ;)
  • Małgorzato, Katarzyna pisała o formalnościach w tym wątku.
  • Jak niezgodne, zgodne i pożądane. Zawsze fajniej od swoich kupować.
    Miło Cię widzieć :)
  • Wzajemnie, wzajemnie!
  • @WdRW - Nie znalazłam pewnej istotnej informacji: macie odbiór własny?
  • A w ogóle, to bardzo lubię ten wątek :D

    Niech ktoś mnie zaadoptuje!
    :o3
  • A czemu mi mówi, że brak towaru? Chętnie zamówiłabym te bukłaki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.